Autor Wątek: Tygielek  (Przeczytany 110091 razy)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #270 dnia: 07 Kwiecień 2019, 12:17:17 »
h ttps://www.olx.pl/oferta/urzadzenie-do-parzenia-kawy-po-turecku-z-piaskiem-ekspres-CID628-IDxtc56.html#b24c4ef22c Ciekawy sprzęt dla fanów tygielka. Próbował ktoś kiedyś wysypać piasek na patelenie i zaparzyć kawe w tygielku ?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #271 dnia: 07 Kwiecień 2019, 16:09:17 »
Nie, aczkolwiek w TR takiego asa widziałem.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #272 dnia: 07 Kwiecień 2019, 17:00:24 »
Ale serio na zwykłej kuchennej patelni z piaskiem na kuchence czy jakaś kartuszu? To takiego miszcza jeszcze nie trafiłem :) ale przynajmniej kilka razy spotykałem urządzenia podobne do tego z olxa, tylko z palnikiem gazowym od spodu.

Piasek się sprawdza w punkcie gastro np kawiarni, gdzie kawy wydaje się jedną po drugiej, wprawny barista obleci tym serie nie wiem czy nie szybciej niż z kolby ;)

Ale w domu to bez sensu a z piasku palonego na patelni to tylko kupa smrodu bedzie. Widziałem kiedyś w jednej knajpie miskę z piaskiem zalanym wodą a koleś łychą powoli mieszał, jak się zapytałem co będzie cementował, to się śmiał, że młodego, co rozsypał stary piasek :) a mieszał po to żeby brud i farfocle wypływały i odlewał brudną wodę.

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #273 dnia: 07 Kwiecień 2019, 17:48:02 »
 Też myśle że nie ma to większego sensu w domu, ale ciekawa zajawka. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim sprzętem w kawiarni(oprócz filmików z Turcji) . Nawet nie widziałem opcji zamówienia kawy z tygielka  [emoji38]

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #274 dnia: 07 Kwiecień 2019, 21:31:49 »
Można kupić płukany piasek kwarcowy do akwariów. Mam jedno akwarium z plażą z bardzo drobnego piasku kwarcowego. Plaża się zamula i co jakiś czas trzeba muł odessać. Ubywa nieco piasku. Plażę uzupełniam właśnie takim płukanym piaskiem. Woda pozostaje klarowna, zero kożucha z brudu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #275 dnia: 31 Maj 2020, 19:11:29 »
Mój przepis jest taki:

6 gramów kawy na 60 gramów wody + 6 gramów cukru (lekko zaokrąglona łyżeczka).

Przy intensywniejszych kawach cukru czasem daję 7-8 gramów (mocno zaokrąglona łyżeczka, nie całkiem czubata).

Kawa zazwyczaj średnio palona, czasem ciemno (ale nie neapolitańska sadza).

Mielenie za 6 kliku Comandante (przy ciemnych czasem na 7-8 kliku).

Cukier do zimnej wody, na to kawa - 3 razy zabulgotanie/podniesienie się piany.

Pokołysanie tygielkiem, chwila odczekania do opadnięcia fusów.

Wolne przelanie 80% naparu do małego naczynia - by jak najmniej piany (znacznie pogarsza smak) i fusów przeleciało.

Nie za mocna, nie za słaba - przy tym łatwo zapamiętać: 6-60-6-6.  :taktak:
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #276 dnia: 08 Listopad 2020, 21:27:59 »
Jako, że w najbliższym czasie planuje wypróbować metody parzenia w tygielku to chciałem zapytać odnośnie młynka. Wątek cały przeczytałem więc coś tam w teorii wiem 😉
Zastanawiam się czy lepiej zaopatrzyć się w mlynek  :
1. jakiś tani używany zarnowy ceramiczny np Delonghi kg79 i zmodyfikować ziarna żeby praktycznie o siebie ocierały
2. Obojętnie jaki nożowy
3. A może zamawiać kawę już zmielona na pył (z tego co czytałem w wątku nawet po długim czasie nie ma większej różnicy)
Czy będzie jakaś różnica przy w/w metodach przy tego typu przemiale na pył?
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #277 dnia: 08 Listopad 2020, 21:42:08 »
Jako, że w najbliższym czasie planuje wypróbować metody parzenia w tygielku to chciałem zapytać odnośnie młynka. Wątek cały przeczytałem więc coś tam w teorii wiem 😉
Zastanawiam się czy lepiej zaopatrzyć się w mlynek  :
1. jakiś tani używany zarnowy ceramiczny np Delonghi kg79 i zmodyfikować ziarna żeby praktycznie o siebie ocierały
2. Obojętnie jaki nożowy
3. A może zamawiać kawę już zmielona na pył (z tego co czytałem w wątku nawet po długim czasie nie ma większej różnicy)
Czy będzie jakaś różnica przy w/w metodach przy tego typu przemiale na pył?

3. Jest do przyjęcia. Rozpocznij od Mehmeta Efendiego. Będziesz miał punkt odniesienia.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #278 dnia: 08 Listopad 2020, 22:16:46 »
3. Jest do przyjęcia

A dwie pierwsze opcje nie?
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #279 dnia: 08 Listopad 2020, 22:42:38 »
Absolutnie, dlaczego kawa do tygla nie miała by wietrzeć? Tajemne moce pradawnej magii chronią tę metodę?
Nie, stawiam się takie ideologi :D tygielek to kawa nie ideologia :D

Świeża kawa, dobra! nie spalona na popiół, chyba że akurat tego chcesz ;) i tygielek tworzy niezwykle ciekawe rzeczy, ostatnie cechy jakich by się człowiek spodziewał po nim jak np gęste, dżemowate i bardzo klarowne. I jak zawsze w kawie, cukier tez staje się zbędny.

Oczywiście mehmeta efendi fajnie kupić, to wkońcu klasyk, jest tym dla Turcji, co Neska dla stanów ;) i koniecznie dużo cukru, serio, to nawet jest przyjemne :) i o datę palenia się nie martw, to jest taki syf, że mu już i tak niewiele można zaszkodzić [emoji14]

Co do młynka to czy ty nie masz czasem c40? Teraz na tapatalku nie widzę opisu, ale coś tak kojarzę? Świetny dla tygielku kliki wstępnie tak na 5-6. Przy bardzo twardym i jasnym ziarnie można się zmęczyć ale efekt doskonały.

Młynek nożowy daje radę, to chyba jedyne w czym :) ale różnica jest, lubię używać szklanek do kawy z tygielka i przelewać od razu całość, nie czekać aż osiądzie w tyglu, wtedy też widać w osadzie różnice, przy c40 osad jest jednolity, przy nożowym nie, potrafi być wyraźnie powarstwiony. Smak jest mniej wyraźny, zaciera się nieco harakter kaw, ale to tak powiedzmy kawofilsko ;) przy dobrej kawie, nie przy ziarnach które błyszczą przed mieleniem :D Generalnie jest nieźle i sam czasami korzystam. Niestety kręcenie np dla dwojga twardego hairloomu jest męczące. Koszt nożowego też niewielki i np ja lubię czasami dodać kardamonu, do innego młynka się nie odwazę :)

Co do kupienia beleczego żarnowego i niech ociera, byle napili, to też kiedyś o tym myślałem i chodziło mi np podczepić wkrętarkę pod stare ceramiczne hario. Skutecznie odszedłem od pomysłu, gdy zdałem sobie sprawę, że przecież ciągle ocierające ziarna będą się kruszyć czy szczerbić, normalnie nie miało by to znaczenia, ale dla tak drobnego przemiału w nie posiadającym dobrej osiowości żarnie, może być już tego coś więcej i chyba zwyczajnie nie chce pić opiłków. Filtrować tygielka też nie zamierzam, zwłaszcza, że zapycha aż miło, kiedyś spróbowałem przelać prze V60, straaaszne :D Moim zdaniem nożowy jest tu lepszym pomysłem i tańszy i bez niszczenia go na siłę. Do minusów nożowego można ewentualnie dodać, że tyle syfu w kuchni co mi się z niego naniesie, to chyba z niczego innego, sztuczka z retencji i "pomaszczeniem" wodą tu też robi różnicę ;)

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #280 dnia: 08 Listopad 2020, 23:01:21 »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź  :poklon:. Faktycznie o kruszeniu się żaren ocierających się o siebie nie pomyślałem. Co do c40 masz rację, posiadam tylko, że po pierwsze to chyba uciążliwe na 6-7 kliku machać, poza tym trochę szkoda mi młynka  [emoji39] ale te kilka razy na spróbowanie pokręce i zobaczymy czy mi kawa podejdzie a później się będę zastanawiał.
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #281 dnia: 09 Listopad 2020, 07:50:12 »
Do minusów nożowego można ewentualnie dodać, że tyle syfu w kuchni co mi się z niego naniesie, to chyba z niczego innego, sztuczka z retencji i "pomaszczeniem" wodą tu też robi różnicę
Jakimże to sposobem? Przecież kawowy pył mieści się w szczelnej komorze takiego młynka... 

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #282 dnia: 09 Listopad 2020, 08:02:52 »
Oczywiście mehmeta efendi fajnie kupić, to wkońcu klasyk, jest tym dla Turcji, co Neska dla stanów  i koniecznie dużo cukru, serio, to nawet jest przyjemne  i o datę palenia się nie martw, to jest taki syf, że mu już i tak niewiele można zaszkodzić
Możesz dalej z szyderą. Mam do tej kawy sentyment, gdyż prawdziwy Turek na wymianie szkolnej kilkanaście lat temu nam ten sposób kawy przedstawił. I nie jest to syf, który może być porównywany z nescą.

A że sa inne kawy, które podejdą do tygielka to już inna sprawa.

W kwestii młynków się nie wypowiadałem , bo żarnowy to porażka a drugiego nie znam. Na forach, i nie tylko, jest jednak tak, że nie wiem, nie znam się, ale nie wypowiem.
😂
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #283 dnia: 09 Listopad 2020, 09:22:19 »
Antonio, bo mielę bez wieczka, jak prawdziwi twardziele :D
Nie no pewnie są lepsze, ja mam cudo technik tłukących wybierane w auchanie na zasadzie: ooo ten jest tańszy :D pył włazi pomiędzy wieczko i obudowę, sypie się z niego, zresztą cały jest wiecznie obklejony statyką, no otłukę i opędzluję się go zawsze solidnie. Tych starych też jakoś też nie zapamiętałem jako czystszych, trochę za to rozumiem, czemu ludzie woleli kupować mieloną ;)

Tylko dalej nie znam dobrej alternatywy, może kupię se kiedyś taki tradycyjny "turecki" ręczny, tylko jak będą jasne kawy w nim szły próbował ktoś? Mielenie w Feldgrindzie do tygielka to jeszcze większa mordęga, co nie napawa optymizmem.

A co ja drogi fux-ie poradzę, że sentymenty zawsze smakują najlepiej? z neską chodziło mi o symbol, też wolałbym mehmeta się napić, co dalej nie czyni z niej dobrej kawy, zresztą od tego całego gadania może znowu se ją kupię, tylko chyba saszetki po 100g widziałem, będę miał nauczkę na kolejne lata :D rekalibracja będzie :D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #284 dnia: 09 Listopad 2020, 11:09:30 »
W Grecji mają specjalną neskę do tygielka. Pachnie tak samo jak turecka wersja tego kultowego aromatu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi