Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395290 razy)

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #570 dnia: 10 Wrzesień 2017, 01:09:57 »

@andrzej
Fajny ten Haiku;)


No fajny, thx:)

Nigdy tego nie słuchałem.
Porównywałeś do Fezz audio? I jakie kolumny oraz kable?
Nie porównywałem. Ale to jest trochę inna półka. To co widać to pre.  Potem monobloki Haiku na KT66. Potem Sonus Faber Liuto. Kable - jestem niewierzący.

Żeby było na temat - mlynek nawet w promocji droższy niż wszystkie kable razem wzięte.

Faktycznie, trochę inna półka 😊
Tez byłem niewierzący, niby miedź to miedź. Ale później testowałem kilka i jednak też mają duży wpływ. Aktualnie jestem fanem firmy Chord oraz Kimber.

Jak chce liczyć kliki to zakręcam zarna, ale nie na maksa żeby się siłować, tylko jak czuje już opór to przestaje i od tego momentu zaczynam liczenie.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #571 dnia: 10 Wrzesień 2017, 10:05:26 »
Klik zero jest wtedy gdy żarna sa zablokowane. Klik pierwszy gdy zaczynaja sie ruszać.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #572 dnia: 10 Wrzesień 2017, 18:21:34 »
Klik zero jest wtedy gdy żarna sa zablokowane. Klik pierwszy gdy zaczynaja sie ruszać.

Czyli 1klik jest wtedy kiedy uwalniają się żarna i z ledwością można obracać korbą?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #573 dnia: 10 Wrzesień 2017, 19:12:19 »
Dla niektórych tak, są jednak i tacy, którzy liczą od całkowitego skręcenia. Dlatego zawsze warto dopytać.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #574 dnia: 11 Wrzesień 2017, 12:04:02 »
Wracając do pokrowca dla Sonji to jednak zdecydowałem się na taki od obiektywów. Znalazłem chyba idealny za 34zł (nie jest to jakiś majątek).
Do środy powinien dojść więc pewnie pochwalę się jak on tam sobie w nim leży. Sprawdziłem wymiary i teoretycznie powinno dać się obok włożyć rączkę i między nimi coś co zapobiegnie rysowaniu młynka.

Pokrowiec to Camrock L240:
camrock-l240,3584149166_3.jpg

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #575 dnia: 11 Wrzesień 2017, 13:31:16 »
Czy ktoś przewoził ręczny młynek (mk3, kinu, cokolwiek innego) w bagażu podręcznym w samolocie?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #576 dnia: 11 Wrzesień 2017, 13:47:03 »
Czy ktoś przewoził ręczny młynek (mk3, kinu, cokolwiek innego) w bagażu podręcznym w samolocie?
Za duże ryzyko. To i trochę szkła, i ciężkie i ostre. Nawet jak komuś się udało, to nigdy nie wiesz na kogo trafisz na kontroli. W nadawanym bagażu, za to bez problemu wożę.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #577 dnia: 11 Wrzesień 2017, 13:55:06 »
Toteż ja moze po amatorsku ale uważam ze na wyjazdy Porlex spoko

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #578 dnia: 11 Wrzesień 2017, 15:12:02 »
Czy ktoś przewoził ręczny młynek (mk3, kinu, cokolwiek innego) w bagażu podręcznym w samolocie?
Zassenhaus Panama i Feldgrind zwiedziły ze mną kilka krajów, nie miałem żadnych problemów. Raz nie spodobała im się (albo spodobała za bardzo) kawa od Antonia, ale po dokładnym obwąchaniu wróciła do bagażu.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline xstormx

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: alternatywy
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #579 dnia: 12 Wrzesień 2017, 10:30:41 »
Nie miałem żadnych kłopotów z Comandante w bagażu podręcznym.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #580 dnia: 12 Wrzesień 2017, 18:45:13 »
Odpisuje na odpowiedz @Tedi z wątku o chińskich młynkach.

Na początku chciałem Cię przeprosić za niepotrzebną ironię i zgryźliwość. Teraz bede opisywał tylko fakty, nie domysły.

Cytuj (zaznaczone)
Ten filmik jest o mkII nie o MkIII.

Cytuj (zaznaczone)
Zastanów się trochę, bo takie pierdoły wygadujesz, że aż szkoda słów. Minie tydzień, może dwa, i zaczniesz udowadniać, że bicie jest wskazane.

Mój błąd. Złe sie wyraziłem. Bicie nie ma znaczenia w COMANDANTE. Dlaczego? Bo występuje tylko wtedy gdy młynek jest pusty. Gdy go wypełnisz nie ma żadnego bicia. C40 mkIII nie jest wyjątkiem. Bicie bez ziaren występuje również w... EK43! Bardzo widoczne. Socratic kiedyś sprawdzali. Niemniej nie wypływa to na absolutnie nic, jakość przemiału, smak itd. Kto ma dostęp do EK niech zajrzy przez wylot. Nie da sie nie zauważyć. Z tego co mówili na kursie SCA takie samo bicie bez ziaren występuje w Mythos one.
Poza tym, prosze, spotkaj sie z kimś kto ma ten młynek, zobacz przemiał, spróbuj swoją ulubiona kawę i dopiero ocen, ok?
Jesli chodzi o espresso, zmieli całkiem nieźle. Faktycznie nie zawsze IDEALNIE trafi sie z przemiałem, ale można to łatwo skorygować tampingiem i dozą. Sprawdzone na LaMa Strada.

Cytuj (zaznaczone)
Zresztą co możesz wiedzieć, jak dla Ciebie popłuczyny są gorzkie. Co ciekawe, popłuczyny gorzkie a kawę masz słodką. 

Ale dokładnie tak jest. Gdzie byś nie sprawdzał pod koniec ekstrakcji leci tylko gorzka woda. James Hoffman w swojej najnowszej książce pisał ze w Square Mile ich wyjściowe espresso to 20g kawy i 32g w filiżance.
Najpierw lecą kwasy (pierwsze 10ml), pózniej słodycz (do 25ml) i na końcu gorycz. Im dłuższy koniec tym więcej goryczy. (Przykład podany dla kaw palonych średnio). Takie sa FAKTY z którymi nie ma dyskusji, trzeba sie z nimi pogodzić.
Tedi - Peace :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #581 dnia: 12 Wrzesień 2017, 19:10:04 »
Faktycznie nie zawsze IDEALNIE trafi sie z przemiałem, ale można to łatwo skorygować tampingiem i dozą
Przy espresso tak bywa... cóż. To w sumie nie jest młynek do espresso.

Można sprawdzać jak nierówno kręcą się żarna w c40 i jakie to jest nie do pomyślenia w młynku "za taką cenę", ale czy to ważne... jak nawet "ikej" w cuppingu nie wyciąga tyle słodyczy z kawy co c40.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #582 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:25:19 »
Mam od tygodnia Comandante MK3 i takiego czegoś jak na tym filmiku nie ma. Być może gościowi trafił się wadliwy egzemplarz?

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #583 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:27:43 »
Mam od tygodnia Comandante MK3 i takiego czegoś jak na tym filmiku nie ma. Być może gościowi trafił się wadliwy egzemplarz?

Bo masz mk3 :). Tak jak pisał Szczympek to jest mk2.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #584 dnia: 12 Wrzesień 2017, 21:27:37 »
Wiem, że na filmie jest poprzednia generacja. Czy ona w ogóle weszła do sprzedaży, bo z tego co czytałem były jakieś problemy z patentami na żarna? Wszystkie egzemplarze miały tę wadę? Zawsze znajdzie się jakiś odsetek wadliwie działających urządzeń czy to będą młynki, zegarki, smartfony itd. No ale tak czy inaczej sprzęt z wyższej półki powinien być odpowiedniej jakości, bo tu się nie płaci za nic.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi