Autor Wątek: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy  (Przeczytany 172499 razy)

Offline Qlerka

  • Wiadomości: 4
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #630 dnia: 18 Lipiec 2023, 11:29:00 »
Mam ekspres pod ręką więc daj znać co najbardziej Cię interesuje :)

Najbardziej interesuje mnie intensywność espersso i jakość cremy. Marzy mi się Jura E8 EB, ale to za duży wydatek jak dla mnie. Nie interesują mnie ekspresy automatyczne, które robią napoje kawowe, a nie kawy, więc zainteresowałam się ekspresami kolbowymi i obecnie skłaniam się ku zakupowi Lelit Anita PL042TEMD z młynkiem. Na rynku pojawił się jednak Jura ONO i z racji ceny chciałam coś więcej się dowiedzieć na jego temat, jednak nigdzie nie ma jeszcze żadnych recenzji i opinii nabywców. Ekspres ma służyć dwóm osobom, w tym jedna pije tylko kawę czarną. I moje pytanie jest takie, czy zawracać sobie głowę Jura ONO, czy pozostać przy pomyśle zakupu ekspresu kolbowego? No chyba, że możesz polecić inny ekspres automatyczny, który jest godny uwagi i w cenie do 3 tyś.?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #631 dnia: 19 Lipiec 2023, 11:25:04 »
które robią napoje kawowe, a nie kawy
nie rozumiem, co rozumiesz jako napoje kawowe a co jako kawę?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #632 dnia: 19 Lipiec 2023, 11:28:31 »
które robią napoje kawowe, a nie kawy
nie rozumiem, co rozumiesz jako napoje kawowe a co jako kawę?

Pewnie chodzi o takie z niewielką dozą i młynkiem ceramicznym ;)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #633 dnia: 19 Lipiec 2023, 11:35:23 »
Untitled.jpeg

a w ogóle to przepraszam za offtopic ale tak korciło a ja taki słaby jestem  :blue:
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2023, 11:37:33 wysłana przez trez »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #634 dnia: 19 Lipiec 2023, 15:02:02 »
okej już więcej wiem  8) NA weekendzie postaram się zrobić trochę testów i opisać swoje wrażenia.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Qlerka

  • Wiadomości: 4
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #635 dnia: 19 Lipiec 2023, 19:12:33 »
okej już więcej wiem  8) NA weekendzie postaram się zrobić trochę testów i opisać swoje wrażenia.

Dziękuję bardzo 🙂

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #636 dnia: 22 Lipiec 2023, 17:40:49 »
Najbardziej interesuje mnie intensywność espersso i jakość cremy. Marzy mi się Jura E8 EB, ale to za duży wydatek jak dla mnie. Nie interesują mnie ekspresy automatyczne, które robią napoje kawowe, a nie kawy, więc zainteresowałam się ekspresami kolbowymi i obecnie skłaniam się ku zakupowi Lelit Anita PL042TEMD z młynkiem. Na rynku pojawił się jednak Jura ONO i z racji ceny chciałam coś więcej się dowiedzieć na jego temat, jednak nigdzie nie ma jeszcze żadnych recenzji i opinii nabywców. Ekspres ma służyć dwóm osobom, w tym jedna pije tylko kawę czarną. I moje pytanie jest takie, czy zawracać sobie głowę Jura ONO, czy pozostać przy pomyśle zakupu ekspresu kolbowego? No chyba, że możesz polecić inny ekspres automatyczny, który jest godny uwagi i w cenie do 3 tyś.?
@Qlerka jeśli chodzi o intensywność i jakość cremy to wszystko zależy od tego jakiej kawy używałem oraz jak drobno ją zmieliłem, ale ogólnie mogę powiedzieć że jest nieco lepiej niż w automacie. Niestety z bardzo drobnym przemiałem (takim jak stosuje do kolby) i maksymalną ilością kawy ekspres niestety nie daje rady wycisnąć kawy do filiżanki, ale jakby się tak trochę pobawić z proporcją i grubością mielenia to myślę że naprawdę super efekt można uzyskać.
Mnie bardzo zachwyciła kawa czarna z jasnych ziarenek  - nieco grubszy przemiał i około 150 ml naprawdę fajnego, orzeźwiającego "americano".

Jeśli ktoś z użytkowników dłużej zarejestrowanych z większą ilością wiadomości jest zainteresowany przetestowaniem to proszę o priv, chętnie wyślę na testy
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #637 dnia: 31 Lipiec 2023, 10:29:03 »
W sklepie widzę sporo butelek na wodę, ale jakiejś metalowej z filtrem węglowym raczej nie znajdę ?

Offline maciejo

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #638 dnia: 31 Lipiec 2023, 15:40:20 »
Najbardziej interesuje mnie intensywność espersso i jakość cremy. Marzy mi się Jura E8 EB, ale to za duży wydatek jak dla mnie. Nie interesują mnie ekspresy automatyczne, które robią napoje kawowe, a nie kawy, więc zainteresowałam się ekspresami kolbowymi i obecnie skłaniam się ku zakupowi Lelit Anita PL042TEMD z młynkiem. Na rynku pojawił się jednak Jura ONO i z racji ceny chciałam coś więcej się dowiedzieć na jego temat, jednak nigdzie nie ma jeszcze żadnych recenzji i opinii nabywców. Ekspres ma służyć dwóm osobom, w tym jedna pije tylko kawę czarną. I moje pytanie jest takie, czy zawracać sobie głowę Jura ONO, czy pozostać przy pomyśle zakupu ekspresu kolbowego? No chyba, że możesz polecić inny ekspres automatyczny, który jest godny uwagi i w cenie do 3 tyś.?
@Qlerka jeśli chodzi o intensywność i jakość cremy to wszystko zależy od tego jakiej kawy używałem oraz jak drobno ją zmieliłem, ale ogólnie mogę powiedzieć że jest nieco lepiej niż w automacie. Niestety z bardzo drobnym przemiałem (takim jak stosuje do kolby) i maksymalną ilością kawy ekspres niestety nie daje rady wycisnąć kawy do filiżanki, ale jakby się tak trochę pobawić z proporcją i grubością mielenia to myślę że naprawdę super efekt można uzyskać.
Mnie bardzo zachwyciła kawa czarna z jasnych ziarenek  - nieco grubszy przemiał i około 150 ml naprawdę fajnego, orzeźwiającego "americano".

Jeśli ktoś z użytkowników dłużej zarejestrowanych z większą ilością wiadomości jest zainteresowany przetestowaniem to proszę o priv, chętnie wyślę na testy

Czekam z niecierpliwością i nadzieją , że znajdzie się jakiś chętny na testy , sam jestem zainteresowany zakupem .

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #639 dnia: 01 Sierpień 2023, 08:07:11 »
W sklepie widzę sporo butelek na wodę, ale jakiejś metalowej z filtrem węglowym raczej nie znajdę ?
Niestety póki co takich w ofercie nie mamy :(
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #640 dnia: 31 Sierpień 2023, 14:56:50 »
Od jakiegoś czasu w naszej ofercie goszczą ekspresy Dr.Coffee a wśród nich 2 domowe rozwiązania  8) Powiem szczerze, że osobiście byłem miło zaskoczony tym co oferują te ekspresy:
- funkcja indeks młynka tj. oprócz standardowej możliwości zamiany grubości mielenia mamy dodatkową możliwość skręcenia lub rozkręcenia żaren np. po jakimś czasie użytkowania można skręcić na trochę drobniej
- możliwość ustawienia podgrzewania bloku zaparzania przed przygotowaniem kawy
- możliwość ustawienia czasu wstępnego zaparzania kawy
- oprócz standardowej mocy kawy (w 5 stopniach) można też ustawić moc ekstrakcji kawy na 3 poziomach

Ogólnie śmiało mogę powiedzieć, że w tej półce cenowej to naprawdę bardzo interesujące rozwiązanie. I teraz bardzo ważne pytanie  [emoji38] czy ktoś z Was (mam na myśli osoby ze stażem na forum ) miałby ochotę pobawić się takimi urządzeniami i opisać swoje wrażenia, być może zrobić jakieś porównanie z obecnym sprzętem? Proszę o priv.



https://www.konesso.pl/product-pol-15023-Ekspres-do-kawy-Dr-Coffee-H2-Czarny-GRATIS-KAWA-I-PAKIET-CHEMII.html
https://www.konesso.pl/product-pol-15022-Ekspres-do-kawy-Dr-Coffee-H1-Czarny-GRATIS-KAWA-I-PAKIET-CHEMII.html
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #641 dnia: 25 Wrzesień 2023, 16:04:49 »
Dużo fajnych promocji, obniżony próg darmowej dostawy i kod rabatowy działający na wybrane marki (głównie młynki i ekspresy które są w promocji a kod jeszcze bardziej obniża  cenę )  8)
https://www.konesso.pl/Miedzynarodowy-Dzien-Kawy-zmieniamy-w-Tydzien-news-pol-1694673040.html
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #642 dnia: 08 Październik 2023, 16:16:25 »
Wyświetliła mi się reklama, chyba atrakcyjna cena:
》tertium non datur《

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #643 dnia: 09 Październik 2023, 08:06:42 »
Kod działa jeszcze tylko dziś  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy
« Odpowiedź #644 dnia: 19 Listopad 2023, 19:59:14 »
Już jutro na stronie sporo ciekawych ofert w ramach black week  8) Dodatkowo podrzucam informację o specjalnym kodzie na wybrane ekspresy Lelit  8)
Gdyby kogoś interesowało coś co nie będzie przecenione prośba o priv.

https://www.konesso.pl/product-pol-2631-Ekspres-do-kawy-Lelit-Anita-PL042TEMD-z-mlynkiem.html
Z kodem rabatowym BLACKLELIT można w Konesso dostać go za 2069 z darmową dostawą.

Jest to najbogatsza wersja ekspresu serii Anita z wbudowanym młynkiem oraz PID do sterowania temperaturą parzenia.

Dodatkowo z tym kodem Lelit Victoria w cenie 2799  :pycha:

Gdyby ktoś posiadał już młynek do kawy i szukał dobrego, budżetowego ekspresu do kawy to podstawowa wersja LELIT ANNA PL41EM z kodem kosztuje obecnie 1329 zł

https://www.konesso.pl/product-pol-2629-Ekspres-do-kawy-Lelit-Anna-PL41EM.html

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi