Autor Wątek: Ekspres Kolbowy 2 bojlerowy: Elektra, La Spaziale, Gaggia - prośba o opinie  (Przeczytany 515 razy)

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
Po przeczytaniu wielu wątków i otrzymaniu kilku dobrych rad od szanownych forumowiczów postanowiłem zakupić ekspres kolbowy 2-bojlerowy, który zadowoli nas na dłuższy czas.
Jest to dla mnie duże wyzwanie pod każdym względem, dlatego nie chciałbym przy zakupie popełnić błędu i kupić awaryjnego bubla.

Pijemy głównie kawy mleczne, w niewielkich ilościach dziennie, choc mam nadzieje, że po zakupie ekspresu to się zmieni :)
Dlatego preferuję ekspres z głowicą "saturated" , a nie E61.

Bardzo podobają mi się:
Elektra Verve
La Spaziale S1 Mini Vivaldi II (z drewnianymi bokami)  oraz
(nowa) Gaggia La Dea.

Z niewielu informacji, które znalazłem w sieci, wynika, ze Elektra może być awaryjna.

Stąd moja wielka prośba do osób , które miały bezpośredni kontakt z tymi ekspresami o krótką opinię o funkcjonalności i niezawodności tych maszyn.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i serdecznie pozdrawiam,


« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2024, 09:28:54 wysłana przez Biki14 »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Co do ELEKTRY to jak na razie za mało na ten temat wiemy. Zasięgniemy informacji u źródła i damy znać.
Natomiast do tej listy śmiało możesz jeszcze dopisać ekspresy ASCASO. W szczególności:
- BABY T ZERO
- BABY T ONE
- BABY T PLUS
no i tańszy od nich DUO PID PLUS. Nie wprowadziliśmy jeszcze na sklepie nowych cen na BABY T ale są one niższe niż do tej pory. Prześlę Ci kalkulacje na priv.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
- BABY T ZERO

Dziękuję , Janusz , za odpowiedz.

Czytałem dobrą recenzję Baby T Zero, ale cena była dużo wyższa od Gaggia La Dea czy La Spaziale S1 Mini... nawet od La Marzocco Linea Micra.

Pozdrawiam,


Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Tutaj opisałem wrażenia z początków mojej znajomości z S1: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9601.45 Po ponad 2 latach użytkowaniu mogę jedynie potwierdzić słuszność zakupu, to naprawdę świetny ekspres robiący dobrą kawę (choć gdyby w podobnej cenie pojawa się micra to chyba wziąłbym rozwód). Jeszcze kilka komentarzy:
- szybko się nagrzewa - nie robiłem testów ale 20 minut a nawet mniej jest w zupełności wystarczające żeby wszystko było porządnie wygrzane
- patent z podwójnym sitkiem jest doskonały, nigdy nie użyłem chemii do czyszczenia grupy a dodatkowa bibuła od chińczyka powoduje, że prysznic czyszczę nie częściej niż co 2-3 tygodnie i to tylko z przyzwyczajenia
- wymieniłem dyszę na dłuższą - jest o wiele wygodniej
- nie ma się co bać grupy 53 mm, jest do niej dużo dostępnych akcesoriów, nie zauważyłem wad
Polecam.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Cena ceną a technologia, wykonanie i możliwości to drugie. HX z PIDem to co innego niż termoblok plus bojler na parę. Porównywać cenowo to można podobne konstrukcyjnie ekspresy. W tym przypadku BABY T to zupełnie inny konstrukcyjnie ekspres. Jeśli nie masz do nas za daleko to dziś będziemy ustawiali offset w BABY T dla klienta. Podjedź i zobacz...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
Po ponad 2 latach użytkowaniu mogę jedynie potwierdzić słuszność zakupu, to naprawdę świetny ekspres robiący dobrą kawę (choć gdyby w podobnej cenie pojawa się micra to chyba wziąłbym rozwód)

Dzien dobry Coil,


Bardzo dziękuję za odpowiedz.
Jeśli można podpytać, to co w LM Micra jest dla ciebie decydujące/lepsze od Vivaldi Mini ?

Gorąco pozdrawiam z ( winnej :) ) Zielonej Gory
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2024, 10:59:18 wysłana przez Biki14 »

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
HX z PIDem to co innego niż termoblok plus bojler na parę. Porównywać cenowo to można podobne konstrukcyjnie ekspresy.

Janusz,

2 Ekspresy na mojej liście, to konstrukcje z dwoma bojlerami, a nie HX.
Rzeczywiście masz racje co do Gaggia La Dea. Wiec raczej odpada...

Niestety do Lodzi mam daleko z Zielonej Gory, w przeciwnym razie dawno bym odwiedził...
Najbliższe miejsce z dobrymi ekspresami według mojej obecnej wiedzy to Poznan lub... Berlin.

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2024, 10:54:36 wysłana przez Biki14 »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Chyba nie dotyczy to modelu Gaggia La Dea. Cytuję z opisu: "pojedynczy bojler o pojemności 1,5 litra i wymiennik ciepła". Czyli ekspres z HX - wymiennikiem ciepła.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
Chyba nie dotyczy to modelu Gaggia La Dea. Cytuję z opisu: "pojedynczy bojler o pojemności 1,5 litra i wymiennik ciepła". Czyli ekspres z HX - wymiennikiem ciepła.

Tak, masz racje co do Gaggia 👍

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Jeśli można podpytać, to co w LM Micra jest dla ciebie decydujące/lepsze od Vivaldi Mini ?

Brzmienie pompy rotacyjnej, wygląd.

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
Odp: Ekspres Kolbowy 2 bojlerowy: Elektra, La Spaziale, Gaggia - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Marzec 2024, 11:35:42 »
Jeśli można podpytać, to co w LM Micra jest dla ciebie decydujące/lepsze od Vivaldi Mini ?

Brzmienie pompy rotacyjnej, wygląd.

Co do wygladu, to La Spaziale S1 Mini w obudowie drewnianej wyglada super na zdjeciach :)


Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Quick Mill Rubino + Red Gemstone Ltd Ed
  • Młynek: Graef CM802
Odp: Ekspres Kolbowy 2 bojlerowy: Elektra, La Spaziale, Gaggia - prośba o opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Marzec 2024, 10:39:27 »
Dziękuję wszystkim za rady. [emoji106]

Ekspres wybrany.

Teraz czekam z niecierpliwością na dostawę.

Zyczę wszystkim dziś rano pysznej kawy :)

Offline scibora

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Ekspres Kolbowy 2 bojlerowy: Elektra, La Spaziale, Gaggia - prośba o opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Marzec 2024, 12:58:14 »
Można wiedzieć na czym stanęło i co Cię skłoniło do tego wyboru :)?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi