Autor Wątek: Pierwsza kawa nie z marketu...  (Przeczytany 9995 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2018, 12:59:56 »
Czyli swiat dzieli sie na lepszych ludzi pijacych czarna kawe, i gorszych tych ktorzy lubia z mlekiem i cukrem?

Nie musisz demonizować dałem Ci tylko dobrą radę która pozwoli zaoszczędzić kilka złotych.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:00:32 »
Czyli swiat dzieli sie na lepszych ludzi pijacych czarna kawe, i gorszych tych ktorzy lubia z mlekiem i cukrem?

Kawa dzieli się na dobrą i taką którą trzeba zalać mlekiem i zagłuszyć cukrem ;-)

Offline rafiklegia

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Zenith Club 60e
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:00:58 »
Rafik , jak u ciebie z młynkiem? Ratio, temperatura, czas ok?
Mam młynek Graef cm702. Dla mnie jest ok.
Będę testował trochę z podkładkami. Na razie wyjąłem.
A kawy oczywiście nie słodzę.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:02:43 »
Kawa dzieli się na dobrą i taką którą trzeba zalać mlekiem i zagłuszyć cukrem

I coś czego nie idzie skatalogować - Lawaze ;-)

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:05:00 »
 Napisz jak z ratiem i resztą bo może najlepszym rozwiązaniem byłoby podjechanie do palarni i zmielenie na miejscu. Bez odpowiedniego przemiału nie wyciągniesz nic dobrego

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:29:52 »
Czyli swiat dzieli sie na lepszych ludzi pijacych czarna kawe, i gorszych tych ktorzy lubia z mlekiem i cukrem?


To zabawne, ale będąc jeszcze dzieckiem usłyszałem, że "Ludzie dzielą się na inteligentnych i takich, co słodzą kawę."
Właśnie sprawdziłem i nawet Google zna ten cytat więc coś musi być na rzeczy. ;-)

Tylko to były wczesne lata 90 więc chyba nie padło to w kontekście kaw niemarketowych. :-D

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:31:07 »
Czyli swiat dzieli sie na lepszych ludzi pijacych czarna kawe, i gorszych tych ktorzy lubia z mlekiem i cukrem?

Nie musisz demonizować dałem Ci tylko dobrą radę która pozwoli zaoszczędzić kilka złotych.


Lepiej napisz ktora kawa w przelewie nie bedzie owocowo kwaskowa, a bedzie czekoladowa.
Nie przeginajcie w druga strone, typu sok z piwem, czy kawa z cukrem. Zrob zupe czy jakies mieso bez przypraw, typu ugotuj w wodzie i zjedz. I napisz czy smakowalo. Po to sa dodatki by je stosowac, ale bez nadmiaru.
 Kawa americano, latte czy cappucino to tez zbrodnia?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:38:17 »
Generalnie jak chcesz pić byle co i byle jak to nie jest forum dla Ciebie... W kawie speciality nie chodzi o słodzenie i lanie mleka jak przy puszczalskiej albo sklepowej mielonce zalanej wrzątkiem, tylko o szukanie smaków. Próbujesz, nie pasuje? Szukasz dalej i poznajesz smaki. Potem przychodzi moment, że człowiek zaczyna doceniać kawy, które pije i nawet gdy nie jest ona w jego guście i tak ją wypije, dla nabrania doświadczenia. I będzie w stanie stwierdzić, czy dana kawa jest dobra, czy nie - nawet jeśli jej smak mocno rozmija się z gustami czy oczekiwaniami.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Grudzień 2018, 13:40:10 »
Czyli swiat dzieli sie na lepszych ludzi pijacych czarna kawe, i gorszych tych ktorzy lubia z mlekiem i cukrem?

Kawa dzieli się na dobrą i taką którą trzeba zalać mlekiem i zagłuszyć cukrem ;-)

Czyli swiat dzieli sie na lepszych ludzi pijacych czarna kawe, i gorszych tych ktorzy lubia z mlekiem i cukrem?

Bardziej pasuje mi opinia mlopusa w tym przypadku. Chcę ci pomóc i wskazać właściwy kierunek. Jeśli chcesz słodzić, to przecież ci nie zabronię, ale wtedy ze względów smakowych nie warto inwestować w lepszą kawę, bo cukier zabije jej smak. To jest moje zdanie.

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Grudzień 2018, 14:13:41 »
Generalnie jak chcesz pić byle co i byle jak to nie jest forum dla Ciebie... W kawie speciality nie chodzi o słodzenie i lanie mleka jak przy puszczalskiej albo sklepowej mielonce zalanej wrzątkiem, tylko o szukanie smaków. Próbujesz, nie pasuje? Szukasz dalej i poznajesz smaki. Potem przychodzi moment, że człowiek zaczyna doceniać kawy, które pije i nawet gdy nie jest ona w jego guście i tak ją wypije, dla nabrania doświadczenia. I będzie w stanie stwierdzić, czy dana kawa jest dobra, czy nie - nawet jeśli jej smak mocno rozmija się z gustami czy oczekiwaniami.
Jestem w stanie pic byle co i byle jak jesli bedzie smakowac.  Piszesz ze to nie forum dla mnie bo mam troche inne zdanie na temat drogich kaw. Piszesz ze pijesz kawe ktora Ci nie smakuje, ale pijesz zeby nabrac doswiadczenia. No ja tez pije tylko ze ja pisze co mysle i Ty w tym widzisz problem a u siebie nie. Nie znam Cie, nie wiem kim jestes ale jak piszesz ze pijesz to co nie jest w Twoim guscie ( wiadomo ze nieznana kawa moze nie smakowac) byle by speciality. To uwazam ze jestes pod wplywem innych- "no bo co ja bede pil tansza kawe"

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Grudzień 2018, 14:16:41 »
Jestem w stanie pic byle co i byle jak jesli bedzie smakowac.  Piszesz ze to nie forum dla mnie bo mam troche inne zdanie na temat drogich kaw. Piszesz ze pijesz kawe ktora Ci nie smakuje, ale pijesz zeby nabrac doswiadczenia. No ja tez pije tylko ze ja pisze co mysle i Ty w tym widzisz problem a u siebie nie. Nie znam Cie, nie wiem kim jestes ale jak piszesz ze pijesz to co nie jest w Twoim guscie ( wiadomo ze nieznana kawa moze nie smakowac) byle by speciality. To uwazam ze jestes pod wplywem innych- "no bo co ja bede pil tansza kawe"

Przeczytaj jeszcze raz co siewcu napisał i nie strosz piór :-) Bo napisał bardzo mądrze.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Grudzień 2018, 14:19:24 »
A kto i gdzie pisał o drogiej kawie i speciality? Jeśli smakuje Tobie byle co to przecież nie musisz niczego zmieniać?

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Grudzień 2018, 14:59:44 »


Jestem w stanie pic byle co i byle jak jesli bedzie smakowac.  Piszesz ze to nie forum dla mnie bo mam troche inne zdanie na temat drogich kaw.

To forum dla wszystkich, choć zdominowane przez fanów kompotów. Ale takich co lubią kawę smakującą kawą też paru jest. Zachowaj dystans i ignoruj ich snobistyczne wpisy.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Grudzień 2018, 15:14:52 »
ignoruj ich snobistyczne wpisy

Nie wiem co gorsze snobistyczne czy wazeliniarskie ... wpisy :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierwsza kawa nie z marketu...
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Grudzień 2018, 15:23:11 »
To forum dla wszystkich, choć zdominowane przez fanów kompotów. Ale takich co lubią kawę smakującą kawą też paru jest. Zachowaj dystans i ignoruj ich snobistyczne wpisy.

A dlaczego @Dominikkuchniak ma ignorować wpisy zwolenników kaw tradycyjnych w smaku? Przecież o takie pyta.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi