Autor Wątek: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg  (Przeczytany 7388 razy)

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Czesć, chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia np na FEST, 2-3 rodzaje po 2 kg. Może ktoś kuepuje sobie na paliarniu i może sprzedać kilka kg, czegoś smacznego z oceną SCA 87+. Proszę pisać w wiadomościach prywatnych lub tutaj na forum. Będę bardzo wdzięczny.

Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2022, 12:05:35 »
Wygląda na to, że nikt nie chce pomóc micro rostera. Prawdopodobnie konieczne jest zorganizowanie zakupu grupowego. Jeśli zbierze się kilka osób, kupię worek i rozdam po 3-5 kilogramów.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudzień 2022, 12:08:36 »
Tu masz wysyłkę w rozsądnej cenie i spory wybór:

https://www.rohkaffeebohnen.de/

Możesz też napisać do palarni, partnerów forum.


Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2022, 14:00:24 »
Dzięki,
wygląda dobrze. Chociaż nie do końca tak, jak bym chciał. Zaletą FEST jest to, że mogę pojechać do Katowic i zrobic cupping kawki.
Ale ten Rohkaffe wygląda na dobre opcije.

Gdzie Państwo kupuje zieloną kawę do domu? Czy wszyscy nie są w Rohkaffee?
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2022, 14:03:31 wysłana przez svv »
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2023, 16:42:02 »
Kupiłem 5 różnych torebek z kawą na stronie Rohkaffeebohnen, ale nie jestem zadowolony. Ich kawa kosztuje jak najlepsze (best lots), opisują ją tak, jakby miała najwyższe oceny, w rzeczywistości jest to prosta kawa, która w mojej ocenie (nie jestem Q-graderem, ale oceniałem kawę wiele razy i potrafi to zrobić dość dokładnie) w skali SCA, maksymalnie można to ocenić na 80-82. Nie ma praktycznie wyraźnego jasnego smaku jaki jest charakterystyczne dla kawy z oceną SCA 85+, do których jestem przyzwyczajony i zwykle kupuję. Pójdę więc na FEST i wybiorę kawę. Jeśli są osoby chętne na zakup części worka - piszcie, zapakuję 2kg w próżnię i chętnie się podzielę.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2023, 18:00:47 »
Kupiłem 5 różnych torebek z kawą na stronie Rohkaffeebohnen, ale nie jestem zadowolony. Ich kawa kosztuje jak najlepsze (best lots), opisują ją tak, jakby miała najwyższe oceny, w rzeczywistości jest to prosta kawa, która w mojej ocenie (nie jestem Q-graderem, ale oceniałem kawę wiele razy i potrafi to zrobić dość dokładnie) w skali SCA, maksymalnie można to ocenić na 80-82. Nie ma praktycznie wyraźnego jasnego smaku jaki jest charakterystyczne dla kawy z oceną SCA 85+, do których jestem przyzwyczajony i zwykle kupuję. Pójdę więc na FEST i wybiorę kawę. Jeśli są osoby chętne na zakup części worka - piszcie, zapakuję 2kg w próżnię i chętnie się podzielę.

Ja ostatnio kupiłem na erakawy.pl

Póki co wypaliłem Brazylię Santos od nich i o dziwo jak na Santosa była naprawdę niezła.
Można kupić jeszcze ziarno na stronie palarni Qualia, można podpytać w jakiejkolwiek palarni czy sprzedaliby kilka kg ( zwykle nie ma problem, kilka razy już tak robiłem)

Piszesz że ziarno nie spełniło oczekiwań, ale na czym je wypaliłeś i jak je wypalales? Z góry założyłeś że z ziarnem jest coś nie tak, ale pozostaje pytanie czy znasz się na wypalaniu kawy.

Co to dokładnie za ziarno kupiłeś? Masz może jakiś link?
Jaki masz piec, ile minus paliłeś, na jaki kolor?

Wypalanie ziaren które mają 87pkt wymaga już większej wiedzy i lepszego sprzętu, jeśli się chce wydobyć ich potencjał.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2023, 18:13:00 wysłana przez Dawid1144 »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2023, 21:50:45 »
Pójdę więc na FEST i wybiorę kawę. Jeśli są osoby chętne na zakup części worka - piszcie, zapakuję 2kg w próżnię i chętnie się podzielę.

Jestem stałym i całkiem zadowolonym klientem Klausa z rohkaffeebohnen, chociaż zazwyczaj odbieram osobiście żeby przyoszczędzić na przesyłce i generalnie po latach i wielu lekcjach wiem co zamawiać. Opisów i punktacji na stronie traktuję jako wyznaczników.
Tym nie mniej jeśli planujesz rozparcelowywać większy worek z innego źródła to wchodzę w to!
Pozdrowienia

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2023, 10:45:33 »
Też wchodzę w zakup.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2023, 12:22:46 »
Ja ostatnio pociągnałem od https://roastrebels.com/en/green-coffee
Wcześniej brałem od Clausa (ostatnio w zeszłym roku) ale te przelewy mnie jakoś rozwalały - nie wiem czy już wprowadził płatności bo to w dzisiejszych czasach taki niby standard  :hihihi:

Dawid1144

  • Gość
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2023, 16:04:42 »
Ja ostatnio pociągnałem od https://roastrebels.com/en/green-coffee
Wcześniej brałem od Clausa (ostatnio w zeszłym roku) ale te przelewy mnie jakoś rozwalały - nie wiem czy już wprowadził płatności bo to w dzisiejszych czasach taki niby standard  :hihihi:

Od roast rebels dostałem 2kg ziarna razem z roasterem, jakość moim zdaniem bdb. Ale swoje też kosztują, tym bardziej że kurs euro jest jaki jest.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2023, 17:18:07 »
ale te przelewy mnie jakoś rozwalały - nie wiem czy już wprowadził płatności bo to w dzisiejszych czasach taki niby standard
Niemcy są sporo za nami w kwestiach zakupów internetowych. Tam dalej ludzie zamawiają z papierowych katalogów Quelle. Pewne zmiany u nich trwają dość dlugo. :)

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń 2023, 20:19:31 »
Ja ostatnio kupiłem na erakawy.pl
Póki co wypaliłem Brazylię Santos od nich i o dziwo jak na Santosa była naprawdę niezła.
Można kupić jeszcze ziarno na stronie palarni Qualia, można podpytać w jakiejkolwiek palarni czy sprzedaliby kilka kg ( zwykle nie ma problem, kilka razy już tak robiłem)
Piszesz że ziarno nie spełniło oczekiwań, ale na czym je wypaliłeś i jak je wypalales? Z góry założyłeś że z ziarnem jest coś nie tak, ale pozostaje pytanie czy znasz się na wypalaniu kawy.
Co to dokładnie za ziarno kupiłeś? Masz może jakiś link?
Jaki masz piec, ile minus paliłeś, na jaki kolor?
Wypalanie ziaren które mają 87pkt wymaga już większej wiedzy i lepszego sprzętu, jeśli się chce wydobyć ich potencjał.

Używam Kaffelogic, właściwie przed wojną sprzedawałem na Ukrainie te paliarki. Bardzo dobre urządzenia, dają możliwość projektowanie i sprawdzenia profilu w najdrobniejszych szczegółach. Mam małe doświadczenie w pracy z ziarnem. nie kosmiczne, ale ~500-batch, wystarczy, żeby to jakoś zrobić :).
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Styczeń 2023, 20:22:01 »
ponieważ jest już kilka zainteresowanych to w poniedziałek pojadę i wybiorę. To jest to, o co poprosiłem cię o przygotowanie do testu.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2023, 09:55:06 »
Przepraszam za błędy w tekście. Uczę się polskiego, ale wydaje mi się, że nigdy nie uda mi się zrobić tego perfekcyjnie. Korzystam z tłumacza również do sprawdzania błędów i poprawiania słów, ale często działa to gorzej niż moja własna głowa.  :doh:
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2023, 19:20:21 »
Hej, jest jakaś aktualizacja w temacie podziału worka?  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi