Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395055 razy)

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1815 dnia: 07 Maj 2022, 14:25:14 »

[/quote]


No to podziel się w czym był lepszy, w czym konkretnie? Skoro nie mieli szybciej, ma znacznie mniej precyzyjna regulację, to na czym polega ta jego wyższość?


[/quote]

Kolego czemu się tak uczepiłeś prędkości mielenia i tego precyzyjnego nastawiania grubości mielenia. Czy o świetności młynka decydują tylko te dwa aspekty?
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 14:28:31 wysłana przez MrBobert:) »
lol

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1816 dnia: 07 Maj 2022, 14:33:59 »
@MrBobert:) proszę, cytuj wypowiedzi poprawnie. Szybkość mielenia jest jednym z parametrów młynka. Może akurat ważnym dla Twojego rozmówcy w jego kawowym warsztacie?

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1817 dnia: 07 Maj 2022, 14:44:56 »
@MrBobert:) proszę, cytuj wypowiedzi poprawnie. Szybkość mielenia jest jednym z parametrów młynka. Może akurat ważnym dla Twojego rozmówcy w jego kawowym warsztacie?


Nie będę kłamał, że tego argumentu nie rozumiem. Zasadniczo jest to chyba trochę dziwne zakładać ze najważniejszym aspektem ręcznego młynka jest szybkość mielenia. Idąc ta myślą elektryczny młynek za 100zł bedzie lepszy bo mieli szybciej niż ręczny :)

Jeżeli dla Dawida na prawdę liczy się tylko i wyłącznie czas mielenia, to jest to dziwne, ale trzeba to zaakceptować. Problem jest tylko w tym że wtedy jego opinia na temat comandamte i 1zpresso jest niesamowicie subiektywna i nie odwzorowuje poglądu większości ludzi którzy decydują się na młynek ręczny i skupiają się na ważniejszych aspektach niż wyłączenie czas mielenia :)
lol

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1818 dnia: 07 Maj 2022, 14:45:09 »
Szybkość mielenia i precyzyjna regulacja są bardzo ważne. Oczywiście równy przemiał też i tutaj poprosiłem o podesłanie czegoś co udowodni że chociaż w tym komendant jest lepszy. Dzięki, obejrzę popołudniu i się wypowiem.

@MrBobert:) proszę, cytuj wypowiedzi poprawnie. Szybkość mielenia jest jednym z parametrów młynka. Może akurat ważnym dla Twojego rozmówcy w jego kawowym warsztacie?


Nie będę kłamał, że tego argumentu nie rozumiem. Zasadniczo jest to chyba trochę dziwne zakładać ze najważniejszym aspektem ręcznego młynka jest szybkość mielenia. Idąc ta myślą elektryczny młynek za 100zł bedzie lepszy bo mieli szybciej niż ręczny :)

Jeżeli dla Dawida na prawdę liczy się tylko i wyłącznie czas mielenia, to jest to dziwne, ale trzeba to zaakceptować. Problem jest tylko w tym że wtedy jego opinia na temat comandamte i 1zpresso jest niesamowicie subiektywna i nie odwzorowuje poglądu większości ludzi którzy decydują się na młynek ręczny i skupiają się na ważniejszych aspektach niż wyłączenie czas mielenia :)


Warto czytać ze zrozumieniem. Jeśli ktoś napisał że liczy się dla niego wyłącznie szybkość mielenia to zawołaj go tutaj i przedstaw, bo ja nikogo takiego nie widziałem
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 14:48:19 wysłana przez Dawid1144 »

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1819 dnia: 07 Maj 2022, 14:56:14 »
Szybkość mielenia i precyzyjna regulacja są bardzo ważne. Oczywiście równy przemiał też i tutaj poprosiłem o podesłanie czegoś co udowodni że chociaż w tym komendant jest lepszy. Dzięki, obejrzę popołudniu i się wypowiem.

@MrBobert:) proszę, cytuj wypowiedzi poprawnie. Szybkość mielenia jest jednym z parametrów młynka. Może akurat ważnym dla Twojego rozmówcy w jego kawowym warsztacie?


Nie będę kłamał, że tego argumentu nie rozumiem. Zasadniczo jest to chyba trochę dziwne zakładać ze najważniejszym aspektem ręcznego młynka jest szybkość mielenia. Idąc ta myślą elektryczny młynek za 100zł bedzie lepszy bo mieli szybciej niż ręczny :)

Jeżeli dla Dawida na prawdę liczy się tylko i wyłącznie czas mielenia, to jest to dziwne, ale trzeba to zaakceptować. Problem jest tylko w tym że wtedy jego opinia na temat comandamte i 1zpresso jest niesamowicie subiektywna i nie odwzorowuje poglądu większości ludzi którzy decydują się na młynek ręczny i skupiają się na ważniejszych aspektach niż wyłączenie czas mielenia :)


Warto czytać ze zrozumieniem. Jeśli ktoś napisał że liczy się dla niego wyłącznie szybkość mielenia to zawołaj go tutaj i przedstaw, bo ja nikogo takiego nie widziałem


Powiem ci że ręce opadają i jestem w po prostu w szoku. Ta rozmowa nie ma żadnego sensu to jest jak rzucać w cegłę grochem. Ty niestety totalnie nie akceptujesz wypowiedzi innych użytkowników. Ja już więcej się nie będę udzielał bo to jest żenada. Zastanów się tez nad swoim postępowaniem
Pozdrawiam bobert
lol

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1820 dnia: 07 Maj 2022, 15:23:23 »
Ręce opadają jak ktoś nie potrafi czytać. Wypowiedziałem się na temat szybkości mielenia oraz regulacji, bo to da się łatwo sprawdzić. Odsiewacza nie posiadam żeby sprawdzić przemiał, ale kawa smakowała tak samo, więc założyłem ze jakość przemiału będzie podobna.

Masz odsiewacz, sprawdziłeś, to podziel się tym. Nikt nigdzie nie pisał że liczy się tylko szybkość. Masz info o jakości przemiału - podziel się. Twierdzisz że porównywałeś młynki. Zapytałem Cię o szczegóły - brak odpowiedzi. Zapytałem Cię w czym comandante był lepszy - brak odpowiedzi. Piszesz i piszesz ale takie posty nic nie wnoszą. Ja wskazałem w czym młynki 1Z były lepsze. A Ty wskazałeś cokolwiek? To już koledzy wyżej wypowiedzieli się ze lepszy serwis, czy jakość przemiału ( na co poprosiłem o jakieś materiały) i ja takie argumenty przyjmuje, choć ten przemiał to chciałbym sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 15:29:44 wysłana przez Dawid1144 »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1821 dnia: 07 Maj 2022, 17:11:35 »
Tak tylko napisze - odsiewanie nie jest żadnym wskaźnikiem. Polecam książkę The physics of filter coffee. Pięknie jest tam objaśniona różnica miedzy różnymi kawami na Ek43,  Weber HG-1 i Baratza Forte i roznice dosięgają 15%  na różnych kawach. Tak wiec mierzenie jakosci przemiału odsiewaczem można sobie wsadzić w kolbę ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Karlin Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1822 dnia: 07 Maj 2022, 17:31:58 »
@Dawid1144 kawę mieli się po to żeby ją zaparzyć i wypić. Jak testowałeś młynki? Parzyłeś kawę ze zmielonej kawy?
Jeśli nie zależy ci na jakości przemiału lecz na prędkości to korzystaj z najtańszego elektryka - będzie szybszy niż 1zpresso.
Możesz nagrać film na youtube, że młynek który masz najlepiej mieli kawę.
 

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1823 dnia: 07 Maj 2022, 17:34:25 »
Warto wam się kopać z podkutym trolem?

Komes gówno, wiem bo mam i przyznaje że frajer byłem kupować. Morzna? Morzna ;)

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1824 dnia: 07 Maj 2022, 17:36:14 »
@Dawid1144 kawę mieli się po to żeby ją zaparzyć i wypić. Jak testowałeś młynki? Parzyłeś kawę ze zmielonej kawy?
Jeśli nie zależy ci na jakości przemiału lecz na prędkości to korzystaj z najtańszego elektryka - będzie szybszy niż 1zpresso.
Możesz nagrać film na youtube, że młynek który masz najlepiej mieli kawę.
 

Po prostu masz racje
lol

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1825 dnia: 07 Maj 2022, 17:53:22 »
Dalsza dyskusja nie ma sensu. Argumentów za "komendantem" zero. Wszyscy piszą o jakości przemiału, ale nikt nie zadał sobie trudu żeby w jakikolwiek sposób udowodnić ze daje ta lepsza jakość przemiału.

Z osób które tu piszą, większość młynka 1Z nie miala też w ręku.

Nie wystarczy napisać że "daje lepszy przemiał". Fajnie jest też to udowodnić, bo ja np nie zauważyłem tego używając tego młynka. Za to zauważyłem że mielenie nim do espresso to masochizm.

Taki oto kościół wyznawców jedynego słusznego produktu.
Podałem argumenty w postaci szybkości mielenia, regulacji.

Wy napisaliście że lepszy serwis i z sensownych argumentów to by było na tyle. Żeby mieć namiastkę normalnej regulacji musicie dokupować ośkę red clix a nadal nie będziecie mieć takiej regulacji jak w 1Z.
Ale macie lepsza jakość przemiału, ponieważ taki jest dogmat w waszym "kościele". Udowodnić tego, poprzeć czymś, nikt nie potrafi.

Cóż, więcej się nie odzywam w tym wątku, nie ma sensu, jak to w Polsce, nie można mieć innego zdania.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 17:56:57 wysłana przez Dawid1144 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1826 dnia: 07 Maj 2022, 18:02:34 »
Jeżeli dla Dawida naprawdę liczy się tylko i wyłącznie czas mielenia, to jest to dziwne
Nie manipuluj wypowiedzi Dawida
》tertium non datur《

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1827 dnia: 07 Maj 2022, 18:04:35 »
Jeżeli dla Dawida na prawdę liczy się tylko i wyłącznie czas mielenia, to jest to dziwne
Nie manipuluj wypowiedzi Dawida
Praktycznie w każdej wiadomości porusza temat szybkości i regulacji grubości mielenia :)

Chętnie usłyszę jeszcze jakie inne aspekty w ręcznym młynku się liczą
lol

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1828 dnia: 07 Maj 2022, 18:20:10 »
Jeżeli dla Dawida na prawdę liczy się tylko i wyłącznie czas mielenia, to jest to dziwne
Nie manipuluj wypowiedzi Dawida
Praktycznie w każdej wiadomości porusza temat szybkości i regulacji grubości mielenia :)

Chętnie usłyszę jeszcze jakie inne aspekty w ręcznym młynku się liczą
Teraz już lepiej.
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1829 dnia: 07 Maj 2022, 18:20:28 »
Dorzucę Wam do pieca. :)

Patrik Rolf (2gie miejsce w World Brewers Cup) woli K - Plusa od C40 do przelewu i cytuję: "I'd bring this to world brewers cup if I ever end up there again". ;) Więc nie dziwię się, że @Dawid1144 miał problem z wyczuciem różnicy.

« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 18:28:33 wysłana przez arob »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi