Autor Wątek: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie  (Przeczytany 1961 razy)

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« dnia: 26 Grudzień 2018, 00:42:34 »
Witam
Niestety trafił mi się w moim ekspresie Cuadra wyciek z połączenia "zespołu zaworowego" za pompą, jak na załączonym zdjęciu i schemacie (cześć nr 14, a miejsce przecieku wskazałem strzałką).
Jak to się fachowo nazywa? Czy najpierw jest zawór "odpowietrzający" pompę i następnie rozdzielacz zawierający zawór zwrotny?
Przeciek jest w dolnej części połączenia mosiężnego zaworu "odpowietrzającego" z niklowanym rozdzielaczem - w powiększeniu widać biały osad w szczelinie i po lewej ślad wykwitu po wodzie.
Chyba pękła uszczelka, bo woda sika/tryska cieniutką poziomą strugą. Zastanawiam się, jak do tego się zabrać - jak to wymontować, by coś nie zepsuć (jak wypiąć obie teflonowe rurki)? Czy tam da się wymienić uszczelkę (jeśli ona tam jest), czy ewentualnie trzeba całą cześć?
PC2520085.jpg
PC2520095.jpg
PC250489.JPG
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2018, 01:14:14 wysłana przez goncian »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2018, 07:42:02 »
Nie wygląda to dramatycznie, więc chyba dasz radę :). Wydaje mi się, że te dwie rurki są zamocowane na szybkozłączki, wystarczy nieco odchylić te pierścienie, by poluzować rurki. Ale pewności nie mam...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2018, 09:37:19 »
Jeśli to są takie same szybkozłącza jak przy systemach odwróconej osmozy albo przy pneumatyce, to te pierścienie trzeba docisnąć a rurkę jednocześnie wyciągnąć.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudzień 2018, 10:16:43 »
Chyba tak. Dawno nie miałem z tym do czynienia.

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień 2018, 16:33:59 »
Dzięki Miklas za celną uwagę - wymontuje ten zespół  i zobaczę co było przyczyną wycieku.

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2018, 00:42:18 »
Wymontowałem i nic nadzwyczajnego (poza minimalnie uszkodzonymi mocnym skręceniem) uszczelkami nie zauważyłem.
W sklepie z częściami do AGD kupiłem odpowiedniki okrągłych gumowych uszczelek średnicy wewn. 7mm i zespól ponownie zamontowałem.
Po uruchomieniu pompy, woda ponownie sikała poziomo w kierunku elektrozaworu Parker. Teraz dokładniej przyjrzałem się rozdzielaczowi i zauważyłem, ze przyczyną jest mikropęknięcie - zaznaczyłem strzałką na zdjęciu.
PC2718935.jpg
I teraz pytanie, gdzie pozyskać (jak na razie nie znalazłem) tą pękniętą kształtkę (zakres A) lub cały rozdzielacz (zakres B)?


Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2018, 10:28:19 »
Jeśli ta kształtka jest mosiężna a raczej jest to lutownica+palnik gazowy+pasta lutownicza załatwi sprawę. Ewentualnie w każdym zakładzie dekarskim Ci to zalutują "twardym lutem" ale nie ma aż takiej potrzeby. Oczywiście najlepiej kupić nową kształtkę jeśli jest dostępna bez problemu.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2018, 13:33:58 »
Raczej ciężko będzie to polutować i jednocześnie nie uszkodzić plastikowych elementów i uszczelki szybkozłączy. Nowe są bezproblemowo dostępne.

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2018, 15:48:34 »
Dzięki dobremu ukierunkowaniu  heniekp znalazłem:
//ecommerce.metalwork.it/store/mw/en/Catalogue/Fittings-and-accessories/Fittings/Automatic-fittings/Brass-fittings/Dual-rod-male%2C-single-swivel-rings-RL56/c/0401010130 

Zobaczę jak jest z dostępnością i jakie koszta, chodź teraz nie jest najlepsza pora.
Jakby ktoś jeszcze znał inne źródło pozyskania, to chętnie skorzystam.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2018, 20:16:55 »
Tubes ma praktycznie cały asortyment Metal Work. Jeżeli te wężyki mają średnicę 6 mm to poniżej znajdziesz złączkę, której potrzebujesz.

https://sklep.tubes-international.pl/pl-PL/produkt/show/10206/28152/719/Zlacza-wtykowe-seria-R/Przylaczka-podwojna-BANJO-kompletna-RL56-waz-6-mm-GZ-BSP-18

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2018, 23:18:42 »
Kłopoty w poszukiwaniach biorą się stąd, że są rożnie nazywane, ale już wiem że łączy je oznaczenie RL56 i kierunek ku Metal Work.
Biff - dokładnie trafiłeś. Oni są szybcy.

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Styczeń 2019, 16:08:17 »
Wczoraj kurier dostarczył przyłączkę/rozdzielacz RL56.
Wbudowałem i podłączyłem wężyki.
Bez wycieku i kawa robi się jak dotychczas.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Nuova Era Cuadra - wyciek przy pompie
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń 2019, 16:35:47 »
 :brawa:
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi