Autor Wątek: Nabytek - Ceado E6P  (Przeczytany 25415 razy)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #135 dnia: 25 Październik 2021, 00:45:11 »
ale skąd te 7 sekund od ROSS JB? Może masz jakąś inną wersję z wyższymi obrotami silnika?

Nie, mówiłem o swoim Fiorenzato F5, żarna 64 mm, moc 350 wat, 1350 -1500 obrotów/min. Kawa Etiopia (1500-1800 metrów), palona na FC.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #136 dnia: 25 Październik 2021, 08:56:40 »
OK. To bardzo dużo wyjaśnia :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #137 dnia: 30 Grudzień 2022, 15:29:52 »
Nie pamiętam już kiedy tu zacząłem pisywać o młynkach Ceado. Będę wdzięczny, gdy ktoś odkopie mi pierwszą wzmiankę :). Chciałem się podzielić małym doświadczeniem z E6P.

Kilka lat temu sprzedałem go znajomemu. Jest to urządzenie już z malowanym korpusem ale jeszcze z dwoma guziczkami. Rok temu okolice nawiedziła wichura a lokal właściciela przeżył straszne impulsy wysokiego napięcia w sieci Tauronu -- w zasadzie każde urządzenie podłączone do sieci zostało zniszczone i wymagało naprawy. Podobnie było z młynkiem Ceado. Wymieniłem tylko elektroniczną płytkę sterującą (spaliło się na niej parę elementów) i kondensator, złożyłem do kupy i działało. Po kilku miesiącach przejazdem byłem i zajrzałem -- ku mojej zgrozie nie mogłem zrobić espresso. Jakkolwiek blisko nie ustawiłem żaren, woda leciała przez kawę jak przez sieczkę. Pomyślałem sobie, że może ma to jeszcze związek z tamtą elektryczną awarią. Młynka nie zabrałem ze sobą, a znajomy usiłował coś tam z żarnami robić -- w końcu odesłał go do mnie. Wszystko sprawdziłem, wykluczyłem ewentualne elektryczne problemy, wykluczyłem mechaniczne -- dolne żarno wiruje bez żadnych odchyłów na boki. Na koniec została wymiana żaren.


Wymieniłem je przed świętami a dziś dopiero miałem okazję sprawdzić młynek -- w parze z mikrusim Ponte Vecchio. Wymagający partner z tego ekspresiku. Najpierw usiłowałem go sprawdzić z dużym sklepowym młynkiem (też Ceado 83mm żarna) i z metodą SD. A niech to gęś kopnie -- to bez sensu. Cały bojlerek się opróżnił, filiżanek tuzin zapełniłem a nic mi nie smakowało. Na drugą rundę wziąłem E6P i od razu był efekt :wow2:. Po pierwsze: cudownie proste dozowanie wprost do sitka, zmielona kawa pięknie się układa nawet w takim "naparstku". Po drugie od razu crema właściwa i espresso pyszne :). Oto co robią nowe żarna -- dają nowe życie  :kawa:.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2022, 15:40:09 wysłana przez Antonio »

Offline adiki

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #138 dnia: 24 Styczeń 2023, 12:41:15 »
Czy też tak macie w swoich młynkach E6P że od czasu do czasu zdarza się taki przypadek że po naciśnięciu pojedynczej lub podwójnej dozy coś tam zaskakuje w młynku odlicza się czas do końca ale nic nie mieli nawet jeśli nie zmienialiście ustawień od poprzedniego mielenia? Sprzęt mam już dwa miesiące a kilka razy mi się już tak zdarzyło. Czasami pomaga wyłączenie i włączenie młynka i wtedy znowu mieli a czasami trzeba rozsunąć żarna od siebie żeby zaczął mielić. Czy w takim wypadku winą jest zakleszczenie czy może to być kwestia elektroniki czy to tak się po prostu dzieje czasami?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2023, 13:19:58 wysłana przez adiki »
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #139 dnia: 24 Styczeń 2023, 12:54:26 »
Sam to tak oceniłeś... Czy często zmieniasz ustawienia stopnia zmielenia?

Offline adiki

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #140 dnia: 24 Styczeń 2023, 13:18:39 »
Ostatnio sporo zmieniałem bo testowałem 5 różnych paczek po 250g. Ale akurat jak dzisiaj mi się tak stało to od kilku mieleń nic nie zmieniałem. Pierwszy raz mi się tak stało kilka dni po zakupie wtedy nie też nie było zmiany grubości mielenia.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #141 dnia: 24 Styczeń 2023, 13:23:34 »
Ja E6P używam już dobre 6 lat i jeżeli coś mi się zacina to tylko gdy za bardzo skręcę żarna na wyłaczonym młynku -> wtedy wystarczy zwyczajnie zwiększyć grubość mielenia i ponownie skręcić ale już na włączonym silniku  ;)

Offline adiki

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #142 dnia: 24 Styczeń 2023, 17:58:45 »
Sytuacja przydarzyła mi się przed chwilą po raz drugi dzisiaj ;( po pierwszym naciśnięcie panelu dotykowego dla pojedynczej dozy coś tam zaskoczyło w młynku a następnie wyświetlacz odmierzył czas i i na zakończenie czasu znowu coś w młynku zaskoczyło. Przy ponownym naciśnięciu tego samego przycisku młynek zmielił kawę prawidłowo. Nie wiem czy takie coś byłoby możliwe gdyby było to zwykłe zakleszczenie szczególnie że znowu nie było modyfikacji stopnia zmielenia ;(
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #143 dnia: 24 Styczeń 2023, 18:37:42 »
Wygląda to na problem ze stykami. Może spróbuj zajrzeć do środka i sprawdź, popraw mocowania złączy elektrycznych -- pod silnikiem przy układzie sterowania oraz przy panelu dotykowym. Dziwne, że elektronika działa, gdy silnik stoi. Nie słyszysz wtedy jakiegoś stłumionego dźwięku?

Offline adiki

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #144 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:33:42 »
Nie ma stłumionego dźwięku. Generalnie dźwięki są dwa tuż po naciśnięciu przycisku jakby młynek chciał załączyć silnik i po skończeniu czasu tak jakby chciał silnik wyłączyć. Jak następnym razem się to przydarzy postaram się to nagrać często się zdarzało że za drugim razem efekt był taki sam.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #145 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:46:25 »
Niesamowite. Zerknij tam do środka i sprawdź połączenia lub oddaj młynek w ramach reklamacji...

Offline adiki

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #146 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:47:59 »
Zadzwonię jutro do serwisantów z miejsca w którym kupiłem i zapytam co dalej z tym robić.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #147 dnia: 25 Styczeń 2023, 15:36:35 »
Cześć, miałem ze swoim młynkiem tak dwa razy.
Raz nie zarejestrowałem okoliczności w jakich się do wydarzyło i młynek od razu potem wystartował. Drugi raz stało się to od razu po rozkręceniu młynka w celu czyszczenia - wtedy pomogło zwiększułem grubość przemiału i dalej już hulał.

Mam pewną teorię, ale najpierw zapytam:

@Antonio czy możliwe, że styki luzują się po odkręceniu panelu dotykowego?

@adiki jak wiele razy czyściłeś już młynek?

Offline adiki

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #148 dnia: 25 Styczeń 2023, 15:52:41 »
O czyli nie jestem sam. Idąc chronologicznie to pierwszy raz zdarzyło mi się to kilka dni po zakupie młynka później po około miesiącu było pierwsze czyszczenie ale tylko poprzez rozkręcenie górnego żarna, panelu dotykowego nie ruszałem. Później zdarzyło się to jeszcze może 3-4 razy. Dzisiaj jeszcze raz zdjąłem górne żarno żeby zobaczyć jak to tam się wszystko ma.
Może to jest kwestia tylko tej nowej wersji młynka która ma panel dotykowy a nie fizyczne przyciski.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #149 dnia: 25 Styczeń 2023, 16:42:54 »
W wersji z przyciskami, którą ja posiadam(r. 2019), było tak, że czasem po wciśnięciu podwójnej dozy młynek jakby "nie zaskakiwał" włączał się i od razu wyłączał, po ponownym wciśnięciu mielił normalnie. Rozebrałem panel z przyciskami i okazało się, że blaszka w przycisku się wyrobiła, po wymianie działa jak należy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi