Autor Wątek: PRECISE BREW FILTR  (Przeczytany 1858 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
PRECISE BREW FILTR
« dnia: 23 Styczeń 2023, 20:39:39 »
Przepraszam, ale nie znalazłem nic na ich temat, oprócz opisu producenta.

Ktoś testował?
W ofercie ma LABUNA I LaCava.

Niby jakieś polimery, wygląda jak tandetny plastik.

Z góry dzięki za info.

Edit: mają całą gamę filtrów, precyzując chodzi mi o v60.

Wszelakie opinie mile widziane.
Znalazłem trochę obszerniejsze info :

https://dailycoffeenews.com/2021/02/24/precise-brew-reusable-coffee-filters-weave-their-way-into-the-market/
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 20:43:30 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: PRECISE BREW FILTR
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2023, 21:17:09 »
Fajna idea takiego niejednorazowego filtra, ale mam mieszane odczucia. Wprawdzie nie używałem tego akurat a metalowego E&B -- w końcu znudziło mi się dążenie do uzyskania tego samego i dobrego efektu jak z papierową bibułką. Myślę, że trudno będzie zachować higienę i przejrzystość na dłuższą metę. Papierek z fusami zawsze można zużyć np. do produkcji kompostu lub brykietów, a aby umyć takie wielorazowe filtry trzeba sporo wody zużyć.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 21:21:21 wysłana przez Antonio »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: PRECISE BREW FILTR
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2023, 21:49:50 »
Sama idea wydaje się mega fajnym pomysłem.
Posiadam również  gdzieś w czeluściach szuflad
"kawowych" metalowy filtr, testowany kiedyś na forum.
Jednak ciężko sie go czysci, jest mega sztywny i wyczuwa sie trochę metaliczno - staro kawowy posmak, oraz łatwo go zapchać.

Producent podaje, że co 3-4 kawy dobrze byłoby ten polimerowy umyć delikatnym detergentem, najlepiej pewnie jeszcze ekologicznym, biodegradowalnym i do tego mało agresywnym...
Słuszna uwaga, ile wody trzeba zużyć żeby go dobrze umyć i na ile to jest "higieniczne"?!
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2023, 21:52:29 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: PRECISE BREW FILTR
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2023, 08:49:29 »
Filtr z Hario Mizudashi, też wykonany z jakiegoś rodzaju tworzywa, nie łapie zabrudzeń i utrzymanie go w czystości jest łatwe. W zasadzie sprowadza się do opłukania. W dotyku jest de facto gładki (ten Precise Brew na zdjęciach wygląda podobnie), nie ma porównania z metalowymi filtrami, w których gromadzi się bardzo dużo błotka.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: PRECISE BREW FILTR
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2023, 12:22:27 »
Jakoś tak nie ufam takim plastikowym filtrom. Już wolę Hario materiałową skarpetę. Naprawdę smaczne napary. Mycie też nie jest specjalnie problemowe, spłukuję pod wodą przecierając ręką, zalewam resztką gorącej wody, odlewam i potem zimna/przefiltrowana woda do kubka i do lodówki. Raz na miesiąc 15 minut w kubku z łyżką cafizy i wrzątkiem. Ostatnio przez rok używałem, a zestaw trzech skarpet bodajże 55 zł płaciłem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi