Autor Wątek: Młynek do espresso G-micron  (Przeczytany 23339 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Marzec 2023, 16:18:28 »
Przyszła pierwsza nakładka na kolbę.

O taka a dokładnie taki pierścień jak na tej fotce, zaletą jego jest to ze wychodzi poza kolbę a nie w nią.

CZ1.jpg

Uparłem się ze skoro jest możliwość mielenia prosto do kolby to po co angażować w to jeszcze jakieś kubeczki, jednak bałagan jaki powstaje przy takim mieleniu szybko mnie sprowadził na ziemię tz. do szuflady z pędzlami.

CZ2.jpg

Stąd zakup tego adapteru bodajże za całe 45 zł. i przyznam zrobiło się czyściej, ale nie tylko dzięki temu.
Jako że nagrywałem sobie filmiki z mielenia tym młynkiem oglądałem je sobie zauważyłem pewną zależność że wszystko jest w miarę dobrze jak młynek mieli, jednak jak już jest koniec  to zaczyna się śmiecenie.
Więc dałem sobie spokój z czekaniem "mieszkowaniem" czyszczeniem pędzelkiem itd. ja od 2dwuch dni jak tylko widzę ze strumień kawy przestał lecieć wyłączam młynek, zabieram kolbę i koniec wtedy w koło mam już naprawdę w miarę czysto.
Dopiero później podkładam kubeczek resztki zgarniam pędzelkiem i kilka razy pompuję je mieszkiem do tego kubeczka.


Filmy pokazały mi że te resztki co lecą to już naprawdę nierównomierne drobinki kawy i inne śmieci ja nazwałem to sobie  kawowymi plewami i do niczego nie jest mi to potrzebne a na pewno nie w kolbie.

Na tą chwilę zrezygnowałem z mini choppera, mieszka sypię kawę prosto do młynka, zatykam wsyp dekielkiem albo ręką i jazda.

CZ3.jpg

Ot opisuję jak to u mnie wygląda, resztki jakie mam po tym czyszczeniu są tak znikome że nie mam wagi by to zwarzyć.
Za to mam gwarancję że do następnego przemiału nie dostanie mi się starsza kawa.

Sam przemiał trudno mi ocenić za mało tego w życiu widziałem trochę kaw zmielonych tym młynkiem już wypiłem i jasny gwint jakoś smaku / zapachu australijskiej pomarańczy czy kwasu truskawki w brazylijskiej arabice nie wyczułem na języku ani w nosie :) może chory jestem.

Co zyskałem - nie wiem / jeszcze tego nie wiem.

Czemu go kupiłem - a to to wiem jako że coraz częściej musze wyjeżdżać na dzień/dwa chciałem by kawa nie stała mi w chopperze tylko bym mógł sobie ją zmielić kiedy mam na to ochotę i to mi się chyba uda realizować.

Młynek wymaga trochę więcej zachodu jeżeli chodzi o sprzątanie wkoło niego niż ten co stoi teraz w szafie Lelit Fred.

No to tyle o "pozytywach" bo w tak krótkim czasie i mam negatywne uwagi.

Podstawka pokazana na tym zdjęciu moim zdaniem jest nie tak pomalowana nie z tego materiału zrobiona dla mnie to powinno być śliskie łatwe do utrzymania w czystości a nie chropowate łatwo łapiące brud który trudno zetrzeć.

CZ4.jpg

Podstawka/uchwyt na kolbę podobne mankamenty, a te gumeczki na końcu to totalna pomyłka, chciałbym wiedzieć co przywitało konstruktorowi by takie coś tam założyć.
I tutaj pomysł dla kogoś z drukarką 3D czy by czegoś lepszego nie zaprojektował i wykonał.

CZ5.jpg

Pytanie czy po tych kilku dniach obcowania z nim bym go kupił 2x - TAK kupił bym bo podstawowe zadanie jakie sobie założyłem mielenie 1 porcji kawy wtedy kiedy mam na nią ochotę jest spełnione.

Reszta to tylko mniej lub więcej udane dodatki :)

Acha już się oglądam za czyś SD pod przelewowe metody.

Jka





 


 



 

« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2023, 16:25:15 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Marzec 2023, 18:16:57 »
A mógłbyś zrobić też fotkę z boku, z funnelem nałożonym na kolbę a kolbą w uchwycie? Tak, żeby zobaczyć jak blisko funnel sięga pod wylot kawy.
Gdzie go kupiłeś?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Marzec 2023, 19:13:20 »
Nie wiem czy o takie ujęcie chodzi.

20230302_190055.jpg

20230302_190208.jpg

Dla potomnych powłoka nie jest trwała nawet nie wiem kiedy ją zarysowałem.

20230302_190233.jpg

Kupiłem tutaj

https://www.amazon.pl/dp/B09ZTV9JW5?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Marzec 2023, 21:37:32 »
Wrzuciłem na sklep dopiero co otrzymane wydruki 3D - uchwyt przybliżający i pochylający kubek do lejka wylotu kawy oraz wskaźnik precyzujący położenie punktu mielenia na skali młynka G-micron.
Poniżej linki do sklepu:

https://ekspresdokawy.pl/pl/o/uchwyt-nachylajacy-kubek-pod-katem-do-mlynka-g-iota--g-micron-10512.html

https://ekspresdokawy.pl/pl/o/wskaznik-precyzyjny-grubosci-mielenia-do-mlynkow-g-micron-10513.html

Uchwyty na pionowych zdjęciach są po szlifowaniu papierem ściernym i po pryśnięciu lakierem czarnym. Pozostałe zdjęcia - surowe wydruki. Oczywiście przed wysyłką te surowe wydruki będą wykończone.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2023, 21:40:24 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Marzec 2023, 21:56:14 »
Kupione
Dziękuję

A dekielka na mieszek nie masz
Nie musi być drewniany :)

Jka
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2023, 22:04:36 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Marzec 2023, 22:02:57 »
Zauważyłem. To ja dziękuję.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Marzec 2023, 22:36:09 »
Nie wiem czy o takie ujęcie chodzi.
Tak, dokładnie o takie. Dzięki. Pasuje jakby robiony na miarę:)

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #112 dnia: 03 Marzec 2023, 00:56:01 »
To może i ja wtrącę swoje trzy grosze.

Ja jednak wolę żonglerkę kubeczkiem do kolby z sitkiem, bo z racji głębokości kubka mniej kawy wysypuję się poza obręb młynka. I tak mam kolby bez uszu.
Chętnie natomiast kupiłbym taki uchwyt kubka, który byłby pod pewnym kątem, tak jak nakładka z druku 3D, ale wykonany jako całość, zamienna z oryginalnym uchwytem aluminiowym. Odkręcić oryginał, przykręcić plastikowy z wydruku 3D.
Czarny oczywiście, plus zaślepka na śrubę mocującą.
Z racji użycia tworzywa sztucznego jako materiału uchwytu, można zrezygnować z tych nakładanych gumek. Trzeba uwzględnić brak gumek w wymiarach uchwytu.
Kubek lub kolba tak zawieszona, pochylona, nie powinna spadać od wibracji pracującego młynka.
Uchwyt powinien być ładny, dizajnem pasującym do młynka.

Trzeba jeszcze obmyślić jakieś śmigło z pędzelkiem, aby farfocle z kawy nie zostawały w lejku przed żarnami.

Młynek mieli kawy na bardzo smaczne espresso :-)

Głośność pracy młynka można ograniczyć stawiając go na płacie filcu lub płycie z silikonu. Ja zastosowałem taki filc, który dostałem wraz z Comandante. Filc jest gorszy, bo ogranicza przepływ powietrza do chłodzenia silnika i powoduje drgnięcie młynka podczas startu. Filc ślizga się po blacie kuchennym.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #113 dnia: 03 Marzec 2023, 01:58:47 »
Pasuje jakby robiony na miarę:)

Jest OK


Chętnie natomiast kupiłbym taki uchwyt kubka, który byłby pod pewnym kątem, tak jak nakładka z druku 3D, ale wykonany jako całość, zamienna z oryginalnym uchwytem aluminiowym. Odkręcić oryginał, przykręcić plastikowy z wydruku 3D.
Czarny oczywiście, plus zaślepka na śrubę mocującą.
Z racji użycia tworzywa sztucznego jako materiału uchwytu, można zrezygnować z tych nakładanych gumek. Trzeba uwzględnić brak gumek w wymiarach uchwytu.

Myślę że to co kupiłem u Janusza już będzie wielkim udogodnieniem.
Ja i tak będę namielał do kolby a adapter wraz z kubeczkiem będę miał do czyszczenia.
Te gumeczki to porażka proponuje zebrać kilka i odesłać producentowi ja pokryję koszty wysyłki :redface:
Sam młynek moim zdaniem mieli cicho.
A przede wszystkim szybko.
Co do podkładki pod niego to też o tym myślę i tutaj nie wiem czy nie zda mi egzamin kawałek takiej podkładki pod mysz od komputera zanim nie kupię coś innego.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Marzec 2023, 12:56:56 »
Pasuje jakby robiony na miarę:)

Ano posuje jakby tak miało być szkoda że nie dają czegoś takiego od razu.
Ale czy nie za dużo wymagam kupiłem zaledwie fiata a dodatków chciałbym jak w mercedesie  :lol2:
Faktycznie nakładka sprawdza się znakomicie dzisiejszy przyklad.

Przygotowanie

dzisiaj1.jpg

I po mieleniu

dzisiaj2.jpg

Coś od siebie dzisiaj wycierając tą dolną podstawkę nawet nie wiedząc kiedy przesunąłem do konca ten suwak od ustawiania grubości mielenia o ten.

dzisiaj3.jpg

To chyba by było praktycznie wszystko co ja bym chciał napisać na temat użytkowania amatorskiego przez amatora kawy tego młynka.
Po takiej lekturze i zabaczeniu czegoś tam w necie odniosłem wrażenie że piszący, opowiadający, pokazujący nie za bardzo chcieli się skupić na drobiazgach przeszkadzających na co dzień, a bardziej skupili się na pisaniu, klepaniu co im ślina na język i klawiaturę przyniosła.
Na wielkości żaren itp. oraz tym ile i czego można z tego wycisnąć (tz. Australijskich truskawek z Brazylijskiej arabiki)

Jka

« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2023, 12:59:51 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Marzec 2023, 14:25:56 »
Przyszły dodatki od Janusza -Dzięki
I tak wskaźnika nie założyłem :ups: dotknąłem go i mi się rozpadł ja chyba za silny w łapach jestem.
Nic nie ma problemu.

WSK1.jpg

WSK2.jpg

Nakładko pod kubek wygląda tak.

NAKŁ2.jpg

NAKŁ3.jpg

Dzisiaj już tego nie sprawdzę ale wygląda na to że mi się przyda bo po zmieleniu do kolby będę używał jej wraz z kubkiem do czyszczenia młynka z resztek.

No i zdjęcie z boku (jakby ktoś chciał)

NAKŁ4.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #116 dnia: 07 Marzec 2023, 21:45:06 »
Od czasu do czasu chyba trzeba odkręcić ten uchwyt na kolbę / kubek bo jak widać i tam kawa się zbiera.

20230303_063946.jpg

Wytarcie ścierką i jest OK.

20230303_064025.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #117 dnia: 09 Marzec 2023, 09:44:46 »
Chętnie natomiast kupiłbym taki uchwyt kubka, który byłby pod pewnym kątem, tak jak nakładka z druku 3D, ale wykonany jako całość, zamienna z oryginalnym uchwytem aluminiowym. Odkręcić oryginał, przykręcić plastikowy z wydruku 3D.
Czarny oczywiście, plus zaślepka na śrubę mocującą.
Z racji użycia tworzywa sztucznego jako materiału uchwytu, można zrezygnować z tych nakładanych gumek. Trzeba uwzględnić brak gumek w wymiarach uchwytu.
Kubek lub kolba tak zawieszona, pochylona, nie powinna spadać od wibracji pracującego młynka.
Uchwyt powinien być ładny, dizajnem pasującym do młynka.

Trzeba jeszcze obmyślić jakieś śmigło z pędzelkiem, aby farfocle z kawy nie zostawały w lejku przed żarnami.

Wczoraj z nudów pogrzebałem w necie i tego o czym piszesz jest sporo
Jakieś tam śmigiełko

https://www.etsy.com/pl/listing/1191559106/anti-popcorn-upgrade-for-df64-g-iota?ref=shop_review

"Widełki"

https://www.etsy.com/pl/listing/1386186286/df64p-angled-dosing-cup-forks-reduce?click_key=6c5b4e89da16791d43baabb658f292a943750592%3A1386186286&click_sum=425ea604&ref=landingpage_similar_listing_bot-6&listing_id=1386186286&listing_slug=df64p-angled-dosing-cup-forks-reduce

Drugie
https://www.etsy.com/pl/listing/1200800993/upgraded-dosing-cup-holder-for-df64-g?click_key=b3adb6a6c77cb9e33caf93fdbc360e99a99fb5f6%3A1200800993&click_sum=5011e270&ref=internal_similar_listing_bot-2&sts=1&listing_id=1200800993&listing_slug=upgraded-dosing-cup-holder-for-df64-g

Ceny jakie tam za to są widać - HM kto powiedział że ma być tanio.

Mnie zaciekawiło to

https://www.etsy.com/pl/listing/1396159226/df64pdf64e-przeduenie-wskanika-zmielenia?click_key=d953b275553e8fae8b6901704bb24c3667f4f8cc%3A1396159226&click_sum=c46296b1&ref=search_recently_viewed-3&sts=1&variation0=3229213591

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #118 dnia: 09 Marzec 2023, 22:35:51 »
Niepotrzebnie wymyślałem już wymyślone :-)

Przeprowadziłem eksperyment z odwróconym lejkiem wykonanym z papieru.
Postawiłem lejek na tych trzech szprychach przezroczystego hopper'a, tak aby powstała mała szczelina z cylindrem.
Szczelina bardzo pomaga w zdmuchnięciu farfocli w końcowej fazie przemiału.
Jak wykonam prototyp z małego plastikowego lejka, zamieszczę fotkę.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Marzec 2023, 16:48:46 »
Drobna podpowiedz dla amatorów takich jak ja.
Wychodzi mi na to że warto od czasu do czasu sprawdzić te śruby.

ŚR1.jpg

Dzisiaj chciałem popaćkać flamastrem te niedomalowania obudowy młynka na jakie zwrócił uwagę jeden z użytkowników forum.
Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem że czerwona śrubka była luźna.
Może od drgań się poluzowała, ale żeby aż tak.

Teraz co jakiś czas będę sobie to sprawdzał.

Ja wiem że prawie wszyscy tutaj o tym wiedzą ale może trafi się jakiś amator taki jak ja i ta informacja może mu się przydać.
A tak z młynkiem już prawie kolegami jesteśmy  :taktak:
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi