Autor Wątek: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN  (Przeczytany 5504 razy)

Offline dqqq

  • Wiadomości: 16
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Wrzesień 2019, 10:56:33 »
Jest to oczywiste, ale jest to zabieg już bardziej ingerujący w maszynę i jej gwarancję, więc zostawiam go na później

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Wrzesień 2019, 11:09:17 »
W wersji STL masz od razu manometr ciśnienia w bojlerze, ale tam bojler już 1,6 litra, za dużo na Twoje potrzeby.
Sam manometr zbędny moim zdaniem, bo w tym ekspresie ciśnienie jest ustawione na pstat na wartość 0,7-0,8 bar. Więc wskazówka będzie stała w miejscu :)
Co do ciśnienia ekstrakcji, jak ktoś potrzebuje patrzeć na cyfry to:
https://coffee-sensor.com/product/coffee-sensor-full-piston-pressure-kit-for-the-la-pavoni-europiccola-pre-millennium-and-millenium-machines/
https://www.naked-portafilter.com/product/piston-pressure-kit-la-pavoni-europiccola-professional-millennium/
Musiałbyś tylko dowiedzieć się, czy potrzebne są jakieś adaptery do Stradivardi. Moim zdaniem, to jednak trochę kłóci się filozofią espresso przygotowanego z dźwigni.


Co do wody.
W moim ekspresie, mamy cylinder wypełniony wodą, nad nim tłok, jedyne co oddziela wodę od ciasta, jest siatka prysznica: lekko zmodyfikowany prysznic E61, pozbawiony martwego punktu w środku.
793-screens-1000.jpg
Gorąca woda wypełnia cylinder i retorycznie ale i praktycznie mamy ciastko zwilżone wodą, prysznic, resztę wody, tłok. Tyle.
7553_gruppe.jpg

W jeszcze prostszej konstrukcji, czyli Robot, prysznic leży bezpośrednio na ciastku kawowym, woda w cylindrze i przeciskamy tłokiem.
Wątpie, żeby miało to magiczne znaczenie, ale tak to faktycznie wygląda i jest to wyróżnikiem ekspresów dźwigniowych na pewno. Po pierwsze powoduje, brak konieczności używania chemii do czyszcenia, nie robimy żądnych back-flush. Po drugie, mamy opadający profil temperatury.
W La Pavoni, wygląda to bardzo podobnie:

2.png

Natomiast to jakieś aspekty techniczne bez większego znaczenia. Czy da się zrobić świetne espresso i kawę mleczną taką dźwignią po 10 minutach od włączania? Tak. Czy stając przed takim wyborem jak dqqq wybrałbym dźwignię? Jasne. Czy da się uzyskać to samo na Ascaco Dream PID po 15 minutach, Janusz twierdzi, że tak, super. Czy 98% osób wybierze maszynę z pompą? Pewnie. Czy Ty wolisz E61 od dźwigni, myślę, że tak, Twoje prawo. Czy wszyscy na końcu zadowoleni? Większość tak, ja z moich wyborów na pewno.


@dddq
1. NPF - pewnie, zawsze warto
2. Nie trzeba, to dźwignia, nie robimy backflush.
3. Podwójne sitko w zestawie. Dozy raczej mniejsze niż 18 gram.
4. Tak, ale pamiętaj że to nie jest standardowa grupa 58 mm.



Offline dqqq

  • Wiadomości: 16
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Wrzesień 2019, 13:33:35 »
Czy fakt, że dozy podwójnego sitka to poniżej 18g (widziałem takie filtry), podwójne espresso o tej samej objętości co z ekspresów z większymi grupami będzie "słabsze" ?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Wrzesień 2019, 14:03:14 »
Mając mniejszą dozę, jeżeli chcesz uzyskać to samo ratio, musisz zmniejszyć uzysk.
Uogólniając, będziesz robił 15g ->30 g.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Wrzesień 2019, 16:46:31 »
Po pierwsze powoduje, brak konieczności używania chemii do czyszcenia, nie robimy żądnych back-flush. Po drugie, mamy opadający profil temperatury.

Coś za coś -- żadnych back-flush ale i brak zaworów 3-drożnych... Trzeba czekać na odpięcie PF.
Profil temperatury malejący? Toż to cecha maszyn HX ;). A cechą dźwigni jest malejące ciśnienie (tych sprężynowych).

Czy espresso jest lepsze z tego czy owego ekspresu -- nie ja to napisałem ;). Co do walorów kawy -- bardzo dużo w rękach i w głowie baristy.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2019, 18:29:16 wysłana przez Antonio »

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Wrzesień 2019, 10:42:31 »
bardzo dużo w rękach i w głowie baristy
I za to lubię dźwigienki!
Co do oczekiwania na odpięcie PF to się zgadza. Po 5 minutach można już odpinać i przygotowywać kolejnego shota.

P.S. Można znaleźć i dokupić NPF z dużym sitkiem (17-21g)

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrzesień 2019, 10:54:11 »
Co do oczekiwania na odpięcie PF to się zgadza. Po 5 minutach można już odpinać i przygotowywać kolejnego shota.
Ciekawe.Nie mam takich doświadczeń z LP EP. Jak kapie z pf to może być jeszcze jakieś ciśnienie.Ale to nie trwa 5 min.Najwyżej kilkadziesiąt sekund,mniej  niż minutę. Co innego w dzwigniach ze sprężynami.

Offline dqqq

  • Wiadomości: 16
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrzesień 2019, 16:03:01 »
@jancewicz  - czy byłbyś mnie w stanie nakierować na taki NPF? Byłby dla mnie zbawieniem jeżeli chodzi o intensywne doppio

Co do PF - twierdzicie, że trzeba czekać na odpowięcie PF po shocie po 5min? Byłoby to mega niepraktyczne, zawsze wydawało mi się, że będzie to kilkadziesiąt sekund maksymalnie

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Wrzesień 2019, 18:18:23 »
Co do PF - twierdzicie, że trzeba czekać na odpowięcie PF po shocie po 5min?


Nie trzeba czekać 5 minut :).

Pojemność PF to nie wszytko, masz jeszcze ograniczoną pojemność cylindra. Dlatego długie shoty to nie na LaPav.

Offline dqqq

  • Wiadomości: 16
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Wrzesień 2019, 18:41:53 »
Z tego co wiem, to bez problemu (przy odpowiednich umiejętnościach) mogę sobie odciągnąć dźwignię i strzelić drugiego shota - kwestia właśnie odpowiednio dużego PF, aby drugie machnięcie nie lało mi wodą ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Wrzesień 2019, 19:01:03 »
Fellini. Ale to nie na początek :)

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Wrzesień 2019, 21:00:08 »
Od dwóch tygodni bawię się LaPa i powiem szczerze, że mój HX jak na razie poszedł w odstawkę.

Offline dqqq

  • Wiadomości: 16
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Wrzesień 2019, 21:23:02 »
@wjp - I jak, lepsza kawa wychodzi? Jakiego masz HXa?

Jestem gotowy ponieść trud nauki w imię lepszego rezultatu końcowego :D

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Wrzesień 2019, 21:41:59 »
Mam HX jak w opisie. Isomac TEA. Ja pijam tylko kawy czarne i w HX denerwuje mnie to, że trzeba rozgrzać kupę żelastwa aby napić się jednej lub dwóch małych czarnych. Marnuje się przy tym też dużo wody. W LP jest dużo szybciej i wlewam tyle wody aby starczyło na jednego shota i flush.
Czy kawa smakuje lepiej? Hmm ciężkie pytanie, ponieważ jest dużo różnic pomiędzy HX a dźwignią. LP jest ciężka do opanowania na początku ale jak już się wstrzelisz z przemiałem to espresso jest boskie. W HX zdarzało mi się przeciągnąć ekstrakcję aby uzyskać większą objętość naparu. W LP nie ma takiej opcji. To jest maszyna do espresso i koniec.


No i zapomniałem dodać...... LP wygląda obłędnie :)
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2019, 21:45:29 wysłana przez wjp »

Offline dqqq

  • Wiadomości: 16
Odp: Ekspres Kolbowy do 3000-4000PLN
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Wrzesień 2019, 21:44:28 »
@pj.w  - szukałem wersji la pavoni stradivari wraz z czujnikiem ciśnienia, ale jedyne co znalazłem to wersja Europicolla. Na zdjęciach miejsce montażu wygląda inaczej i boję się, że wersja Stradivari w przyszłości uniemożliwi mi taki "upgrade"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi