Autor Wątek: Palarnia adam's blend  (Przeczytany 3153 razy)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Palarnia adam's blend
« dnia: 29 Czerwiec 2017, 07:14:29 »
Czy ktoś coś słyszał o tej palarni albo może próbował ich kaw? Strona jakby w budowie, nie ma regulaminu. Pytam bo mam do nich blisko, może warto?

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Palarnia adam's blend
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2018, 09:17:00 »
Odkopuję temat bo właśnie zakupiłem jasno paloną Etiopię Harrar żeby sprawdzić tą palarnię i nie zawiodłem się. Espresso bogate w smaku, zwłaszcza na Żywieckim Krysztale - długi, przyjemny posmak. Opisu sensorycznego nie wpiszę bo póki co moja sensoryka nie jest na takim poziomie żeby wyczuwać wszystkie nuty.

Offline k_nieprofesjonalny

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: aeropress, frenchpress, moka bialetti, V60
  • Młynek: comandante C40 cobalt
Odp: Palarnia adam's blend
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2021, 12:51:34 »
Odwiedziłem ich stoisko (wystawiają się w soboty na poznańskim targu przy ul. Przełajowej). Zapytałem o polecajkę pod aeropress'a - wtedy Pan obsługujący zrobił zdziwioną minę, więc zakładam, że alternatywy nie są tam tematem przewodnim (jednak wypadałoby odrobić lekcje).
By spróbować nowych kawowych krajów zakupiłem z tej palarni 2 pozycje: Kuba Serrano Lavado i Meksyk Blue Skull.
Kawy same w sobie wypalone dość ciemno, przypominające styl włoski (zwłaszcza Meksyk). Nie doszukałem się doznań smakowych, do których chciałbym wrócić, ale to też może być po części kwestia mojego parzenia :P

 Szczerze mówiąc to raczej nie odwiedzę już Adam's blend z kilku względów:
- nie dbają o swoją stronę i social media - dla jednych może to i pierdoła, ale jako klient chciałbym być na bieżąco chociażby z dostępnymi obecnie ziarnami (poszedłem z nadzieją na Panamę i Kenię, o których braku dowiedziałem się dopiero na stoisku, więc ciekawe jak zostałoby to przeprowadzone przy zamówieniu internetowym, gdzie rzekomo obie pozycje były dostępne)
- aromatyzują niektóre swoje ziarna. Z całym szacunkiem, ale za napisem "kawa aromatyzowana o smaku śmietankowym/gorzkiej czekolady, itd." nie może stać dobrej jakości ziarno.
- wiele z opisów kaw nie podaje znaczących szczegółów jak np. rodzaj wypału, zalecane metody parzenia, itd.

Natknąłem się na kilka pozytywnych opinii w sieci i dlatego tam zajrzałem.
Nie polecam, nie odradzam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Palarnia adam's blend
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2021, 13:17:47 »
Czy nie lepiej byłoby znowu ich odwiedzić i jakoś tam wysłowić swoje refleksje?

Offline k_nieprofesjonalny

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: aeropress, frenchpress, moka bialetti, V60
  • Młynek: comandante C40 cobalt
Odp: Palarnia adam's blend
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2021, 14:08:56 »
Jeśli będę jeszcze na wspomnianym targu, to możliwe, że porozmawiamy sobie, bo dlaczego nie ;)
Przecież forum też służy dyskusji - może ktoś z większym doświadczeniem podzieli się swoimi spostrzeżeniami  :)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Palarnia adam's blend
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec 2021, 20:49:29 »
Często blisko tej palarni przejeżdżam.obiecuje sobie tam wstąpić kiedyś.. Trzeba eksperymentować...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi