Autor Wątek: Jak zrobić kwas z HX  (Przeczytany 1008 razy)

Offline zeze

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Isomac Milenium 1
  • Młynek: Eureka Specialita
Jak zrobić kwas z HX
« dnia: 15 Wrzesień 2019, 16:00:46 »
Cześć mam kwas z HXem

Mam taki oto problem który sam sobie zgotowałem.

Ekspres Isomac Milenium 1 to mój pierwszy ekspres i jestem początkujący wiec nie  :Bicz:

Odkamieniałem ekspres poprzez zaciągniecie mocnego roztworu kwasku cytrynowego  (30-40% )przez zbiornik wody.
Ekspres ciepły.

Zlałem wodę ale chyba zbyt szybko odkrecająć zawór z gorącą wodą.Finalnie spaliłem grzałkę.

Wymieniłem grzałkę na nową ale myśląc ze poziom wody w boilerze sam się uzupełnia po uruchomieniu pompy zapompowałem wodę do przysznica. z 3 -4 x.Potem podłączyłem grzałkę i wywaliło różnicówkę.Doczytałem że trzeba zalać boiler.Zalałem i odpaliłem.Grzałka zadziałała i  ekspres działał poprawnie.Po 3 dniach rano podczas nagrzewania wywaiło różnicówkę. Rozkrecam ekspres wyciągam grzałkę  i w boilerze 1/2  pojemności wody.Grzałka spalona  :sciana:. Czasem rano pompa uzupełniała poziom sama nim odpalała się grzałka.Przez te 3 dni nie pamiętam by napełniała boiler. Pompa jest sprawna .

I teraz pytanie czy i ile poziom wody powinnno być ponad wymiennik? Mam poziomy wymiennik w boilerze. Jak sprawdzić czy pompa uzupełnia poziom wody w boilerze nie podpinąjac grzałki do prądu? Chcę się upewnić czy brak wody powoduje palenie grzałki.


dzięki za ew. odp.


Pozdrawiam

Przemek
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2019, 17:39:08 wysłana przez zeze »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi