Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395163 razy)

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1830 dnia: 07 Maj 2022, 18:34:54 »
I kolejnego wątku nie da się czytać. Jak nie mierzenie blachy w ekspresie suwmiarką, to typ, który widział młynek u kolegi przyszedł w wątku o nim przekonywać wszystkich, że źle wydali swoje pieniądze i żąda dowodów na równy przemiał nie potrafiąc obsłużyć przeglądarki internetowej. Sam się podśmiechuję z otoczki wokół tych młynków, ziaren wpadających w ośki, pękających pokrywek, pokrowców i szczotek za stówę czy kuferków za ponad 400, ale doceniam jakość wykonania, wsparcie producenta i zadowolenie użytkowników z końcowego efektu. Nie wiem, Dawid, co chcesz osiągnąć, ale lepiej iść na spacer w piękny weekend niż na krucjatę tutaj. A porównanie przemiałów znajdziesz tutaj, nie ma za co
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 18:43:53 wysłana przez kacperb »

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1831 dnia: 07 Maj 2022, 18:51:10 »
I kolejnego wątku nie da się czytać. Jak nie mierzenie blachy w ekspresie suwmiarką, to typ, który widział młynek u kolegi przyszedł w wątku o nim przekonywać wszystkich, że źle wydali swoje pieniądze i żąda dowodów na równy przemiał nie potrafiąc obsłużyć przeglądarki internetowej. Sam się podśmiechuję z otoczki wokół tych młynków, ziaren wpadających w ośki, pękających pokrywek, pokrowców i szczotek za stówę czy kuferków za ponad 400, ale doceniam jakość wykonania, wsparcie producenta i zadowolenie użytkowników z końcowego efektu. Nie wiem, Dawid, co chcesz osiągnąć, ale lepiej iść na spacer w piękny weekend niż na krucjatę tutaj. A porównanie przemiałów znajdziesz tutaj, nie ma za co


Nie napisałem połowy rzeczy które wkładasz mi w usta. Naucz się czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie pisałem o jakichś źle wydanych pieniądzach.

Napisałem że mieli dużo wolniej, bo mieli.
Ma gorsza regulację - bo ma
Kawa smakuje tak samo? Tak samo.

Czego nie rozumiesz? Czy te słupki które pokazałeś sprawia że poczuje w filiżance że jest lepiej?

Piszesz ze jestem jakimś typem który widział młynek u kolegi, niestety w przeciwieństwie do Ciebie mielilem i robiłem espresso zarówno używając comandante, jak i 1zpresso i to kilku modeli, jak i Timemore'a.  Sam w sumie mam teraz w domu 6 młynków ręcznych, więc myślę że mam jakieś porównanie.

Na Twoim wykresie nie widzę młynków 1Zpresso. Jestem ślepy, czy Ty wkleiłeś coś kompletnie nie związanego z tematem a próbujesz błysnąć naśmiewając się ze mnie? :)

Rozumiem że to co wstawiłeś to dowód na to że comandante mieli również od 1zpresso Jx pro, Je plusa lub k plusa ?

To sorry, ale ja tutaj tego nie widzę. Myślę że wstawiłeś coś i sam do końca nie rozumiesz co.
Wymieniłem proste cechy w których młynki od 1Z są lepsze. W przypadku comandante wszyscy piszą że mieli lepiej, ale ja nie dostrzegam gdzie, w filiżance też nie.


Ale to jest sztos. Przyszedł gość który wstawił jakiś wykres na którym jest Comandante i Kinu i to ma być dowód na poparcie jego teorii. W dodatku obraża mnie, a nie dostrzegł że sam zrobił idiote z siebie bo o Kinu nikt nie dyskutował, a 1Z nie ma na jego wykresie. Brawo, idź się przewietrzyć i pomyśl co napisałeś :)

Serio, end of topic dla mnie.

Niech każdy mieli czym chce, dyskutować najwyraźniej nie ma sensu.


« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 19:05:40 wysłana przez Dawid1144 »

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1832 dnia: 07 Maj 2022, 19:12:53 »
Drogi Dawidzie, ty się byczysz już od samego boskiego rana. 1zpresso mieli szybciej oraz ma więcej ustawień mielenia, oraz ty nie umiesz wyczuć różnicy w smaku. Teraz moze opowiedz nam o dalszych zaletach tych młynków, czy oprócz tych 3 nie ma już żadnych więcej?
lol

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1833 dnia: 07 Maj 2022, 19:17:02 »
Cytuj (zaznaczone)
nigdzie nie pisałem o jakichś źle wydanych pieniądzach.
Nigdzie?
Cytuj (zaznaczone)
w cenie comandante są dużo lepsze młynki :)
Cytuj (zaznaczone)
comandante to zabawka przy nich.
Cytuj (zaznaczone)
Comandante nie jest zły, ale nie jest warty tych pieniędzy moim zdaniem.

Cytuj (zaznaczone)
Masz info o jakości przemiału - podziel się.
Podzieliłem się. Nie mam żadnej teorii, po prostu zobacz sobie jak wygląda dystrybucja z comandante i stwierdź, czy to dobry przemiał, czy nie.
Fajnie, że jesteś zadowolony ze swojego 1zpresso, fajnie, że ktoś jest zadowolony ze swojego comandante, beka z typa któremu dłuższa rączka daje słodszą kawę, cieszę się, że już kończysz pisanie w tym wątku.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1834 dnia: 07 Maj 2022, 19:43:22 »
Blech, ten znowu to samo…
Są wykresy, zamieściłem filmiki (do ktorych, a jakże, brak odniesienia.)
Argument, ze profesjonaliści na mistrzostwach świata od których zależy ich kariera, używając kaw za ponad 1000zl/150gramow tez decydują się na Comandante zamiast na inny młynek, tez nie pasuje, bo „na YT mówio inoczy” i „ale jo nic nie czuje to ni mo różnicy”  Argumenty masz podane na tacy, ale uroczo je ignorujesz. Najlepiej dotrzymaj slowa i skończ pisać na ten temat, bo troszke się kompromitujesz ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1835 dnia: 07 Maj 2022, 20:16:45 »
Blech, ten znowu to samo…
Są wykresy, zamieściłem filmiki (do ktorych, a jakże, brak odniesienia.)
Argument, ze profesjonaliści na mistrzostwach świata od których zależy ich kariera, używając kaw za ponad 1000zl/150gramow tez decydują się na Comandante zamiast na inny młynek, tez nie pasuje, bo „na YT mówio inoczy” i „ale jo nic nie czuje to ni mo różnicy”  Argumenty masz podane na tacy, ale uroczo je ignorujesz. Najlepiej dotrzymaj slowa i skończ pisać na ten temat, bo troszke się kompromitujesz ;)

Pisałem o mieleniu pod espresso. Tylko i wyłącznie, nie o przelewie.

A Ty piszesz ze mistrzowie Brewers cup używali comandante.

A teraz idz i zastanów się co napisałeś, albo ewentualnie wyszukaj co to jest Brewers Cup i zastanów się czy ktoś tam mieli pod espresso.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1836 dnia: 07 Maj 2022, 20:27:39 »
… czy ty czytasz co piszesz?
Gdybys napisał „cóż, niewyobrażam sobie mielić Komesiem do kolby na codzień” nikt by sie nie odezwał. Napisales za to rzeczy które zacytowal @kacperb. Widzisz roznice? Nawet tytuł wątku mówi o młynku, a nie o tym jak tylko mieli do espresso.
Btw, widziałeś filmiki czy dalej się zgrywasz?

 Serio, odpusc.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1837 dnia: 07 Maj 2022, 22:51:19 »
Może tak odpuściłbyś sam? Dawid przedstawił swoje refleksje. Jakie by nie były, nie mogą być powodem do tego, by go obrażać i szydzić. Warto dyskutować, ale nie warto się kopać.

Sam zmieniłem zdanie na temat tytułowego młynka -- na plus. Bardzo często go teraz używam, aczkolwiek tylko i wyłącznie do metod przelewowych. Być może nawet polubiłem tę jego powolność i "lekką rękę". W każdym razie działa i jest ok, zwłaszcza gdy jest jedynym młynkiem pod ręką ;).
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 22:59:34 wysłana przez Antonio »

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1838 dnia: 07 Maj 2022, 23:42:20 »
Może tak odpuściłbyś sam? Dawid przedstawił swoje refleksje. Jakie by nie były, nie mogą być powodem do tego, by go obrażać i szydzić. Warto dyskutować, ale nie warto się kopać.

Trochę mnie dziwni, że jeszcze go bronisz…
lol

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1839 dnia: 08 Maj 2022, 07:24:41 »
Może tak odpuściłbyś sam? Dawid przedstawił swoje refleksje. Jakie by nie były, nie mogą być powodem do tego, by go obrażać i szydzić. Warto dyskutować, ale nie warto się kopać.

Trochę mnie dziwni, że jeszcze go bronisz…

Dziwią Cię te stwierdzenia?
》tertium non datur《

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1840 dnia: 08 Maj 2022, 09:03:22 »
Tak przecież napisałem że mnie to dziwi  :mhh:
lol

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1841 dnia: 08 Maj 2022, 22:14:46 »
Jak czytam te kilka ostatnich stron, to się cieszę, że to jest forum, a nie spotkanie przy kawie... Bo w realu mogło by się to skończyć tak, że kolega Dawid w końcu zaczął by pluć i w mordę lać każdego, kto w końcu się z nim nie zgodzi :lol2:

Może trochę konkretów, panie Dawid 🙃:
Już jakiś czas temu na lokalnym mityngu cuppingowym zebrało się kilka osób z gadżetami. Był i Kinu i Komeś i jakiś 1zpresso I chestnut nawet. Ktoś przyniósł refraktometr, ja przyniosłem swoje kruve, jeszcze ktoś przyniósł minerały Third Wave Water.
W skrócie: najmniej pyłu wychodziło z Kinu I Komesia. Pozostałe młynki pyliły o wiele bardziej, nawet o kilkadziesiąt procent.
Po ustawieniu porównywalnego przemiału na wszystkich młynkach TDS% był najbardziej powtarzalny na Komesiu z minimalną przewagą nad Kinu. Reszta nie była porównywana na większej ilości prób, bo ciężko były utrzymać równy wynik TDSu.

A poza tym patrząc na Brewers Cup, to zawodnicy jednak decydują się na Comandante. Patrząc na zawody krajowe i zagraniczne różnych poziomów - również Komeś wiedzie prym. I patrząc także na duże profile baristów - o dziwo! - Comandante równie często się tam pojawia i jest zachwalany.
SZOG I ŃEDOWJEŻAŃE

Ale Ty nadal pisz że Comandante to wałek do nabijania pieniędzmi kieszeni właścicieli firmy, bo Twój Timemore mieli szybciej 😆

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1842 dnia: 08 Maj 2022, 22:30:22 »
Jak czytam te kilka ostatnich stron, to się cieszę, że to jest forum, a nie spotkanie przy kawie... Bo w realu mogło by się to skończyć tak, że kolega Dawid w końcu zaczął by pluć i w mordę lać każdego, kto w końcu się z nim nie zgodzi :lol2:

Może trochę konkretów, panie Dawid 🙃:
Już jakiś czas temu na lokalnym mityngu cuppingowym zebrało się kilka osób z gadżetami. Był i Kinu i Komeś i jakiś 1zpresso I chestnut nawet. Ktoś przyniósł refraktometr, ja przyniosłem swoje kruve, jeszcze ktoś przyniósł minerały Third Wave Water.
W skrócie: najmniej pyłu wychodziło z Kinu I Komesia. Pozostałe młynki pyliły o wiele bardziej, nawet o kilkadziesiąt procent.
Po ustawieniu porównywalnego przemiału na wszystkich młynkach TDS% był najbardziej powtarzalny na Komesiu z minimalną przewagą nad Kinu. Reszta nie była porównywana na większej ilości prób, bo ciężko były utrzymać równy wynik TDSu.

A poza tym patrząc na Brewers Cup, to zawodnicy jednak decydują się na Comandante. Patrząc na zawody krajowe i zagraniczne różnych poziomów - również Komeś wiedzie prym. I patrząc także na duże profile baristów - o dziwo! - Comandante równie często się tam pojawia i jest zachwalany.
SZOG I ŃEDOWJEŻAŃE

Ale Ty nadal pisz że Comandante to wałek do nabijania pieniędzmi kieszeni właścicieli firmy, bo Twój Timemore mieli szybciej 😆

To już jest jakiś konkret co napisałeś, ale jak piszesz ze z Timemore'a wychodzi dużo pyłu to chce mi się śmiać lekko mówiąc :) tam jest zastosowany system który redukuje powstawanie pyłu, są specjalne żarna, a testów odnośnie pyłu jest sporo, także na YT

Timemore akurat nie mieli tak szybko jak 1Z.

Każdy młynek ma mniej lub bardziej nierówny przemiał. Pytanie tylko w jakiej ilości.

No i teraz pytanie, czy testowaliście mielenie pod espresso czy alternatywy? Jak alternatywy to ok, komes się nadaje do tego i ja nigdy nie pisałem że jest inaczej. Natomiast espresso to inna bajka.

Wątek śmieszny, racja, jeden mądry już tu parzył espresso na Brewers CUP, drugi testował młynki ale nie potrafił powiedzieć w czym komes był lepszy, a trzeci wrzucił wykres gdzie sam nie wiedział czego on dotyczy.

Ale fajnie ze napisałeś jakiś konkret, ja jestem w stanie uwierzyć że wytwarza mało pyłu, natomiast nie wiem czy rzeczywiście to taka różnica że przełoży się na smak w filiżance.

Natomiast razi mnie to że atakuje się każdego kto podda w wątpliwość to że jedyny słuszny młynek jest najlepszy. Tym bardziej że ilość durnych postów jakie tu padła z przeciwnej strony jest porażająca.

Skoro ja pisałem o mieleniu pod espresso, a ktoś mi pisze o Brewers Cup, to sorry, ale nie ja jestem idiotą w tej dyskusji.

Zresztą, Ty też piszesz o brewers Cup 🤦🤦 czy ktoś na tym forum wie co to jest i ogarnia że tam nie robi się espresso i nie mieli się pod espresso?



Znalazłem test comandante vs 1zpresso dwa modele na alternative brewing. Filmik raczej nie potwierdza Twoich rewelacji odnośnie wytwarzania pyłu  a jest robiony na nim test przy użyciu Kruve. No ale zaraz ktoś napisze że to mistyfikacja itp itd.. 🤦🤦

Pisanie że każdy barista tylko comandante to też spore nadużycie, cytowałem chociażby to co napisała Kamila Adamiec testując JX Pro, i to nie jest jedyna osobą.

No ale macie tu "kościół" wyznawców i obraziłem uczucia religijne..
Skończyłem niczym "świadek Jehowy". Obrzucono mnie gównem, a i tak nikogo nie nawróciłem :)

Wolałbym skończyć ten wątek z mojej strony, bo do niczego nie prowadzi. Wy macie swoje espresso na brewers cup ( 😂)  , ja mam swoje w domu.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2022, 23:26:24 wysłana przez Dawid1144 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1843 dnia: 09 Maj 2022, 06:36:49 »
No ale macie tu "kościół" wyznawców i obraziłem uczucia religijne..
Skończyłem niczym "świadek Jehowy".
👍Kapitalne 😅

Nigdy nie miałem w ręku Kinu czy Comandante, ale uważam, że 1Zpresso jest lepszy... i co mi zrobicie cytując klasyka :hihihi:, ale szczotki mają wybitne:

« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 07:05:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1844 dnia: 09 Maj 2022, 07:25:05 »
No ale macie tu "kościół" wyznawców i obraziłem uczucia religijne..
Skończyłem niczym "świadek Jehowy".
👍Kapitalne 😅

Nigdy nie miałem w ręku Kinu czy Comandante, ale uważam, że 1Zpresso jest lepszy... i co mi zrobicie cytując klasyka :hihihi:, ale szczotki mają wybitne:



Przez moment myślałem to szczotka do butów 😂

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi