Autor Wątek: Automat kawowy w salonie Audi  (Przeczytany 5911 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Automat kawowy w salonie Audi
« dnia: 23 Styczeń 2021, 11:12:40 »
Najpierw wziąłem espresso, duuuży format, mały łyk i... wylałem do umywalki, więc nie było wyjścia, żeby zabić niedobry smak, wcisnąłem latte. Myślę, że jakby wsypać lepsze ziarno i dokonać zmian w ustawieniach, to kawka byłaby znacznie lepsza.

Ekspres jest taki:
https://www.all4vending.pl/urzadzenia/necta-brio-up
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2021, 11:14:57 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2021, 11:33:36 »
Masz rację. Mam spore doświadczenie co do tego modelu. Jest to Necta Brio Up - następca kultowego na zachodzie Brio 3.
Generalnie od swojego poprzednika różni się tylko frontem drzwi i softwarem, technologia hardware'owa pozostała praktycznie ta sama. Boiler 600ml, Zaparzacz Z3000 o pojemności do 9 lub 11g -  w zależności od wersji, pompa ULKA EP5 z bypassem 12bar. Tak jak piszesz to jest kwestia ustawień. Zaparzacz Z3000 umożliwia przygotowanie na prawdę solidnego, poprawnego espresso. Co do latte to jest to automat na mleko instant ale dzisiaj można dostać na prawdę dobrej jakości mleko odtłuszczone 100% w wersji instant.

Trzeba przekazać swoje odczucia obsłudze w salonie bo inaczej to raczej sami na to nie wpadną. Niestety też często jest tak że niektórzy klienci domagają się większego espresso bo nie wiedzą o co w tym chodzi więc i takiej opcji nie można wykluczyć, że może i było dobrze ale klienci chcieli inaczej.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2021, 11:58:17 »
niektórzy klienci domagają się większego espresso bo nie wiedzą o co w tym chodzi

Raczej większość... niestety, ale drugiej strony o gustach się nie dyskutuje. Ja miałem jeszcze w pamięci, co piłem u siebie z rana, a ktoś inny także. A jeszcze z innej: darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
》tertium non datur《

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2021, 12:26:09 »
Zgadzam się z Tobą aczkolwiek uważam, że w tym przypadku to trochę nie o to chodzi żeby dogodzić każdemu klientowi i poddawać się ich, nomen omen - błędnej sugestii. Mówimy przecież o salonie aut pozycjonujących się w segmencie premium.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2021, 13:36:18 »
Nie sądzę aby salon kupił sobie automat Necty. Raczej jest on w dzierżawie a firma wstawiająca wychodzi z założenia, że surowiec musi być jak najtańszy aby zysk był jak największy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2021, 14:32:22 »
Mówimy przecież o salonie aut pozycjonujących się w segmencie premium.

Właśnie!

Za mojej poprzedniej wizyty pamiętałem, że w drugim pomieszczeniu stał Nespresso, teraz na kapsułki Tchibo.

Chciało by się przytoczyć wideo propozycję @pj.w , klient przychodzi kupić auto za sto lub kilkaset tysiące złotych i prosi o espresso. Przynoszą mu, a on nawet nie kosztuje jak na filmiku, tylko patrząc z obrzydzeniem na "espresso", wstaje i wychodzi z salonu, nie kupując audi:


》tertium non datur《

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2021, 14:40:29 »
Nie sądzę aby salon kupił sobie automat Necty. Raczej jest on w dzierżawie a firma wstawiająca wychodzi z założenia, że surowiec musi być jak najtańszy aby zysk był jak największy.
Wielce prawdopodobne ale chyba tym bardziej dosyć żenujące że firma która mianuje się marką premium nie pilnuje swojego wizerunku tylko pozwala firmom które de facto czerpią z niej zyski na tego typu praktyki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2021, 15:18:04 »
dosyć żenujące że firma która mianuje się marką premium nie pilnuje swojego wizerunku

Widocznie, nie ma to w badaniach istotnego znaczenia. Ile procent ludzi w Polsce pije porządną kawkę, w tym ilu z nich kupuje droższe auta i jakby to wpłynęło na ich ostateczny wybór: kupię mercedesa zamiast audi, bo tam poczęstowali mnie prawdziwym espresso. Ważniejsze są upodobania, cena - rabat, obsługa, serwis.
》tertium non datur《

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2021, 13:42:53 »
Ja im jestem u bogatszych znajomych, tym gorszą lurę piję z ekspresów. Ale ekspresy od 6 tys w górę...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2021, 14:50:12 »
OOOO to stan umysłu.
Poziom obsługi w salonach premium w PL...
 :NO: :NO: :NO: :NO: :NO:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2021, 17:12:43 »
Nie oszukujmy się, ktoś kto zna się na kawie raczej nie kupuje do użytku domowego automatu. Osoba wydająca dużą kasę na ekspres automatyczny oczekuje wygody, prestiżu i nie myśli już raczej o tym, że jakośč kawy robi ziarno a nie marka automatu. Mam drogi ekspres to znaczy, że kawa bedzie dobra a zazwyczaj i tak pijam kawę z litrami mleka. Ja tego nie rozumiem, ale rozumiem, że ktoś może mieć inne zdanie. Nikt nie namówi mnie już na kino domowe bo mnie to nie interesuje, ale lubię dobre stereo. Znajomy chwalił mi sie kinem domowym i nowymi kolumnami, kupił je bez odsłuchania a jak poprosiłem o włączenie ulubionej płyty CD to złapał jakaś składankę z kolorowej gazety. On nie potrzebuje dobrych kolumn, on potrzebuje żeby były efektowne wizualnie i dawały poczucie prestiżu, a kino domowe ma być głośne i agresywne jeśli chodzi o efekty.

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń 2021, 09:29:54 »
Coś w tym jest co koledzy piszą. Spotkałem się z tym wielokrotnie, że ta taka marketingowa presja na przygotowywanie kawy najlepszej jakości w domu kończy się zakupem ekspresu z półki premium bez refleksji i zastanowienia co do faktycznych korzyści z tego wynikających. Mało tego posiadanie takiego ekspresu samo w sobie zwiększa poziom profesjonalizmu właścicieli w tym obszarze i utwierdza ich w tym, że napoje które ten ekspres przygotowuje jest na prawdę wysoka.

Jest to dosyć fajne zjawisko do obserwacji. Uważam jednakże, że nie ma się co z tego nabijać czy piętnować. Każdy ma inne zainteresowania i nie ma co wymagać żeby każdy pasjonował się kawą tak jak robimy to my - spora większość użytkowników tego forum. Każdy kieruje się też innymi potrzebami czy przekonaniami. Powszechna też jest w naszym kraju potrzeba posiadania, nie do końca ma znaczenie co posiadamy i jaką to ma obiektywną wartość - ważne, że posiadamy. Ja jednak uważam, że tylko nienachalną edukacją i zarażaniem kolejnych osób jakościowym podejściem do życia da się to powoli zmieniać.

Co do przypadku salonu Audi to uważam, że powinno się w takiej sytuacji zwrócić uwagę obsłudze. Można to przecież zrobić kulturalnie i konstruktywnie - ktoś komu zależy powinien być z niej wręcz zadowolony.


@mlopus  - fajna analogia do sprzętu audio -  wg mnie bardzo bliska i zasadna

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2021, 21:23:44 »
Tak was czytam i wydaje mi się, że przez swoją pasję w tym wypadku do kawy (tak samo mogła by być do audio  ;) ), lekko jesteście oderwani od rzeczywistości.
A może po prostu moja rzeczywistość jest inna, ja w śród moich znajomych i rodziny nie kojarzę nikogo przyjmującego jakąś większą wagę do kawy.
Piją albo zwykła marketową rozpuszczalną, albo sypaną , do której po wypiciu zrobią dolewkę wody (no to może starsze osoby ;) )
Czasem zdarzy się kawiarka, ale dalej z kawą z półki w markecie.
Ludzie piją co im smakuje i widocznie sporadyczne wypicie kawy w kawiarni nie powoduje zachwytu na tyle, aby tą kawą się bardziej zainteresować.
Jeżeli chodzi o sam tytułowy post to, w salonach Audi  widziałem gorsze automaty z kawą w proszku, więc nie demonizował bym tak tego przypadku.
Pech chciał, że trafiło na smakosza ;)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2021, 21:41:12 wysłana przez matyspio »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Styczeń 2021, 21:42:47 »
Zarówno potrzeby jak i upodobania zmieniają się wraz z doświadczeniami i stanem świadomości. Jeśli idę do pierwszej z brzegu kawiarni i zamawiam kawę z mlekiem to niczego to nie wniesie, niczego nie zmieni, niczego nie doświadczę. To tak jak pizza jeśli jem tłusty placek z górą sera i na grubym cieście cały czas to nie mam porównania, punktu odniesienia. Jeśli dostanę do spróbowania świetną kawę lub włoską pizzę to zdecyduję czy mi to smakuje, odpowiada, czy wystarczy mi nadal to co wcześniej czy chcę jednak czegoś więcej. Ja zdecydowałem, że wolę dobrą kawę, nie potrzebuję w niej mleka, nie mam zamiaru kupować byle jakiego ziarna i wolę nie napić się kawy wcale niż zamówić byleco w byle jakiej kawiarni. Jadę do obcego miasta i staram się wiedzieć gdzie jest dobra kawiarnia, tak jestem oderwany i dobrze mi z tym mimo, że nie zawsze mam gdzie wypić kawę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat kawowy w salonie Audi
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Styczeń 2021, 22:00:07 »
Jeżeli chodzi o sam tytułowy post to, w salonach Audi  widziałem gorsze automaty z kawą w proszku, więc nie demonizował bym tak tego przypadku.
Pech chciał, że trafiło na smakosza

Zgadzam się z Tobą z powyższym akapitem, a także z pozostałą częścią kamentarza, tylko jest jedno "ale": ogólna świadomość i wiedza nt kawy. Jak do naszych oddziałów zakupiłem świeżo palone ziarna za 33zł./kg brutto (fakt musiałem kupić 300kg), to koleżankom i kolegom, ich rodzinom, jak słyszę i znajomym, oczy, znaczy kubki smakowe się otworzyły. Do tej pory, tak jak wymienieni przez Ciebie ludzie, pili stare, marketowe, marnej jakości kawy, a co najgorsze droższe niż te 33zł. Bez tej niższej ceny hurtowej, w okolicach 50zł. można zrobić sobie kawkę ze świeżego wypału, tylko, jak wspomniałem, ludziom banalnie brakuje wiedzy.

« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2021, 22:24:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi