Autor Wątek: ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B  (Przeczytany 13474 razy)

Offline [email protected]

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: DELONGHI DYNAMICA
ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B
« dnia: 02 Styczeń 2019, 17:35:57 »
Mam pytanie odnośnie częstotliwości odkamieniania, posiadam od marca 2018 ekspress DeLonghi Dinamica Ecam 350.55.B. Obecnie nie używam filtra ale do ekspresu używam tylko i wyłącznie wody z dzbanka filtrującego BRITA. Woda też nie jest twarda. Ostatnio coraz częściej pojawia się komunikat o odkamieniami - obecnie co dwa tygodnie czyli po jakiś 56 kawach (ekspress robi 4 kawy dziennie) i okres ten się cały czas zmniejsza. Czy to normalne, że tak często?


Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2019, 17:40:09 »
Moim zdaniem oznacza to tylko fakt, że Brita nie zatrzymuje kamienia, a odkamieniacz jest na tyle słaby, że nie daje rady odpowiednio odkamienić ekspresu.
Zamiast używać oryginalnego odkamieniacza zrób roztwór kwasku cytrynowego i wody 60g/litr (nawet do 70g) i przepuść przez ekspres

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2019, 22:24:32 »
A co na to instrukcja? Te ekspresy z którymi miałem do czynienia nie informowały o konieczności odkamieniania gdy pojawiał się kamień tylko po zrobieniu odpowiedniej ilości kaw. Ekspres może być czyściutki po wodzie bez wapna a i tak ekspres będzie w końcu informował o konieczności odkamieniania. Wyjścia zapewne są dwa-  1.uruchomić procedurę odkamieniania licznik się zresetuje i  komunikat zniknie  2. skasować komunikat ręcznie, jeśli jest taka możliwość, powinno być to w instrukcji napisane.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2019, 23:23:01 »
A co na to instrukcja? Te ekspresy z którymi miałem do czynienia nie informowały o konieczności odkamieniania gdy pojawiał się kamień tylko po zrobieniu odpowiedniej ilości kaw. Ekspres może być czyściutki po wodzie bez wapna a i tak ekspres będzie w końcu informował o konieczności odkamieniania. Wyjścia zapewne są dwa-  1.uruchomić procedurę odkamieniania licznik się zresetuje i  komunikat zniknie  2. skasować komunikat ręcznie, jeśli jest taka możliwość, powinno być to w instrukcji napisane.

Podam wyjście numer trzy. Odkamieniać zawsze jak ekspres się o to upomina, bo kosztuje to grosze, a woda może być bardzo twarda i to mu nie zaszkodzi.

Offline Kawaman

  • Wiadomości: 3
Odp: ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2019, 12:59:12 »
podłączę się pod ten temat, mam ekspres automatyczny Delonghi 22.360B. Jak myślicie, czy odkamienianie ekspresu w myśl zasady nie czekać na komunikat, robić to raz na mc i już, ma większy sens? Czy lepiej się nie śpieszyć i robić to dopiero po pojawieniu się komunikatu?

Offline ichris

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 23.460
Odp: ODKAMIENIANIE DELONGHI ECAM 350.55.B
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2021, 00:03:45 »
Odkopię temat bo mam podobny dylemat. Mam od kilku dni nowy ekspres Delonghi 23.460. Mam twardą wodę i chcę go regularnie odkamieniać. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie odkamieniacz DeLonghi czy można zastosowac odkamieniacze innych firm np. Urnex Dezcal albo ScanPart?

Mam dzbanek z filtrem Brita Maxtra oraz założony orygianlny filtr dołączony do ekspresu. Czy podwójne filtrowanie to nie jest przesada? Jeśli powinno się filtrować tylko raz to który filtr lepiej zostawić Britę czy DeLonghi w ekspresie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi