Autor Wątek: Nivona 790 czy 821  (Przeczytany 21540 razy)

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Nivona 790 czy 821
« dnia: 18 Czerwiec 2022, 16:19:40 »
Przymierzam się do zakupu ciśnieniowego ekspresu do kawy. Ekspres ma być użytkowany w domu przez 2 osoby (plus oczywiście w celu częstowania gości). Ja osobiście uwielbiam kawy mleczne, więc dla mnie ekspres musi robić dobrą kawę z mlekiem (najlepiej gdyby miał rurkę wkładaną do pojemnika/kartonu z mlekiem ze względu na łatwość czyszczenia). Moja żona natomiast pije kawy czarne.
Po przeczytaniu różnych wątków na forum zastanawiam się pomiedzy Nivona 790 i Nivona 821. Z tego co się zorientowałem wynika, że 790 jest nowszym modelem i ma bluetooth (dla mnie jest akurat zbyteczny). Który z tych dwóch ekspresów Waszym zdaniem będzie lepszy?
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2022, 19:05:30 wysłana przez ranGo »

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2022, 15:17:39 »
Dziękuję Michałowi z Konesso za pomoc w wyborze przez PW. Jak się okazało, faktycznie nie ma większych różnic pomiędzy tymi modelami, więc zamówiłem 821, ponieważ bardziej mi pasował jego wygląd, a z bluetootha nie potrzebuję korzystać. Dzisiaj odebrałem przesyłkę z Konesso i potwierdzam, że kawa z tego ekspresu jest przepyszna :)
Ekspres można ustawić tak aby działał z filtrem lub bez filtra. Zastanawiam się, czy u mnie jest sens stosować filtr, ponieważ mam w domu stację uzdatniania wody, więc woda jest u nas ultra miękka.

Offline Przemek Es

  • Wiadomości: 1
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2022, 14:06:52 »
Również planuję zakup ekspresu i w procesie zawężania opcji doszedłem do wyboru między Nivoną 790 i 821. Przyznam się, że trudno mi się zdecydować. @uqx, co w Twoim przypadku ostatecznie zadecydowało o wyborze 821?


Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2022, 11:08:35 »
Obydwa ekspresy są świetne. Niedawno okazało się, że mój znajomy trochę wcześniej kupił 790 i też jest mega zadowolony. Oba urządzenia są bardzo podobne (z tego co rozumiem mają te same "bebechy"), więc jeżeli bluetooth nie jest dla Ciebie istotny, to wybierz sobie ekspres wg koloru, który bardziej Ci się podoba. Aha: 821 może robić 2 kawy jednocześnie, ale jeszcze ani razu z tego nie korzystałem. Dlaczego? Po pierwsze, zazwyczaj 2 osoby chcą różne kawy, a po drugie kawa robi się bardzo szybko, więc nie ma problemu z podstawieniem kolejnej filiżanki i wybraniem jeszcze raz tego samego programu.
P.S. Dla siebie zapisałem w ekspresie 2 niestandardowe programy, ponieważ lubię kawę z dużą ilością mleka i tak mam to właśnie zaprogramowane.

Offline oommen

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: nivona 790
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2022, 22:20:33 »
Witam Dzień dobry, posiadam od prawie roku 790 i prawie nie narzekam. Ogólnie kawy wychodzą bardzo smaczne, ale mam jedną uwagę o której korespondowałem z serwisem, natomiast nie miałem czasu by odesłać ekspres. Zatem chętnie poznam Twoją uqx opinię na temat wyglądu zaparzonej czarnej kawy, a jeśli pijesz duże czarne to będzie to mega miarodajne dla mnie. Ogólnie ekspres jest bardzo funkcjonalny, ale ze wspomnianym bluetoothem nie nawiązałem połączenia, chociaż dla mnie to zbędny bajer.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2022, 07:30:54 wysłana przez Fux »

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2022, 15:50:05 »
Moja żona często pije czarną i nie zauważyłem nic niepokojącego w wyglądzie tej kawy. Możesz bardziej uszczegółowić co Ci się w niej nie podoba albo wrzucić jakieś foto? Być może nie wiem na co patrzeć.

Offline Adka_

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2022, 13:39:51 »
 Łatwy jest w czyszczeniu?

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2022, 20:06:20 »
Przymierzam się do zakupu ekspresu, co w przypadku automatów jest trudniejsze niż w przypadku kolby, @uqx możesz wstawić foto espresso lub cappuccino, możesz ocenić gęstość cremy oraz  jak z awaryjnością, na YT jest kilka nagrań z problemami i to narazie powstrzymało mnie przed zakupem nivony, ponieważ nie mam czasu na wysyłanie ekspresów do serwisów i u mnie zawsze to się przeciąga , ekspres w serwisie zrobiony a nie mam jak odebrać bo jestem w trasie.

Pozdrawiam

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Styczeń 2023, 11:09:45 »
Chwilę mnie nie było, więc już odpowiadam (wiem, że późno, ale może komuś się przyda).
@Adka_ Moim zdaniem czyszczenie nie jest problematyczne. Oczywiście z poziomu ekspresu można wykonać "płukanie", które robi się po zrobieniu kaw, ale raz na jakiś czas ekspres należy ręcznie wyczyścić. My to robimy dość często, ale nie jest to jakiś bardzo skomplikowany proces.
@kawazkolby86 Gęstość jak dla mnie jest jak najbardziej OK. Nie mogę wstawić foto, ponieważ ekspres po raz drugi uległ awarii i znowu jestem pozbawiony pysznej kawy :( Za pierwszym razem wyskoczył komunikat "Uzupełnij", a po jego zatwierdzeniu ekspres zużywał pewną ilość wody i znowu pojawiał się ten sam komunikat (tak w nieskończoność). Serwis wtedy wymienił przepływomierz. Niestety dzisiaj wystąpił ten sam błąd (komunikat "Uzupełnij" blokujący pracę urządzenia).

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Styczeń 2023, 14:32:46 »
Szybkiego i udanego powrótu ekspresu do domu, u mnie ostatecznie padl wybor na DeLonghi.

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2023, 14:06:06 »
Niestety pierwszy raz w życiu muszę napisać negatywną opinię. Zgłosiłem usterkę ekspresu Nivona do sprzedawcy (Konesso), a w związku z tym, że mamy do czynienia drugi raz z tą samą wadą (ekspres był już raz przez nich naprawiany), to postanowiłem skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy (co jest ustawowo zagwarantowane w ramach rękojmi, gdyż ekspres kupiłem jako konsument). Efekt jest aktualnie taki, że dostałem od Konesso film nagrany smarfonem przez ich technika, na którym widać, że ekspres działa prawidłowo i odmowę uznania reklamacji. Oznacza to, że wystąpiła jedna z dwóch sytuacji:
1. Ekspres sam się naprawił w transporcie.
2. Ekspres został ponownie naprawiony przez firmę Konesso, która zaprzecza aby taka sytuacja miała miejsce.
Oczywiście przed wysyłką ekspresu również nagrałem film, na którym widać, że urządzenie jest wadliwe.
Tutaj pewna ciekawostka: zanim ekspres się zepsuł, pojawił się na nim komunikat "przeczyść system" i w tym momencie go wyłączyliśmy (ponieważ czyszczenie mieliśmy zrobić za godzinę). Po godzinie włączyliśmy ekspres i wtedy wystąpiła usterka, którą zgłosiłem do Konesso. Natomiast na filmie nagranym przez technika Konesso nie ma już komunikatu "przeczyść system", co oznacza, że niestety musieli coś dłubać przy tym ekspresie przed nagraniem tego filmu (w przeciwnym wypadku wystąpiłaby konieczność wykonania przeczyszczenia systemu, a na filmie od razu technik robi kawę).
Konesso nie uznaje reklamacji, twierdząc, że wysłałem im działający ekspres (nawet nie chcieli zapoznać się z materiałem wideo, który nagrałem przed wysyłką). Ciekaw jestem, czy ktoś z Was doświadczył podobnego zjawiska polegającego na tym, że ekspres psuje się podczas używania i magicznie "naprawia się" w transporcie...
Reasumując, przestrzegam przed zakupem ekspresu marki Nivona.

Offline sergio Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Aeropress + Fellow Prismo, Chemex, Tygielek, Nivona 791
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Styczeń 2023, 03:08:04 »
Reasumując, przestrzegam przed zakupem ekspresu marki Nivona.
Ale w tym przypadku to chyba nie Nivona winna, ale serwis. Równie dobrze mogli podobnie postąpić z ekspresem innej marki.

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2023, 10:59:28 »
Ale w tym przypadku to chyba nie Nivona winna, ale serwis. Równie dobrze mogli podobnie postąpić z ekspresem innej marki.
Fakt, oczywiście masz rację. Cofam to i już się poprawiam:
Przestrzegam przed zakupem ekspresu w Konesso ze względu na ryzyko konieczności dochodzenia swoich praw przed sądem w przypadku gdy sprzęt okaże się niesprawny.

Offline wembur

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Melitta
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2023, 20:30:30 »
uqx, chyba przesadziłeś, skarżysz się na cały świat że masz sprawny ekspres? Kazali ci zapłacić za naprawę, chyba nie? Ekspres sprawny? Sprawny. Myślisz że samochód albo inny sprzęt agd też każdy przyjmie do zwrotu po 2 usterce? Rzadko kiedy. I czy aby na pewno można żądać zwrotu należności po 2 usterce a nie po 3 (tego nie wiem, jesteś pewien?). A odnośnie dylematu - czy może się "samonaprawić"? Tak, może -  z taką usterką, może. Miałem z 10 ekspresów 5 różnych firm i takie rzeczy się zdarzają. Ekspresy automatyczne są baaardzo troskochłonne i bardzo himeryczne.

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń 2023, 13:07:27 »
I czy aby na pewno można żądać zwrotu należności po 2 usterce a nie po 3 (tego nie wiem,
To proponuję sprawdzić, zanim się napisze.

Tak, przy drugiej reklamacji z tytułu rękojmi konsument może zażądać dowolnej z 4 form zaduśćuczynienia (naprawa, wymiana, obniżka, zwrot), sprzedawca nie może zamienić jej na inną (przy pierwszym zgłoszeniu - tak). Pytanie oczywiśćie, czy wada za drugim razem rzeczywiście miała miejsce.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi