Autor Wątek: Nabytek - Ceado E6P  (Przeczytany 25606 razy)

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Styczeń 2021, 00:09:26 »
Pomyliłem się z tą skalą - swoją drogą to jest dosc dziwna, chyba w centymetrach... 1 stopień to 3 większe kreski, albo 6 mniejszych. No to mielę na -1,5 małych, czyli chyba tak samo jak Ty :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #106 dnia: 10 Styczeń 2021, 08:48:29 »
Te liczby w odniesieniu do regulacji są tylko dla naszej orientacji. Raczej nie są uniwersalne i jednakowe dla każdego młynka. W E6P można przesunąć o 90 stopni przestawić skalę, by uzyskać dodatnie wskazania. Wystarczy chyba odkręcić plastikową obudowę górnego żarna -- do tej obudowy jest przyklejona skala -- obrócić ją i przykręcić w nowej pozycji.

W młynkach E37 sama skala jest już ruchoma i można nią manipulować niezależnie od położenia regulacji młynka.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Luty 2021, 01:58:23 »
Nie patrzę na cyfry, tylko na "ząbki" na pokrętle [emoji38]. Włoskie mieszanki do espresso orbitują wokół -2,5 ząbka.
Arabiki różnie - nawet na ustawieniu "0" bywają, do -1,5 ząbka mniej więcej dochodzą.
W sumie zatem zawsze jestem na minusie  :o

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #108 dnia: 20 Październik 2021, 01:30:55 »
Początkowo miała być Eureka Atom 60, w kolorze białym. W zasadzie już byłem u dystybutora i ….
wyjechałem z Ep6 w jedynym dostępnym czarnym kolorze  :lol2: To była dobra decyzja  [emoji106]
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #109 dnia: 21 Październik 2021, 13:37:27 »
Ep6 w jedynym dostępnym czarnym kolorze

"Można mieć dowolny młynek w dowolnym kolorze, byleby to był czarny E6P" Enrico Ceado  :evil:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #110 dnia: 21 Październik 2021, 14:52:50 »
Przez ostatnie parę lat firma dokonała dużego skoku w estetyce, bo zaczęło się od surowego, polerowanego aluminium. Niektórzy byli autentycznie zniesmaczeni, gdy zabrakło tychże obudów. Potem była wersja przejściowa czyli szaro-metaliczna emalia, a teraz mamy "jedynie słuszny" czarny mat. Mnie tylko zmartwiła zmiana mechanicznych przycisków w panelu sterowania na dotykowe wyświetlacze. Może jest teraz ładniej, ale te dwa guziki do pracy z młynkiem były doskonałe :).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #111 dnia: 21 Październik 2021, 15:44:59 »
Może jest teraz ładniej, ale te dwa guziki do pracy z młynkiem były doskonałe
Nie jest ładniej.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #112 dnia: 21 Październik 2021, 16:07:14 »
Jest czy nie jest, nie pisze się w rejestr.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2021, 17:31:23 wysłana przez Antonio »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Październik 2021, 20:43:17 »
Mam i ja E6p :).
Trafił mi się miły kupiec na Fausto, to sobie trzasnąłem E6p od Antonio :).

Na gorąco pierwsze wrażenia porównując do Rocket Fausto (aka Eureka Zenith 65E w ciuszkach):
- gabaryty bardzo podobne - zarówno wzrost jak i „w pasie”
- Ceado jest cichsze, ale nie jakoś bardzo
- Wysyp z Ceado to bajka, jak na filmie reklamowym (czytałem na forum Whole Latte Love, że to łatwo może się zepsuć gdy kawałek kawy przyklei się gdzieś w wylocie i trzeba czyścić - ciekawe czy mieliście takie doświadczenia) - Rocket wyraźnie więcej zbryla
- Rocket jest szybszym młynkiem - okolice 18g średnio palonej kawy do espresso: Rocket ~11 sekund, Ceado ~20 sekund (tu jestem zaskoczony - też macie takie czasy)
- Nie widziałem Ceado w pierwszej edycji, ale ten ma trochę plastiku na sobie (podstawka pod kolbę, tacka, tarcza do ustawiania przemiału) - na tym polu Rocket się trochę lepiej prezentuje, liczę, że ten plastik jest dobrej jakości
- Nowe Ceado ma cyfrowy panel dotykowy - wyglada fajnie, ale mam wrażenie, że ten tradycyjny w Ceado jak i Rockecie będzie trwalszy - czas pokaże.

Co do samych efektów w filiżance to się jeszcze nie wypowiem. Na razie w cienkiej puchatej strużce z Ceado upatruję się braku konieczności używania WDT - ale jeszcze nie porównywałem.

Ogólnie jestem oczywiście zadowolony - mam nowy młynek, który w poprzednich zakupach przegrał z Fausto ze względów oferty sklepu :).

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #114 dnia: 21 Październik 2021, 20:52:54 »
Mam i ja E6p :).
Trafił mi się miły kupiec na Fausto, to sobie trzasnąłem E6p od Antonio :).

Na gorąco pierwsze wrażenia porównując do Rocket Fausto (aka Eureka Zenith 65E w ciuszkach):
- gabaryty bardzo podobne - zarówno wzrost jak i „w pasie”
- Ceado jest cichsze, ale nie jakoś bardzo
- Wysyp z Ceado to bajka, jak na filmie reklamowym (czytałem na forum Whole Latte Love, że to łatwo może się zepsuć gdy kawałek kawy przyklei się gdzieś w wylocie i trzeba czyścić - ciekawe czy mieliście takie doświadczenia) - Rocket wyraźnie więcej zbryla
- Rocket jest szybszym młynkiem - okolice 18g średnio palonej kawy do espresso: Rocket ~11 sekund, Ceado ~20 sekund (tu jestem zaskoczony - też macie takie czasy)
- Nie widziałem Ceado w pierwszej edycji, ale ten ma trochę plastiku na sobie (podstawka pod kolbę, tacka, tarcza do ustawiania przemiału) - na tym polu Rocket się trochę lepiej prezentuje, liczę, że ten plastik jest dobrej jakości
- Nowe Ceado ma cyfrowy panel dotykowy - wyglada fajnie, ale mam wrażenie, że ten tradycyjny w Ceado jak i Rockecie będzie trwalszy - czas pokaże.

Co do samych efektów w filiżance to się jeszcze nie wypowiem. Na razie w cienkiej puchatej strużce z Ceado upatruję się braku konieczności używania WDT - ale jeszcze nie porównywałem.

Ogólnie jestem oczywiście zadowolony - mam nowy młynek, który w poprzednich zakupach przegrał z Fausto ze względów oferty sklepu :).

20 sek 18g ? w zależności od stopnia palenia u mnie 13,6 do 15,2.

Jeszcze co do retencji, rozebrałem młynek do czyszczenia i w środku zalegało 8,2g kawy.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Październik 2021, 21:34:05 »
Ciekawe i dziwne jednocześnie. Jutro ponownie zweryfikuję.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #116 dnia: 22 Październik 2021, 00:48:49 »
Retencja jest dość spora, potwierdzam. Pierwsza kawka z rana dla odważnych  :D

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #117 dnia: 22 Październik 2021, 02:09:28 »
20 sek 18g ? w zależności od stopnia palenia


Zweryfikuj, nie chce mi się w to wierzyć.  U mnie 18 g to 7 sek. Etiopia,  twarde ziarno, palone full city.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #118 dnia: 22 Październik 2021, 07:27:03 »
Ciekawostka. Dziś rano miałem taki wysyp. To chyba to co wspomniałem sygnały z zagranicznego forum. Akurat po tym zmieniałem kawę i grubość. I sprawa się jakoś poprawiła. Natomiast młynek w tym samym czasie podaje mi różne ilości kawy - nie ważę, ale widzę po zawartości sitka. Czy to może być związane z „sezonowaniem żaren”, o którym jest napisane w instrukcji?


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #119 dnia: 22 Październik 2021, 08:08:38 »
Na początku proponuję nie używać timera. Każda zmiana: kawy, ustawienia regulacji pociąga za sobą zmianę dozowania na wyjściu. Codziennie korzystam z szybszego E37S, zmieniam co chwilę ziarna i tylko na oko (lub wagę) dozuję. W przypadku E6P jest to znacznie łatwiejsze.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2021, 08:12:09 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi