Autor Wątek: Kolba do 5k - (musi być nowa)  (Przeczytany 7828 razy)

Offline wacho Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: BEZZERA MAGICA S PID, aeropress, drip, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P, Rhinowares
Kolba do 5k - (musi być nowa)
« dnia: 22 Sierpień 2019, 18:40:41 »
Witam

Tak jak w temacie. Nowy, na fakturę (ew. lekko używany na fakturę)
Wymogi (poza jakością, trwalością) to niezależny system grzewczy dla pary
- Oczywiście bardzo mile widziany PID.

Dodam że do domowego użytku, tak więc najlepiej żeby sprzęt był mniejszy od stodoły ;)

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2019, 19:18:54 »
Wymogi (poza jakością, trwalością) to niezależny system grzewczy dla pary
- Oczywiście bardzo mile widziany PID.

Dodam że do domowego użytku, tak więc najlepiej żeby sprzęt był mniejszy od stodoły ;)

Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem Lelit Elizabeth. Spełnia wszystkie kryteria - ma dwa bojlery, świetną wylewkę do wrzątku, preinfuzję i szeroką możliwość konfiguracji przez LCC (rozbudowany PID). Recenzję znajdziesz tutaj:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7842.0

Z pełnym przekonaniem mogę polecić ten ekspres.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2019, 20:05:56 wysłana przez skansen »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2019, 21:40:05 »
Ciekawą opcją może też być Lelit Mara z PIDem  :D
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpień 2019, 21:43:54 »
Ciekawą opcją może też być Lelit Mara z PIDem  :D

Jeśli pytający chce na bieżąco kontrolować i zmieniać parametry ekstrakcji to na pewno jest to dobry pomysł:) Pytanie na ile odpowiada mu "kotłowniany" wygląd...

Offline wacho Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: BEZZERA MAGICA S PID, aeropress, drip, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P, Rhinowares
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2019, 02:27:27 »
A co powiecie o BEZZERA MAGICA S PID  ???

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień 2019, 07:44:09 »
Jeszcze pomyśl o podłączeniu wody ewentualnie odpływie (zastanów się czy jakbyś teraz nie musiał dolewać wody i opróżniać tacki, użytkowanie nie byłoby przyjemniejsze :) )

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień 2019, 09:24:09 »
A co powiecie o BEZZERA MAGICA S PID  ???

W gruncie rzeczy Bezzera, Profitec, Lelit, Rocket, ECM itp. nie różnią się aż tak bardzo. Używają podobnych komponentów (elektronika Gicar, pompy Ulka), są produkowane we Włoszech. Różnią się oczywiście szczegółami technicznymi i detalami. Z każdego modelu będziesz zadowolony. Inne rozwiązania (termobloki) znajdziesz w hiszpańskim Ascaso.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak nad inną kwestią, mianowicie czy wolałbyś samemu kontrolować i zmieniać parametry za każdym razem (jak np. w Lelit Mara) czy wolałbyś je programować (jak np. w Lelit Elizabeth). Podam na przykładzie mojego ekspresu - mam dwa programy, w ramach których mogę ustawić czas preinfuzji (lub ją całkowicie wyłączyć) i czas ekstrakcji. Po uruchomieniu mogę jedynie zatrzymać ekstrakcję.

Jeszcze pomyśl o podłączeniu wody ewentualnie odpływie (zastanów się czy jakbyś teraz nie musiał dolewać wody i opróżniać tacki, użytkowanie nie byłoby przyjemniejsze :) )

Przyznam szczerze, że podłączenia do wody chyba najbardziej mi brakuje w obecnym ekspresie. W tym budżecie ciężko chyba jednak będzie znaleźć coś z rotapompą (możliwością podłączenia do wody).

Offline wacho Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: BEZZERA MAGICA S PID, aeropress, drip, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P, Rhinowares
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień 2019, 09:53:01 »
Zupełnie nie potrzebję, a wręcz nie chcę podłączenia wody. Używam wody z dość zaawansowanego filtra do którego mam osobny kranik, i nadal chcę korzystać z tej wody. Tak więc ważne są dla mnie pozostałe kwestie, w tym... wygląd

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2019, 10:01:55 »
Jak tak, myślę że dobrze wybrałeś BEZZERA MAGICA S PID. (też wybrałbym z grupą E61) ustawienie temperatury przydatna rzecz. Popatrz jak się nalewa wodę, ja zanim swój ekspres podłączyłem do wody nie mogłem trzymać na górze filiżanek (trzeba było zdejmować tacę przed zalaniem). Pamiętaj że w czasie ekstrakcji może się zatrzymać (jak woda się skończy) i strata kawy .

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień 2019, 10:02:42 »
Dokładam więc do licytacji nową wersję ASCASO DUO PID PROF. M.in. w odróżnieniu od poprzednio wymienianych ma on przepływomierz objętościowy z programowaniem ilości kawy w filiżance w dwóch położeniach przełącznika. Oprócz tego programowalną czasowo preinfuzję, shot timer itd... 
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień 2019, 10:13:17 »
Koniecznie przyłączenie do bieżącej filtrowanej wody. Używałem ekspresu ze zbiornikiem i porażka. Zdarzały się shoty w połowie przerwane ! Oczywiście ekspres na to pozwalał, może Profitec tego nie robi ale Bezzera niestety tak. Odkąd mam bieżącą wodę problem nie występuje. Preinfuzja działa (choć może zbyt duże ciśnienie). Na działkę chciałbym jakiś ekspres kupić ... Szkoda, że Silvia nie ma takiej możliwości, bo taki właśnie by się przydał :) 

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpień 2019, 10:51:46 »
Rozbudowana elektronika w niektórych modelach pozwala na dokończenie ekstrakcji.
Chciałbym jednak aby mój nowy ekspres był na stałe podłączony do wody. To nie tylko wygoda, ale przede wszystkim świeżość wody. Przy obecnych temperaturach woda w zbiorniku grzeje się nawet powyżej  40C.

@wacho która opcja sterowania (moje pytanie z posta #6) bardziej Ci odpowiada?

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sierpień 2019, 11:02:22 »
Chciałbym jednak aby mój nowy ekspres był na stałe podłączony do wody. To nie tylko wygoda, ale przede wszystkim świeżość wody. Przy obecnych temperaturach woda w zbiorniku grzeje się nawet powyżej  40C.
Z drugiej strony ta podgrzana woda poprawi stabilność układu

skansen

  • Gość
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień 2019, 12:55:35 »
Chciałbym jednak aby mój nowy ekspres był na stałe podłączony do wody. To nie tylko wygoda, ale przede wszystkim świeżość wody. Przy obecnych temperaturach woda w zbiorniku grzeje się nawet powyżej  40C.
Z drugiej strony ta podgrzana woda poprawi stabilność układu

Zakładając, że jest jakikolwiek znaczący wpływ na stabilność układu, to nie zawsze będzie to wpływ pozytywny. Nalanie świeżej, zimniejszej wody ochładza układ, co nie jest pożądane.

Podgrzewanie wody w zbiorniku na pewno nie wpływa pozytywnie na jej właściwości.


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba do 5k - (musi być nowa)
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień 2019, 13:12:27 »
Czyżbyśmy wracali do tematu stabilności temperaturowej ? Termoblok ze spiralnie zwiniętą rurką o długości 1 m i przekroju 2 mm zaspokoi tę potrzebę stabilności temperaturowej i do tego zapewni zawsze świeżą wodę do każdej wykonywanej filiżanki. Jeśli jeszcze ma dostarczaną wodę wstępnie podgrzaną do 80 st. C to stabilność ma najlepszą z możliwych. Ale to póki co tylko w maszynach gastronomicznych.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi