Autor Wątek: Skrzypiąca dźwignia grupy E61  (Przeczytany 38044 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Listopad 2022, 11:52:10 »
Cafiza powinna być stosowana też regularnie ale ostrożnie, np. raz na tydzień.
Andy albo się nie rozumiemy, albo piszemy o czymś innym. Doprecyzujmy: podczas backflushu Cafizą, roztwór dostaje się do komory z powyższego zdjęcia i do tych gumowych uszczelek znajdujących się na trzpieniu, tak czy nie?
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Listopad 2022, 11:54:03 »
Na trzpieniu dźwigienki?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Listopad 2022, 11:55:51 »
Na trzpieniu dźwigienki?
Tak, a tym samym w komorze ze zdjęcia?
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Listopad 2022, 11:57:28 »
Ok, no i?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Listopad 2022, 12:02:48 »
Ok, no i?
A na początku naszej rozmowy napisałeś, że, jakim cudem smar w komorze ma się wypłukać, po tym  jak jak napisałem o celowości smarowania, bo i tak ten smar będzie wypłukany podczas backflushu.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2022, 12:09:38 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Listopad 2022, 12:08:51 »
Ale co z tym smarem? ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Listopad 2022, 12:12:10 »
Ale co z tym smarem? ;)
Podczas ekstrakcji woda dostaje się do komory ze zdjęcia, czy tylko podczas backflushu?
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Listopad 2022, 12:50:10 »
No i? W czym rzecz? Myślę podobnie jak Ty, że nie trzeba używać smaru na płaszczyznach młoteczka uderzającego w popychacze. Ale same konstrukcje mechaniczne tychże popychaczy raczej tego wymagają. Problemem wcale nie jest skrzypienie dźwigienki lecz ścieranie się metalowych powierzchni, gdy popychacze się blokują z jakiegoś powodu, np. zaniedbania higieny.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Listopad 2022, 15:39:51 »
gdy popychacze się blokują z jakiegoś powodu, np. zaniedbania higieny.
I to jest kluczowe, żeby nie dopuścić do powstania czegoś podobnego jak we wcześniejszym zdjęciu. Dlatego ja, z tego względu, że piję espresso z ECM-a tylko z rana po ekstrakcji zawsze robię backflusha, bez Cafizy, gdzie używam jej tylko tak co pół roku przy okazji profilaktycznego odkamieniania, z tym, że najpierw Cafiza, a potem od razu odkamienianie, a teraz będę też czyścił trzpień dźwigienki i smarował gumowe uszczelki. Według mnie takie czynności wystarczą przy codziennym wodnym backflushu po ekstrakcji i "niezakamienionej" wodzie, bez niepotrzebnej konsumpcji smaru zgromadzonego w komorze zaparzania  :D
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2022, 15:42:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Listopad 2022, 23:00:49 »
Rzadko płuczesz Cafizą, bo prawie nie używasz ekspresu.
Mogę powiedzieć, przy mojej konsumpcji espresso, płucząc grupę Cafizą raz w miesiącu, mam ten sam efekt co ty raz na pół roku.
Równie dobrze ktoś inny powinien to robić co tydzień.
Jak napisał @ROSS JB nawet po Cafizie osady pozostają w komorze prysznica, ale także i w dużej części reszty  grupy.
Czysta woda o temperaturze ok. 90 stopni tego nie usuwa, podobnie jak i smaru, ale przy Twoim użytkowaniu może zapewniać drożność grupy — tylko tyle.
Zablokowanie grupy ekspresu osadami nie jest takie trudne, szczególnie jak ktoś go używa, a nie ogląda

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Listopad 2022, 07:05:44 »
Czysta woda o temperaturze ok. 90 stopni tego nie usuwa
Czyści, czyści, tylko trzeba wykonać kilkusekundowe płukania i  backflush zaraz po ekstrakcji, a nie na koniec dnia albo raz na tydzień. Za parę miesięcy wyjmę prysznic i Ci pokażę bez ingerencji Cafizy. Mówisz, że smar nie jest wypłukiwany z komory parzenia, to dlaczego go tam nie ma?
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2022, 07:15:06 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Piromarek

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Bricoletta Fiorenzato
  • Młynek: Ascaso I1
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #116 dnia: 28 Listopad 2022, 13:59:47 »
Trochę zamieszanie spowodowałem moim pytaniem.
Ktoś powyżej wspomniał, że smar wypłukuje się tylko przy płukaniu wstecznym. Jeśli dobrze przeczytałem i nie pogubiłem w wątku.
Tylko że moje wątpliwości wynikały z tego, że oglądając schemat przekroju grupy E61, wyraźnie widać że woda do prysznica z mieszalnika trafia przez komorę z krzywką.
Jeżeli w tej komorze wywołujemy szybki przepływ gorącą wodą pod ciśnieniem, to chcąc nie chcąc wypłukujemy z niej też smar do kawy. Czy na prawdę mam zwidy ?
Jeżeli przesadzimy i nasmarujemy krzywkę jak chleba masłem, to ten niczym niezwiązany smar po prostu popłynie , zarówno przy płukaniu wstecznym jak i zaparzaniu kawy, dalej z wodą.
Czy się mylę ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Listopad 2022, 14:20:23 »
Jeżeli przesadzimy i nasmarujemy krzywkę jak chleba masłem, to ten niczym niezwiązany smar po prostu popłynie , zarówno przy płukaniu wstecznym jak i zaparzaniu kawy, dalej z wodą.
Czy się mylę ?
Wg mnie, tak będzie. Kiedyś nasmarowałem krzywkę i po ponownym rozkręceniu po smarze było tylko wspomnienie.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Listopad 2022, 15:15:35 »
Myślę, że nie trzeba smarować jak bułkę masłem. Być może w ogóle nie trzeba tego elementu traktować masłem... W czym więc problem?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Skrzypiąca dźwignia grupy E61
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Listopad 2022, 19:26:54 »
@GostRado
Może źle się wyraziłem, jeżeli smar jest wypłukiwany przez czystą wodę to są to jakieś minimalne ilości. Ponadto, żeby trafić do filiżanki, musi jeszcze przelecieć przez filtr jakim staje się zmielona kawa. Nie czytałem w opisach smaku espresso, żeby ktoś napisał o smaku smaru. W grupie krążą drobinki zmielonej kawy, które uderzając w smar pod ciśnieniem  mogą go usuwać równie skutecznie, a może i bardziej niż gorąca woda.
Zrobiłem dla Ciebie proste doświadczenie i łyżeczkę nasmarowaną Molykote polałem z wysokości 30cm wrzątkiem (200 ml) - smar jak nowy. Naturalnie w grupie dochodzi ciśnienie, więc trudno zasymulować taką sytuacje.
W ogóle to problem jest hipotetyczny, bo smarowanie i czyszczenie elementów grupy jest niezbędne, aby ekspres pracował prawidłowo i długo.


« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2022, 19:31:17 wysłana przez fill »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi