Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395072 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #795 dnia: 09 Listopad 2017, 11:17:57 »
Wybierz Kinu :D

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #796 dnia: 09 Listopad 2017, 11:40:38 »
Myślałem nad tym i nawet skontaktowałem się z producentem Kinu :-) Niestety, cena oficjalna za M47 ma być na poziomie 299 Euro, czyli blisko 1300zl. Przy tak znacznej różnicy w cenie i niewielkiej lub żadnej różnicy w jakości przemiału w stosunku do Komendanta zacząłem bardziej przychylać się do zakupu tego drugiego ;-) 

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #797 dnia: 09 Listopad 2017, 11:55:40 »
W cenie oficjalnej raczej nic się nie sprzedaje, spodziewałbym się sporego rabatu :)
Przy tak dużej konkurencji na rynku ręcznych młynków, za 1300 raczej nikt by nie kupił.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #798 dnia: 09 Listopad 2017, 12:16:26 »
Na moje pytanie odnośnie rabatu padła odpowiedź od producenta, że na początku nie planują takowych. Możliwe, że dopiero po jakimś czasie bytności młynka na rynku coś wprowadzą :-( Ja zamierzam kupić młynek najpóźniej do końca grudnia, więc są małe szanse na rabat dla mnie ...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #799 dnia: 09 Listopad 2017, 12:19:58 »
Ja, nie wiem dlaczego - po obmacaniu Kinu, wolałbym jednak wybrać je niż Comandante.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #800 dnia: 09 Listopad 2017, 12:33:28 »
Ja, nie wiem dlaczego - po obmacaniu Kinu, wolałbym jednak wybrać je niż Comandante.

Trochę głupie pytanie bo już napisałeś, ale zapytam :). Dlaczego? Ja lubię dwa :).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #801 dnia: 09 Listopad 2017, 12:38:32 »
Masa mnie przekonała, cały metalowy ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #802 dnia: 09 Listopad 2017, 12:39:05 »
Pytam się, bo sam przymierzam się do zakupu uber młynka i
Espresso czy alternatywa?

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #803 dnia: 09 Listopad 2017, 12:42:48 »
W zdecydowanej większości alternatywa. Jednak opinie o problemach z trwałością/ wyszczerbianiem się żaren i  problemami z osiowością w Nitro Blade dość skutecznie ostudziły mój zapał odnośnie tej wersji młynka:-(

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #804 dnia: 09 Listopad 2017, 12:48:37 »
Szkoda bo Nitro blade to najfajniejszy młynek pod alternatywę teraz. :) ja używam często z naprawdę jasnymi ziarenkami i mieli zawsze doskonale pod alternatywy.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #805 dnia: 09 Listopad 2017, 13:52:20 »
Nitro Blade wizualnie jest faktycznie znacznie atrakcyjniejszy niż iron heart :-)  PJ. Walczak, jak długo masz swego Nitro Blade i ile mniej więcej kg kawy nim przemieliłeś?

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #806 dnia: 09 Listopad 2017, 13:59:29 »
Napisałem do desków w tej sprawie i mówią, że młynek może kręcić się po owalu tylko jak nie ma ziaren w środku. Jak wsypiemy ziarna i zaczniemy mielić to zarna są dociążone i jest równiutko. Ciekawe czy mogę to jakoś sprawdzić. Chyba porównam moje nitro z innym na tym samym kliku i odsieje kruvem.

Mam niedoskonałe zdjęcia mielenia na 19kliku.
Jak ktoś ma sokole oko i wie jak taki przemiał z comandante powinien wyglądać to chętnie przeczytam opinię.

https://ibb.co/emHQJG
https://ibb.co/ekW7Xb

Mam nadzieję, że raz na zawsze rozwieję moje wątpliwości :)
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 14:12:27 wysłana przez Ness »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #807 dnia: 09 Listopad 2017, 14:20:39 »
@Ness - ale czy w smaku naparu jest coś nie tak? Czy po prostu chciałbyś żeby wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku wizualnie?

Ja mam swojego Nitro Blade już ponad rok. Też miałem okresy gdzie myślałem że z młynkiem jest coś nie tak, bo napary nie wychodziły zadowalające. Ale okazało się że problem jest gdzie indziej. Za grubo mieliłem. Ale przez to że smak był goryczkowo/cierpki, myślałem że to nad-ekstrakcja więc zniżałem temperaturę, skracałem czas itp. Nic to nie dawało. Dopiero jak zmierzyłem napar refraktometrem okazało się że owszem TDS wysoki, ale ekstrakcja niska - więc niedoparzałem. A byłem przekonany że objawem niedoparzenia zawsze jest kwas w filiżance  :sciana:

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #808 dnia: 09 Listopad 2017, 14:59:37 »
jak długo masz swego Nitro Blade i ile mniej więcej kg kawy nim przemieliłeś
Od kwietnia. Bedzie jakies 5 kilo Kenii, Etiopii i roznych wynalazkow. Ale znajdziesz tu ludzi którzy zmielili dużo więcej.

Generalnie, musisz pamiętać w Internecie o każdym produkcie, osobie, wydarzeniu, nieważne jak jest dobre, szlachetne znajdziesz złe opinie. O każdym. Więc trzeba brać na to poprawkę. A nawet jeżeli te opinie złe nie sa przesadzone to kolejny fakt jest taki ze piszemy raczej wtedy kiedy cos nie działa. Jak działa to cisza :)

Co nie znaczy, że C40 Nitro nie ma wad. Pod espresso moim zdaniem się słano nadaje, za duży skok. Pod alternatywy, trudno mi sobie wyobrazić lepsza jakość a skokowa regulacja ułatwia sprawę. Za to liczenie klików bo komu nie chciało się nanieść skali, porażka moim zdaniem, myślę ze w mk4/5 to zmienia. A sama firma Commandante tez ma trochę za uszami. Pierwsza seryjna partia Mk1 wysłana za ocean to był straszny bubel. Przez to w zasadzie stracili tamten rynek.

Co innego Ci zostaje? Kinu, super, ale trochę popłynęli z cenami zachęceni pewnie dobrymi ocenami. Sa za drodzy. Chyba. Rynek zweryfikuje.
MadebyKnock - klasyk w ręcznych młynkach z UK. Za 100 GBP możesz zamówić w przedsprzedaży Feld2. Dostawa w grudniu (ale znając ich terminy to bardziej styczeń;).
No i Lido, bardzo popularne w Stanach mniej u nas. Doug prawdopodobnie o młynkach ręcznych wie więcej niż cała reszta razem wzięta. Lido 1, zbudował ponad 700 sztuk sam, ręcznie :) Kolejne wersje są już robione na ciut większą skale. Ale sama galeria młynków ręcznych odrestaurowanych przez Douga i Barb robi wrażenie: http://www.orphanespresso.com/Hand-Grinder-Museum_ep_552-1.html

Więc jest z czego wybierać :) I sa jeszcze chińskie urządzenia do mielenia kawy. Ponoć niezłe, ale ja jednak wole wytwory zachodniej cywilizacji.



Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #809 dnia: 09 Listopad 2017, 17:24:11 »
Zastanawia mnie czy spostrzeżenia dotyczące "pracy żarna po owalu " czy innej nieosiowości lub informacji wskazujących na przyspieszone tępienie się żaren dotyczą wyłącznie wersji Nitro Blade czy podobne sytuacje zdarzają się również w przypadku Iron Hearta? Pytam się, bo sam przymierzam się do zakupu uber młynka i wolę wybrać wersję lepiej dopracowaną/ trwalszą ;-)

Ja mam Iron Heart i żarno ruchome  podczas kręcenia  jest cały czas w jednej płaszczyźnie niezależnie czy kręce  z kawą w młynku czy bez kawy. Nie ma żadnego owalnego ruchu.

@Ness
Jeśli po rozłożeniu młynka w żarnie nieruchomym masz otwór owalny a nie okrągły ( wyrobił się  na skutek niewłaściwej pracy żarna ruchomego)  to uważam, że masz wadliwy młynek. Skoro tak było od nowości napisz do Comandanta i udokumentuj to filmikiem.
Powinni stanąć na wysokości zadania i wymienić młynek.

« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 17:35:21 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi