Autor Wątek: Młynek do espresso G-micron  (Przeczytany 23346 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Luty 2023, 09:49:11 »
Dzień dobry, @Jka57 kawa w filizance wyglada fajnie, jednak na paczce masz napis "jasne palenie".
Chyba że to celowe działanie.
Ciezko moze Ci byc trafic z idealnym ustawieniem mielenia po wstepnym ustawieniu na ciemnym młynka (jeśli młynek takowe miał), chociaz moze byc duzo latwiej majac jakikolwiek punkt odniesienia.
 Jak zmienisz kawe na mocno-ciemno paloną, rozrzut w "cyferkach" na mlynku moze byc duży...
Jednak nie znam tego młynka, wiec taka drobna uwaga.

Edit. przepraszam jesli nie doczytalem, a psikasz na ziarenka wsypane do jakiegos pojemniczka/filizanki, trząchasz (mieszasz) dosyć energicznie zatykajac reka i dopiero wsypujesz ziarna do mlynka?
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 09:57:22 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Luty 2023, 10:04:21 »
@Heniutek dokładnie tak robi, nie jest z tym jedyny bo podobne zdjęcia są na grupie fb tego młynka, podobno najbardziej pomaga wkładka antypopcorn z drukarki 3D.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #92 dnia: 26 Luty 2023, 10:21:34 »
Robię jak opisujecie jednak bardzo mnie zdziwił te resztki nie wydmuchane, i to ze nikt do tej pory o tym tutaj nie wspomniał.

Na pewno nie eliminuje to tego młynka ot zwróciłem na to uwagę i zadałem pytanie czy inni też tak maja.
Może to moja wina kawa nie taka w 101% pod espresso bo to jest ta pokazana kawa.
Zresztą różnych kaw w ostatnim czasie ci u mnie dostatek :

mł tes1c.jpg

Ba nawet pożyczyłem od kolegi trochę kawy promocyjnej jaką mu niedawno kupiłem i dzisiaj się nią pobawię to ta ostatnia na samym dole po lewo.

Co do samych ustawień to nie jest źle szybko załapałem co i jak i będzie dobrze, bo tymi resztkami nie mam się co przejmować, pędzelek i jazda, ja to robię w domu dla siebie i nigdzie mi się nie spieszy bo kolejna kawa wyszła jeszcze lepsza niż ta pierwsza.

mł tes3c.jpg

Spróbuję z tym a jak coś to się kogoś poprosi i może dodrukuje się jakąś wkładkę i po sprawie.

mł tes2c.jpg

Jeszcze coś muszę pomyśleć co z tym uchwytem na kolbę  a czemu co i jak napiszę kiedyś tam.


Jka




 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #93 dnia: 26 Luty 2023, 11:01:40 »
Btw młynek z tymi drewnianymi elementami wyglada zacnie, tylko na ostatnim zdjeciu widac przebicia srebrnego, jakby brzegu niepomalowanej blachy która powinna schować sie pod tym kołnierzem?
Czy tak tylko światło niefortunnie padło?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #94 dnia: 26 Luty 2023, 11:38:42 »
Tak są tam takie przebicia normalnie to chyba trudno to dostrzec a ja chyba mam pecha :) bo skieruję aparat nie tam gdzie potrzeba.
Nic przy czyszczeniu po zdjęciu klapki - się to markerem machnie i nie będzie widać :redface:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #95 dnia: 26 Luty 2023, 12:03:06 »
Teraz tylko 1 x psiknąłem i już widać poprawę.

Prawdopodobnie pomogłoby zainstalowanie tarczy dozującej z tego linka:
https://www.ekspresdokawy.pl/pl/search/a/towary?like_nazwa=tarcza&submit=searcher-form-szukaj

Na młynku G-micron jeszcze nie instalowaliśmy (były one zrobione pod młynek G-IOTA DF64) ale w przyszłym tygodniu możemy spróbować.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #96 dnia: 26 Luty 2023, 12:18:56 »
Na młynku G-micron jeszcze nie instalowaliśmy (były one zrobione pod młynek G-IOTA DF64) ale w przyszłym tygodniu możemy spróbować.

Jakbyście mieli wolny czas i miało by to jakoś pomóc czemu nie koszt niewielki.

Dostałem podpowiedz że taka wkładka mieszkowa DF64 z drukarki 3D mogła by załatwić sprawę.
A może to tak ma być i tylko ja niepotrzebnie zwracam uwagę na drobiazgi i szukam :-[ su.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #97 dnia: 26 Luty 2023, 13:48:58 »
Spróbuję z tym

No to spróbowałem.

mł tes2c.jpg

I "popkoring" jest, resztki w młynku jak były tak są co widać.

20230226_124125.jpg

20230226_124151.jpg

A namielając bezpośrednio do kolby dopiero sobie bałaganu wkoło narobiłem.

20230226_124041.jpg

20230226_124103.jpg

Ale na pocieszenie kawa cały czas wychodzi dobra :taktak:

Na tą chwilę zostaje mi używać mieszka mielić do plastikowego pojemnika a co spadnie poza niego posprzątać i cieszyć się dobrą kawą. Tylko że sprzątanie zajmuje więcej czasu niż wypicie tego "naparstka"

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Luty 2023, 15:32:19 »
U mnie też zostają resztki kawy na tym aluminiowym lejku i pod koniec mielenia używam pędzelka.
Przy zastosowaniu tarczy dozującej wypadałoby młynek oznaczyć https://tdc.znakowo.pl/thumbs/zakaz-zdejmowania-oslon-podczas-pracy-urzadzenia-znak-bhp-zakazujacy-gc061-4414-2783-0-0-0.webp

:-)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #99 dnia: 26 Luty 2023, 15:40:02 »
U mnie też zostają resztki kawy na tym aluminiowym lejku i pod koniec mielenia używam pędzelka.

Ok to już jakaś konkretna podpowiedz wychodzi ze nie jestem sam :lol2: a pędzelków ci u mnie dostatek :redface:

20230226_121251.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #100 dnia: 26 Luty 2023, 15:42:08 »
@cezary.pl Kiedy używałem tej tarczy przyznam Ci racje. Delikatnie się obawiałem, że wystrzeli prosto w moją głowę. 😂😂 Chociaż totalnie brak uzasadnienia dla takiej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 15:50:07 wysłana przez Matius22 »
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Luty 2023, 14:25:36 »
Przyszła pierwsza nakładka na kolbę.
Nic trzeba się tym pobawić.
Ale już jakieś pierwsze przemyślenia są.

nakl1.jpg

nakł2.jpg


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline dawid19992

  • Wiadomości: 4
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Marzec 2023, 13:14:48 »
Cześć, jestem zainteresowany kupnem młynka ale martwi mnie ograniczony zakres mielenia jeśli chodzi o jasno palone kawki. Kilka stron wcześniej przewinął się temat rekalibracji tak żeby dało się mielić trochę drobniej, czy gdzieś jest może jakaś instrukcja jak tego dokonać? I jak wygląda kwestia gwarancji w przypadku takiego grzebania w młynku?

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Marzec 2023, 21:23:16 »
@dawid19992 Ten młynek jest do espresso i jasno palone kawki po zaparzeniu będą kwaśne.
Najlepiej przeczytaj cały temat, to tylko 7 stron, a film instruktażowy o kalibracji (zera) jest na 5 stronie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #104 dnia: 02 Marzec 2023, 13:54:23 »
Młynki G-micron ostatnio przychodziły do nas już skalibrowane prawidłowo. Lepiej więc po otrzymaniu najpierw sprawdzić mielenie a nie od razu zabierać się za kalibrację.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi