Autor Wątek: "Kolba" dla ubogich…  (Przeczytany 4848 razy)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: "Kolba" dla ubogich…
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Wrzesień 2019, 08:07:34 »
Odnoszę wrażenie że sam lepiej wiesz co potrzebujesz, a nas tylko pytasz, mimo że podałeś decyzję o tym co chcesz zrobić. Jak koniecznie chcesz kupić Kolbe za 200 PLN to kup. Nasze wskazówki są chyba Ci niepotrzebne.
Tak samo jak nie kupisz w sklepie prawdziwej wędliny za 20 zl/kg tak samo nie kupisz prawdziwej kolby za 200 złotych, nawet używanej. Ale Ty dalej się upierasz, że ta wędlina za 20 złotych jest dobra, bo pisze ze polędwica, a to w końcu dobre mięso....
PS. Też się zastanawiam, czy to nie nasz ulubiony przyjaciel znowu nas trolluje...

Offline Janhalb

  • Wiadomości: 9
Odp: "Kolba" dla ubogich…
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Wrzesień 2019, 08:11:52 »
Nie wiem, kto Was trollował - ale na pewno nie ja, nigdy wcześniej na tym forum nie byłem.

Przepraszam, jeśli czyjeś uczucia uraziłem - ale już w pierwszym wpisie z pytaniem napisałem między innymi: "…A może w tej kategorii cenowej różnice w zasadzie nie istnieją?…"

I taką też odpowiedź ostatecznie od was otrzymałem, za co dziękuję, bo to jest konkretna odpowiedź na moje pytanie.

Znikam zatem i nie zawracam Wam więcej głowy.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: "Kolba" dla ubogich…
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Wrzesień 2019, 08:12:03 »
@Janhalb - mam wrażenie, ze zaproponowaliśmy Ci wszsytkie mozliwości zgodne z Twoim głównym założeniem budżetowym i koniec końców dajace lepszy efekt. Ty jak widzę upierasz się przy ekspresie ciśnieniowym. Ok, rozumiem to, masz swoje upodobania, szanuję je. Nie rozumiem jednak co chcesz osiągnąć na tym forum? Że Ci podamy konkretny model dostępny na OLX, czy allegro? Wydaje mi sie, ze to jednak praca, którą musisz wykonać sam.
Z mojej strony EOT.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: "Kolba" dla ubogich…
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Wrzesień 2019, 10:49:14 »
Mam do wydania MAX. koło 200 złotych.

Długa dyskusja a konkluzja powinna byc juz po pierwszym wpisie. Jeżeli tylko taki budżet i nie ma młynka który "działa" z espresso to nie ma znaczenia co się wybierze.
Co ładniejsze i tyle (znaczy co się komuś podoba). Espresso z tego nie będzie ale coś czarnego do kubka wypłynie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: "Kolba" dla ubogich…
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Wrzesień 2019, 11:03:18 »
Po trzecie - jeśli już chcemy kontynuować porównania motoryzacyjne, to wszedłem na forum, które nazywa się "wszystko o samochodach", a nie "wszystko o samochodach WRC spełniających normy FIA wyposażonych w silniki o pojemności co najmniej 2000 i odpowiadających potrzebom Krzysztofa Hołowczyca między ósmym a dwunastym rokiem kariery".  :szampan:

Czasami bardzo ubolewam nad nazwą Wszystko o Kawie, powinna być to nazwa "Wszystko o Dobrej Kawie", ale niestety dla Ciebie użyłeś bardzo adekwatnej analogii, tak właśnie powinno nazywać się to forum, a Krzysztof byłby tu traktowany bardziej jak miescowy folklor, bo to kierowca już starszego pokolenia i pewnie każdemu wciskałby włoskie ciemno palone mieszanki  :lol2:

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: "Kolba" dla ubogich…
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Wrzesień 2019, 11:19:34 »
Za tą cenę, jeżeli ktoś nie chcę alternatyw to jedynie Nespresso Inissia. 400 zł (w tym 140 złotych na kapsułki), czuli sam ekspres 260. Wybór kapsułek ogromny, smak dla większości osób OK. Wady droga kawa per kg, dużo śmieci.
Używany pewnie na OLX czy Allegro w granicach 100 będzie. Dodatkowa 100 starczy na 50 kaw.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi