Autor Wątek: Palarnia Pluton Warszawa  (Przeczytany 8226 razy)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Marzec 2018, 11:15:32 »
Że trzeba powąchać ziarno że trzeba bez mleka i cukru. Jak przewracają oczami to już nigdy później u mnie się takiej kawy nie napiją

U mnie raz była szwagierka, w młynie coś od Antonia. Wychodząc rzuciła nt kawy: "dało się wypić" (chodziło jej, chyba ze za mocna była..).
Normalnie szlag mnie trafił. Teraz jak przyjdzie kupię Tchibo, postawię mleko i cukier i pójdę do innego pokoju :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Marzec 2018, 11:27:10 »
Po co kogoś uszczęśliwiać na siłę? Zmiana przyzwyczajeń społeczeństwa nie jest taka prosta. Zresztą ja tam ludzi nawet rozumiem.
Wyobraź sobie, że kupiłeś w sklepie sok jabłkowy, otwierasz, próbujesz a on smakuje jak mleko. Nie chodzi o to, że nie lubisz mleka. Po prostu się go w tym momencie nie spodziewałeś i na co innego miałeś ochotę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Marzec 2018, 21:09:46 »
No właśnie z sokiem jabłkowym problem jest odwrotny niż w przypadku kawy. Przeciętny Polak nie wie jak smakuje owoc czy pestka kawowca, więc skąd ma kojarzyć to z kawą. Natomiast to jak smakoawać mogą różne odmiany jabłek wiemy, podejrzewam że smak jabłkowej pestki też dość dobrze jest znany. U nas smak kawy kojarzy się z goryczą spalenizny, aromatami piekarniczymi i ewentualnie drzewnymi, czekoladowymi. Dlatego kawy specialty moim zdaniem łatwiej mogą trafić do osób które za kawą nie przepadają.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2018, 21:14:04 wysłana przez krystians »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Marzec 2018, 21:21:44 »
Dlatego kawy specialty moim zdaniem łatwiej mogą trafić do osób które za kawą nie przepadają.

Dokładnie tak było ze mną. Traktowałem ją jako zło konieczne. "...aby tylko przetrwać kolejną godzinę, dwie". Wstrętny, wykręcający gębę napój.

A teraz? Gdy jestem w pełni świadom? Zaopatrzony w "parzydełka", dobre ziarno i bagaż odpowiedniej wiedzy... kładę się do łóżka z przyjemną myślą o kubku pysznej kawy kolejnego poranka ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2018, 21:25:02 wysłana przez GrizzzLee »

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Marzec 2018, 07:34:04 »
Dlatego kawy specialty moim zdaniem łatwiej mogą trafić do osób które za kawą nie przepadają.
Coś w tym jest. Mój własny współspacz nie pił kawy wcale, przez długie lata (pomijam to, że sklepowe mielonki robiły mu zwyczajnie krzywdę w żołądek), nie znosił jej smaku i w ogóle.
W momencie jak zaczęłam przechodzić na ciemną stronę mocy kawowej (albo raczej właśnie tą jasną ;) ) i w końcu namówiłam go, żeby spróbował czegoś innego, to teraz sam z siebie często prosi mnie, żebym mu zrobiła "tej mojej kawy" :).
Pomijam fakt, że za zapachem kawy nadal nie przepada (i tutaj nasuwa się pytanie: to tak można??  :wow2: )

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Marzec 2018, 07:45:41 »
Zaparzylem znajomemu Geishe i Kenię. Spróbował, zamknął oczy. Po chwili je otworzył i robiąc takie długie mmmm cmokajac od czasu do czasu stwierdził "jeśli tak smakuje kawa, to co oni k.... A sprzedają w kawiarniach? Co ja piłem do tej pory?".
Więc uznanie starań bywa wynagrodzone.
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Marzec 2018, 08:50:02 »
Dlatego kawy specialty moim zdaniem łatwiej mogą trafić do osób które za kawą nie przepadają.
Ostatnio jak byłem w Gdyni w Black and White Coffee a następnego dnia w rodzinie, gdzie zachwycaliśmy się kawą z B&W, wujek przyznał że kawa tam podana średnio mu smakowała ale dodał że to wynik tego co pił przez lata, przyzwyczajeń i gdyby dopiero teraz zaczął pić kawę to pewnie wrażenia byłyby zupełnie inne.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Marzec 2018, 09:14:46 »
W takim przypadku lepiej próbować przekonać kogoś do speciality od razu. Chyba będzie lepiej...

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Marzec 2018, 09:35:34 »
@siewcu Na pewno będzie łatwiej.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Pluton Warszawa
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Marzec 2018, 10:10:14 »
Ja liczyłbym na to, że powie ludziom, że kawa wcale nie jest gorzka i nie wykręca gęby ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi