Autor Wątek: CATLER ES 8011 (Breville BES840XL) - brak ciśnienia, problem z zaworem  (Przeczytany 783 razy)

Offline Artur_nd

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: CATLER ES 8011 SE
Mam problem z ciśnieniem. Ledwo co porusza się wskaźnik ciśnienia. Wrzątek i parę robi bez problemów.
Wycieków nie ma. Zawór upustowy do tacy ociekowej trzyma ciśnienie do samego końca. Zawór bezpieczeństwa też jest szczelny. Wymieniłem pompę ULKA EP5, bo myślałem, że to ona, ale nie pomogło.
Zauważyłem, że jak robię wrzątek to do kolby leci trochę wody, tak jakby zawór 3 drożny nie przekierowywał całego ciśnienia na parę/wrzątek.
Wyjąłem ten zawór, przeczyściłem (bałem się rozbierać rdzeń który ma 2 gumki na końcach i małą sprężynkę w środku). No i ekspres dawał ciśnienie przez kolejny dzień. Później problemy z brakiem ciśnienia powróciły.
Chciałbym wymienić ten zawór ale nigdzie go nie mogę dostać, oprócz USA – ale koszty przesyłki powalają na kolana.
Możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić ten zawór?
Ewentualnie może jest jakiś zamiennik? Może coś Delonghi udałoby się podpasować?
Znalazłem taki zawór na alledrogo: nr aukcji 7747591281
I na zdjęciach wygląda identycznie tylko górne złącze jest inne ale to da się obejść. Tylko nie wiem czy on działa tak samo - czyli bez napięcia puszcza wodę górnym króćcem do para/wrzątek a przy robieniu kawy (czyli podaniu napięcia) zamyka kierunek para/wrzątek i puszcza na kolbę...

Nazwa oryginalnej części: OLAB 9200H, BES840/144, BES860/14.9
Ewentualnie: CEME V397VN1.0P

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi