Autor Wątek: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero  (Przeczytany 13294 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Luty 2020, 09:10:19 »
Czekaj, czekaj. Mignon sam kawy nie zrobi ;) Trzeba ustawić timer, dobrać grubość mielenia. Zważyć PF na pusto, zważyć z kawą, skorygować timer. Skorygować przemiał, i timer. Etc....
Ułatwienie w przypadku on demand polega na tym że szybciej robi się kawy w serii, jedna po drugiej. Jeżeli robi się jedną kawę na raz, nie jestem pewien, czy będzie dużo szybciej. 

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Luty 2020, 09:19:12 »
Parametry dozy (grubość przemiału, masa dozy) to tylko jedne z wielu zmiennych dlatego też nie każdy bawi się w ważenie i korekty za każdym razem.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2020, 09:41:33 wysłana przez skansen »

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Luty 2020, 09:36:36 »
Ja dodam od siebie, że używając zwykle tylko jasnych i średnich ziaren nie bawię się dozą prawie wcale w Niche - zawsze jest to 16g do podwójnego sitka.
Wydaje mi się, że przesypanie z kubeczka i zamieszanie w PF nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Luty 2020, 11:27:25 »
Panowie... moim zdaniem zbyt utrudniacie początkującym użytkownikom robienie kawy:)
Może to co napiszę zostanie uznane za herezję ale nigdy kawy nie ważyłem i nie mam zamiaru zacząć. Przyczyna jest prosta... to trzeba lubić i czuć. Trzeba popracować trochę na posiadanym sprzęcie a potem obrać drogę która nam odpowiada.

Ja zawsze namielam sito do pełna bo też i po to sita mają różne rozmiary. Do sita 16g nie wsypuję 14 czy 15g ponieważ zostanie przestrzeń między prysznicem a powierzchnią kawy co sprzyja kanałowaniu. Jeżeli chcę użyć kawy 100% Arabika o średnim paleniu to biorę sito o większej pojemności np.18g aby uzyskać głębszy smak.

Niekiedy bardziej opłaca się dołożyć 0,5g kawy więcej niż przestawiać młynek. Bo nie oszukujmy się, aby za każdym razem sypać 16g kawy musimy mieć pewność że wilgotność ziarenka się nie zmieniła. Co z tego że zachowam stałą wagę kawy jeżeli będzie ona bardziej wilgotna i trzeba będzie zwiększyć miałkość. Więc pierwszy szot po przerwie to zawsze jest loteria nawet ze świeżej kawy.

Młynek typu Eureka Mignon Specialita też ma pewną zaletę (jak wszystkie z programowaniem dozy). Mianowicie od razu nam "powie" że coś się zmieniło w wilgotności, oczywiście dla danego gatunku kawy. W przypadku gdy uda nam się ustawić miałkość i czas przemiału dla idealnej filiżanki espresso w momencie gdy zmieni się wilgotność młynek w tym samy czasie namieli mniej lub więcej kawy niż powinien. A to od razu nam powie w którą stronę trzeba przekręcić żarna aby uzyskać poprzedni efekt.

Reasumując, jeden i drugi młynek spełni swoje zadanie. Niektórym bardzie przypadnie do gustu Niche innym Eureka. Każdy z nich ma jakieś zalety i wad ale to użytkownik końcowy musi się zdecydować na czym mu bardziej zależy... dla użytkowników z małymi dziećmi w domu polecam Eurekę :P

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Luty 2020, 11:59:45 »
Wiem Panowie, że chcecie jak najlepiej i polecacie świetny młynek jakim jest Niche Zero. Sam chyba będę się przesiadał właśnie na niego. Jednak po rozmowie z kolegą  wiem, że obstaje on za opcją bardziej wygodną, czyli młynkiem On Demand. Pytanie tylko czy Eureka to najlepszy wybór, pamiętając, że ma być mały i kompaktowy?
 

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Luty 2020, 12:04:46 »
Moim zadaniem kolega będzie zadowolony.
Eureka ma zadowalający przemiał, czas mielenia 2 porcji to około 12 sekund więc całkiem nieźle, jest cicha i kompaktowa, ustawianie czasu i wybór porcji jest bardzo intuicyjny.

Online tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Luty 2020, 12:19:44 »
Gmtb słusznie napisane o zmianie właściwości kawy - szczególnie widać to po kawie stojącej w hopperze. Przyznam że to było bardzo uciążliwe raz wychodziło tak, raz siak dlatego na koniec (w Eurece Zenith) przerzuciłem się na pojedyncze dozowanie i dmuchanie bańką. Do Niche teraz biorę kawę, która stoi zamknięta i nie zmienia właściwości. Myślę że głosy za Eureką są tylko u osób, które nie miały styczności z Niche. Nie wiem jak Mignon ale u mnie Zenith budził śpiące dzieci, Niche nie budzi. Ostatnia sprawa nikt w Polsce nie ma korzyści ze sprzedaży Niche.

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Luty 2020, 12:29:43 »
Mignon to nie Zenith. Jest cichutka.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline swistak Mężczyzna

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Flair 58, Lelit Grace PL81T, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3, Wilfa Uniform
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Luty 2020, 13:13:49 »
@Swider21 u mnie w koszu nic nie lądowało bo szkoda kawy, ale pytanie było o najlepszy efekt w filiżance ;)

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Luty 2020, 13:50:56 »
Tak na prawdę dyskusja jest czy lepszy dla znajomego będzie młynek SD czy On Demand. Producent jest w tym wypadku kwestią drugorzędną... Nie każdemu będzie odpowiadać ceremoniał związany z młynkiem SD. Jeśli robimy komuś kawę "z ceremoniałem" to kawa dzięki temu często wydaje się smakować lepiej... Gdy robimy ją dla siebie i musimy w tym celu "odprawić tańce Voodoo" to nie zawsze będziemy zadowoleni. Zwłaszcza, jeśli np. spieszymy się rano...

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Luty 2020, 10:22:04 »
Kwestia wprawy i wypracowania nawykow, przeciez i tak musimy miec pod reka kawe zeby kontrolowac ekstrakcje, wiec co za problem zaczac od zwazenia porcji przed wsypaniem do mlynka SD - to raptem gora 30 sekund. Wymiary Niche to kolejny atut.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Luty 2020, 10:33:10 »
Nie wiem jak Niche się sprawuje, ale skoro nabywcy wszyscy są zadowoleni, to może też się skuszę i sam spróbuję. Już niedługo w Warszawie podczas WoC będziecie mogli sprawdzić namacalnie ofertę młynków SD i on-demand Ceado. Ciekaw jestem co tam z porównań i ocen wyniknie?

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Luty 2020, 13:19:27 »
Kwestia wprawy i wypracowania nawykow, przeciez i tak musimy miec pod reka kawe zeby kontrolowac ekstrakcje, wiec co za problem zaczac od zwazenia porcji przed wsypaniem do mlynka SD - to raptem gora 30 sekund.
Należy dodać, że Niche nie mieli bezpośrednio do kolby, przesypanie to również dodatkowy czas.

Wymiary Niche to kolejny atut.
Niche jest wyraźnie niższy, natomiast na blacie oba zajmują podobną powierzchnię (Mignon chyba nawet odrobinę mniej niż Niche).

Obstawiam natomiast, że jakość przemiału Niche będzie lepsza. Mam w tej chwili dwa młynki on demand i powoli zastanawiam się nad trzecim, niewykluczone, że będzie to właśnie Niche.

Online tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Luty 2020, 13:40:31 »
U mnie mieli do kolby, tylko trzeba pierścień dokupić.

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Luty 2020, 13:46:57 »
Widzę właśnie, że można sobie nawet wyrzeźbić uchwyt pod kolbę  :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi