Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395320 razy)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #510 dnia: 23 Lipiec 2017, 17:48:44 »
Jakim młynkiem robisz przemiał?
Ja będziesz miał ochotę na kawę, ubij ją siłą min. 15 kg.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #511 dnia: 23 Lipiec 2017, 20:10:02 »
Mazzerem SJ. Ubijam w okolicach 15kg. Koniec off top proponuje. Może wymienię w nim zarna na nowe a na zimę kupię pharosa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #512 dnia: 25 Lipiec 2017, 10:36:00 »
Nie można już edytować, kawę zmieniłem w komendancie ciastko ładne zbite, dużo mniej kanałów zaryzykował bym nawet stwierdzenie ze ich nie ma. Kawa w smaku wydaje się smaczniejsza. Ale jeden ząbek dał mi ekstrakcję dłuższa i 6s wiec dość sporo, iron hart był by tu chyba lepszy. Ciekawi mnie tylko ten mazzer, może to zarna które mimo to ze wydają się ostre to jednak nie są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #513 dnia: 25 Lipiec 2017, 10:44:43 »
Ale jeden ząbek dał mi ekstrakcję dłuższa o 6s
Tak niestety w przypadku Nitro masz w zasadzie dwa ustawienia dla danej kawy i dozy pod espresso. Wiec ustawieniem mielenia już więcej nie zrobisz, natomiast dodanie/zabranie 1 grama kawy tez znacząco wpłynie na czas ekstrakcji, wiec przy tym młynku pracujesz dwoma parametrami, ustawieniem mielenia (ograniczone w zasadzie do 2 różnych klikow) i doza.
A co do Mazzera, spróbuj zrobić dystrybucje w ten sam sposób co z C40. Czyli nie bezpośrednio z dozera a tak jak z C40 przez pojemniczek. Może tak Ci lepiej wychodzi. Ale C40 to bardzo dobry młynek, stożki super sprawdzają się pod espresso, więc może się ostatecznie okazać,  że po zabawie z dozą będziesz miał lepszy efekt w filiżance z C40 niż z MSJ. A ile mają Twoje żarna w MSJ? Wiekowo i w kg kawy?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #514 dnia: 25 Lipiec 2017, 10:58:55 »
Ciężko powiedzieć od kupna ich nie wymieniałem, bo wydawały się ostre, z dystrybucja próbowałem wsypywać do słoiczka z comandante i później do PF było lepiej ale i tak sikalo bokiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #515 dnia: 25 Lipiec 2017, 11:13:20 »
Ciężko powiedzieć od kupna ich nie wymieniałem,

Żarna w atp-czesci kosztują 70 zł + wysyłka. Warto spróbować, nawet jak będziesz sprzedawał to z nowymi żarnami zawsze z 50 złotych odzyskasz więc inwestycja niewielka.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #516 dnia: 25 Lipiec 2017, 12:05:48 »
Na chce jak coś to kupić oryginalne na akcesoriach Baristy za 140


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #517 dnia: 02 Sierpień 2017, 19:52:33 »
Czy jest jakaś opcja dokupić osobno zarna do comandante? Chciałbym mieć i iron heat i nitro a bez sensu mieć 2 mlynki 😊
Poza tym czy wasze comandante mielą doskonałe drobinki? Czy jest jednak minimalny rozrzut? Mam około 80% takich jakie chce a 20% troszkę mniejsze.
Mojemu znajomemu upadł mój comandante i od tamtej pory jestem przewrażliwiony i nawet mam wrażenie, ze nie kręci się idealnie. Jak patrzę od góry to nie ma żadnych odchyleń, ale jak patrzę od boku to CHYBA są jakiś mikroskopijne

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #518 dnia: 02 Sierpień 2017, 20:42:34 »
Żaren jako część zamienną nie widziałem jeszcze w żadnym sklepie. Co do wymiany żaren to nie byłoby to chyba takie dobre rozwiązanie, trochę czasu to zajmie, to jedno a po drugie to nie wiem czy byłbyś w stanie odróżnić napar zmielony nitro od iron. Pewnie większość nie odróżni. Lepszym rozwiązaniem będzie Nitro do przelewu a  do espresso Kinu.

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #519 dnia: 02 Sierpień 2017, 22:18:37 »
Espresso póki co zostawiam na dalszy plan inwestycji... mam swoje ulubione miejsce do picia espresso, także wielkiej potrzeby póki co nie ma na nowe sprzęty...
Właśnie niektórzy mówią, ze niby jest różnica w smaku. Ale nie wiem na ile to placebo, a na ile drobne niuanse, których jako stosunkowo świeży home barista i tak nie wyczuję

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #520 dnia: 02 Sierpień 2017, 22:51:06 »
Mam około 80% takich jakie chce a 20% troszkę mniejsze.
Mojemu znajomemu upadł mój comandante i od tamtej pory jestem przewrażliwiony i nawet mam wrażenie, ze nie kręci się idealnie. Jak patrzę od góry to nie ma żadnych odchyleń, ale jak patrzę od boku to CHYBA są jakiś mikroskopijne
Wszystko ok.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #521 dnia: 03 Sierpień 2017, 17:15:14 »
Mojemu znajomemu upadł mój comandante i od tamtej pory jestem przewrażliwiony i nawet mam wrażenie, ze nie kręci się idealnie. Jak patrzę od góry to nie ma żadnych odchyleń, ale jak patrzę od boku to CHYBA są jakiś mikroskopijne
Buje-buje w nim to chyba coś normalnego


Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #522 dnia: 03 Sierpień 2017, 19:31:23 »
Mojemu znajomemu upadł mój comandante i od tamtej pory jestem przewrażliwiony i nawet mam wrażenie, ze nie kręci się idealnie. Jak patrzę od góry to nie ma żadnych odchyleń, ale jak patrzę od boku to CHYBA są jakiś mikroskopijne
Buje-buje w nim to chyba coś normalnego


A to to normalne 😊 poruszaj sobie rączką, są luzy więc rączka przeciąża i się gibie ale to nie ma wpływu na to co się dzieje na dole
Mi chodzi o same żarna

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #523 dnia: 06 Sierpień 2017, 15:56:44 »


Rozkrecilem mocno zarna aby efekt był widoczny.
Każdy Mk3 tak ma czy mam płakać i wysyłać do coffeedesku?

Tutaj od góry, przy 23 klikach...


Kiedyś mialem podobnie to go rozkrecilem, wyczyscilem, zakrecilem i bylo ok (nie ruszalem 3 srub gwiazdkowych). Teraz 2 razy rozkrecilem i czyscilem i niestety dalej nierowno pracuje.

Edit 2
Znowu rozkrecilem i pomyslalem, ze to moze problem ze sprezyna. Nie znam dobrze budowy tego mlynka, nie wiem co i jak. Wyjalem sprezyne, wlozylem znowu i docisnalem mocno. Pozniej zakrecilem mlynek najmocniej jak sie dalo regulacja i po chwili sprawdzam i jest lepiej.
Nie ukrywam, ze mam juz lekka paranoje 😜
Prosze o jakis glos rozsadku :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2017, 16:27:17 wysłana przez ness »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #524 dnia: 06 Sierpień 2017, 16:45:05 »
Każdy jeden, identycznie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi