Autor Wątek: JX Pro  (Przeczytany 31121 razy)

Offline Halik

  • Wiadomości: 23
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #150 dnia: 18 Wrzesień 2021, 17:45:22 »
Nie masz problemu z dobraniem odpowiedniej grubości przemiału pod Silvię
Ten młynek używa syn z Lelitem MaraX. Zrobiłem kilka szotów, żadnych problemów. Za JX-pro nad JE zaważyła chyba głównie cena. Skok śruby ten sam, co do żaren to nie wiem czy bym wyczuł różnicę w smaku. Ergonomia w porównaniu z komendantem dużo na plus dla JX-pro. Przemał - trudno mi wyrokować, może kiedyś zrobię ślepy test :)

Dziękuję za odpowiedź.
Pamiętam, że kiedyś można było dawać coś w rodzaju plusów, czy podziękowań. Gdzie ta opcja teraz jest?

Offline BaronRicks

  • Wiadomości: 9
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #151 dnia: 18 Wrzesień 2021, 21:57:16 »
A czy któryś z szanownych forumowiczów natrafił może na informację dotyczącą sprzedaży J-Max w naszym słonecznym kraju?

Powiem szczerze obecna promocja na JX Pro kusi, ale gdyby była taka możliwość dopłaciłbym do wersji Max.

Offline Zielony_M

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Mellitta Aromafresh, V60, Bialetti, FP, AP+P, Phin
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa mk II, Xeoleo 45mm
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #152 dnia: 25 Październik 2021, 10:45:19 »
Ciekawe o ile wyjdzie drożej od JxPro - pewnie niedługo się pojawi w CD.

EDIT: u producenta widzę, że jest 40$ różnicy.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2021, 10:47:40 wysłana przez Zielony_M »

Offline lesiux

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: szukam
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #153 dnia: 12 Listopad 2021, 13:14:22 »
Widział gdzieś, ktoś jakieś promki na ten młynek, albo wie czy może coś sie szykuje na black friday? Obecnie nawet na ali jest drożej niż u nas w sklepach.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #154 dnia: 12 Listopad 2021, 16:23:35 »
Bo u nas w sklepach myślę, że jest dobra cena na ten młynek i przeważnie obniżona, bo normalna to bodajże okolice 800 zł.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #155 dnia: 13 Listopad 2021, 00:00:55 »
Małe porównanie:

Offline GumaTurb0

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #156 dnia: 25 Listopad 2021, 11:19:20 »
Po 9 miesiącach od rejestracji pierwszy post (może komuś się przyda):

Na CD jest Black Friday i może nie powala ale młynek jest w cenie 568,98 zł. ( BF + [- 30] zł za pierwsze zamówienie).

« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2021, 11:36:51 wysłana przez GumaTurb0 »

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Listopad 2021, 19:04:34 »
Gdybyście mieli drugi raz kupić jx pro, kupilibyście? Pytam w kontekście espresso. W całym internecie mlynek mm wrażenie że jest dużo popularniejszy od je plus, co sprawia że wybór jest jeszcze trudniejszy...

Offline daffy

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60, Krups KP100, kawiarka Florina, siekiera w kubku.
  • Młynek: 1ZPresso JX PRO, DeLonghi KG40
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #158 dnia: 02 Grudzień 2021, 01:12:02 »
Jak to było w pewnej reklamie TV "mam i Ja!"😁
Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak to mieli, ale po rozłożeniu go robi wrażenie solidnego młynka. Skalibrowałem na 0 i ustawiłem na 24 do dripa. Jutro zaczynam eksperymentować. ☕

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #159 dnia: 02 Grudzień 2021, 09:22:30 »
Skalibrowałem na 0 i ustawiłem na 24 do dripa. Jutro zaczynam eksperymentować. ☕
24 do dripa to bardzo drobno, nawet jakbyś stosował metodę Hoffmann. Jeżeli chcesz zalewać w mniejszych porcjach (np. 5) to musisz operować gdzieś w okolicach 35 na JX Pro.

Offline daffy

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60, Krups KP100, kawiarka Florina, siekiera w kubku.
  • Młynek: 1ZPresso JX PRO, DeLonghi KG40
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #160 dnia: 02 Grudzień 2021, 10:13:30 »
24 do dripa to bardzo drobno
Masz rację, dziś tak zmieliłem 36 g kawy na 600 ml wody. Sporo czasu zajęło mi przelewanie wody przez kawkę. Do pracy na styk zajechałem. 😄
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2021, 10:34:33 wysłana przez daffy »

Offline Prawns

  • Wiadomości: 20
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #161 dnia: 05 Grudzień 2021, 19:01:02 »
Patrzysz czy punkt zerowy masz na 1, 2 czy 3. Odkręcasz ten pierścień regulujący. Pod nim jest taka nakładka i ona też porusza się klikowo. Naciskasz od spodu młynek i kręcisz nakładką o tyle klików przeciwnie do zegara co wcześniejszy punkt zerowy. Potem normalnie nakręcasz śrubę regulującą.
Jest filmik na necie i na stronie producenta opisane.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem skalibrowania punktu 0 ?

Po skręceniu młynka na maksa punkt ustawia się nie na 1,2 lub 3, a dopiero na 8 i żeby uzyskać 0 potrzebuję odkręcić tą nakładkę, która znajduje się pod pierścieniem regulującym az o 7 klikow. To powoduje, że nakladka jest luźna i rusza się do tego stopnia, że po którejś zmianie stopnia mielenia potrafi się przestawić i zmienić punkt 0.

Offline daffy

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60, Krups KP100, kawiarka Florina, siekiera w kubku.
  • Młynek: 1ZPresso JX PRO, DeLonghi KG40
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #162 dnia: 05 Grudzień 2021, 23:11:30 »
żeby uzyskać 0 potrzebuję odkręcić tą nakładkę, która znajduje się pod pierścieniem regulującym az o 7 klikow
Ja mam tak samo żeby ustawić na zero musiałem odkręcić 6 albo 7 klików tak jak napisałeś. Ale nie zauważyłem, aby coś podczas mielenia samoistnie się przez stawiało. Może jak skręcałeś tą pierwszą mała nakrętkę to nie docisnołeś od dołu dobrze i wydawało Ci się że już max.

Offline fooxtrot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 4tz, AeroPress, Cafelat Robot
  • Młynek: 1zpresso JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #163 dnia: 06 Grudzień 2021, 11:50:34 »
Próbowałem kalibrować, ale odpuściłem z tego samego powodu. Też mam '0' na '8' i po prostu liczę obroty od tego punktu

Offline Prawns

  • Wiadomości: 20
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #164 dnia: 16 Grudzień 2021, 15:15:42 »
żeby uzyskać 0 potrzebuję odkręcić tą nakładkę, która znajduje się pod pierścieniem regulującym az o 7 klikow
Ja mam tak samo żeby ustawić na zero musiałem odkręcić 6 albo 7 klików tak jak napisałeś. Ale nie zauważyłem, aby coś podczas mielenia samoistnie się przez stawiało. Może jak skręcałeś tą pierwszą mała nakrętkę to nie docisnołeś od dołu dobrze i wydawało Ci się że już max.

Próbowałem kalibrować, ale odpuściłem z tego samego powodu. Też mam '0' na '8' i po prostu liczę obroty od tego punktu

Odwrócenie nakrętki z kropką o 180 stopni ( odwrotnie niż pokazuje instrukcja - załączam zdjęcie ) powinno u Was zmienić ustawienie fabryczne i uprościć kalibrację punktu 0

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi