Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 389078 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1920 dnia: 18 Styczeń 2023, 15:29:30 »
Szklane można kupić, w sklepach ze słoiczkami kosmetycznymi za kilka złotych. Są to standardowe słoiczki wykorzystywane m.in. dla produktów kosmetycznych. Donkiszot gdzieś pisał na forum o tym parę lat temu. 

Plastikowa obudowa, to przede wszystkim próba zwiększenia wolumenu sprzedaży i łatwości produkcji, przy okazji łapiąc nowych klientów bardziej ukierunkowanych na podróże z plecakiem. Z tego co mi wiadomo straszne przestoje były z powodu oklejania drewnem, wtedy powstał pomysł metalowych obudów, a teraz plastik.

Offline KonradZ

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: alternatywy
  • Młynek: c40, em specialita
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1921 dnia: 18 Styczeń 2023, 15:31:23 »
Dobra palarnia kawy lub coffee love mają w "normalnych" cenach. W dobrej jakieś dwa tygodnie temu sam brałem.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1922 dnia: 18 Styczeń 2023, 15:45:21 »
Powiem co mi leży na wątrobie, zaraz może wywiąże się z tego gruba dyskusja :D

Ulepszenia raczej kosmetyczne. Grubo ponad pół roku oglądania młynka u różnych influencerów bez możliwości kupna. Czy te kilkaset gram robi tak ogromną różnicę - kwestia dyskusyjna. Ile osób statystycznie potrzebuje młynka do robienia kawy w warunkach extreme? Wystarczyłby gumowy case, trochę inne zamknięcie.

Kiedy będzie młynek stepless? To byłby rzeczywiście ogromny krok, konkurencja odjeżdża a nie wszyscy patrzą na nowe kolorki. Na razie espresso (nawet przy osi Red Clix) nie da rady wyregulować tak jakby się chciało, za duże skoki... W dripie 1 klik to skok 12-15 sekund, w espresso jakieś 5. Różnica pomiędzy szotem 25sekund a 30sekund jest ogromna :) Tak mielibyście 2 zupełnie różne produkty i moglibyście trafić do różnych grup. Produkt jest bdb, ale przy klikach chyba dalej już iść nie można z ulepszeniami. Zostałby elektryczny Komeś do domu, w stylu Wilfy.

Zostawiam to tutaj do szerszej dyskusji :) Lubię ten młynek, przelewy wychodzą super. Brakuje mi jakiegoś oznaczenia klików bez samowolnego mazania markerem, przy klikach również kiedyś dojdziemy do ściany. Czasem zmiana mielenia jest niewielka. Można zmienić polewanie, zmniejszyć/zwiększyć dozę w espresso, żeby uzyskać odpowiedni efekt. Wszystko można tylko trzeba umieć biegle w parzenie - nie wszyscy jednak mogą mieć na tyle doświadczenia, żeby sami z siebie to wymyślić...

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Maciek190 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: QMCAROLAPID/MOCCAMASTER/SWITCH/AP/V60
  • Młynek: C40/Q2/KMax
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1923 dnia: 18 Styczeń 2023, 16:12:34 »
Mam porównanie bezpośrednie C40 MK4 do 1zpresso KMax. Zarówno jakość wykonania jak i obsługa przeważa na korzyść 1zpresso bezapelacyjnie.
Jako laik, a za takiego się uważam, biorąc w rękę oba mlynki od razu czujemy że 1zpresso wydaje się być zarówno lepiej wykonany, bardziej przemyślany konstrukcyjnie oraz bardziej ekonomiczny.
Co do słoiczków, mój c40 przyszedł w zestawie z jednym szklanym i jednym plastikowym słoikiem.
X25 jest do zobaczenia w kawiarniach coffeedesk, w dłoni leży dużo lepiej niż c40, reszta wydaje się taka sama.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1924 dnia: 18 Styczeń 2023, 16:19:04 »
Szklane można kupić, w sklepach ze słoiczkami kosmetycznymi za kilka złotych. Są to standardowe słoiczki wykorzystywane m.in. dla produktów kosmetycznych. Donkiszot gdzieś pisał na forum o tym parę lat temu. 

Plastikowa obudowa, to przede wszystkim próba zwiększenia wolumenu sprzedaży i łatwości produkcji, przy okazji łapiąc nowych klientów bardziej ukierunkowanych na podróże z plecakiem. Z tego co mi wiadomo straszne przestoje były z powodu oklejania drewnem, wtedy powstał pomysł metalowych obudów, a teraz plastik.

Ok, dzieki za odpowiedź 😉

Offline tastycookie

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: aeropress, delonghi dedica
  • Młynek: Comandante CK40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1925 dnia: 18 Styczeń 2023, 18:39:03 »
Mam młynek od jakiegoś czasu, nowy C40 MK4. To normalne, że podczas mielenia się zacina? I muszę użyć większej siły do mielenia? Czy powinno zawsze płynnie mielić?

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1926 dnia: 18 Styczeń 2023, 19:42:26 »
A te MK4 to obecnie wszystkie mają juz plastikowe słoiczki?

W zestawie są oba słoiczki, szklany i plastikowy.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1927 dnia: 19 Styczeń 2023, 12:11:54 »
Cześć Wszystkim  :bry:

Podzielcie się proszę swoimi pokrowcami na Komesia. Szukam jakiegoś "twardego" w stylu etui z młynków od 1ZPRESSO.

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1928 dnia: 24 Styczeń 2023, 11:51:27 »
Podzielcie się proszę swoimi pokrowcami na Komesia.

Osobiście używam pokrowca/materiałowej torebki, która była w komplecie za Timemorem C2. Bez problemu mieści się korpus Komesia, rączka i pędzelek.

Offline Miros Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota. V60 , FrenchPress , Aero , Phin , Bialetti Moka,Tygielek
  • Młynek: Greaf 800 , Comandante MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1929 dnia: 24 Styczeń 2023, 12:28:16 »
Ja używam pokrowca od obiektywu, można kupić neoprenowy, zamszowy z materiału itd.
Zależy ile się chce zainwestować rozmiary do wyboru na znanych portalach aukcyjnych.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1930 dnia: 24 Styczeń 2023, 13:53:48 »
Dzięki za pomoc. Zamówiłem wczoraj oryginalny. Jak oglądałem filmiki na yt to wyglądał na solidny. Zobaczymy.

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1931 dnia: 24 Styczeń 2023, 16:23:27 »
Cześć Wszystkim  :bry:

Podzielcie się proszę swoimi pokrowcami na Komesia. Szukam jakiegoś "twardego" w stylu etui z młynków od 1ZPRESSO.




Offline mac47

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Baratza Virtuso+, Lelit William PL72, Commandante C40 MK4
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1932 dnia: 29 Styczeń 2023, 12:07:21 »
Po zakończonym mieleniu w zbiorniczku widoczne są kawowe łuski/płatki . Czy to normalne w przypadku Comandante czy z moim egzemplarzem jest coś nie tak?

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1933 dnia: 29 Styczeń 2023, 12:34:48 »
Normalne, kawa z obróbki mytej to łuska zawsze będzie i to w całkiem sporej ilości. W przypadku innych metod obróbki tej łuski będzie mniej.


Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1934 dnia: 29 Styczeń 2023, 16:21:33 »
Mam młynek od jakiegoś czasu, nowy C40 MK4. To normalne, że podczas mielenia się zacina? I muszę użyć większej siły do mielenia? Czy powinno zawsze płynnie mielić?
Zależy jak zaciąć?
Przy mieleniu jasnopalonych kaw czasem trafi się twardsze ziarno i potrzeba użyć większej siły żeby to ziarno zmielić. Przy kawach ciemniej palonych mielenie jest łatwiejsze, bardziej płynne.  Młynek sam bez kawy nie powinien się zacinać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi