Autor Wątek: JX Pro  (Przeczytany 31437 razy)

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Grudzień 2020, 14:20:38 »
Jaka jest zasada określania wielkości żaren stożkowych w młynkach? Q2 wg producenta posiada żarna 38mm, Jx-Pro 48mm. Zawsze myślałem że najlepiej wielkość żaren oddaje wymiar w punkcie ich styku, czyli średnica dolnego żarna. Dla Q2 jest to ok. 30mm, dla JX-Pro ok. 32mm. Więc jak to jest mierzone?

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Grudzień 2020, 14:35:23 »
Producent stara się promować swój produkt, a czym większe żarna tym lepiej to wygląda na papierze.
Stąd często podawany jest zewnętrzny wymiar.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Grudzień 2020, 14:55:36 »
Wcale nie czujesz, że trzymasz w ręku chińszczyznę.
Ja już dawno doszedłem do wniosku, iż jest chińczyk tak zwany z podziemia a są Chińczyki które znają się na robocie i na jakości. Młynki 1zpresso są temu dowodem, świetna firma, świetny  produkt.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Grudzień 2020, 15:10:54 »
W tej promocyjnej cenie, nie ma już konkurencji  i żarna 48 mm robią robotę.
Cena rzeczywiście REWELACYJNA!!! W takiej cenie jest normalny JX - i tutaj nie ma się co zastanawiać - tylko brać JX-PRO ;)
Never Give UP †

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Grudzień 2020, 16:22:24 »
Podaje się średnicę zewnętrznego żarna. Ma to o tyle sens, że średnica wewnętrznego żarna nie do końca oddaje różnicę w pracy wykonywanej przy mieleniu. A jest ona spora i zależy od całej geometrii żaren. Wystarczy porównać ilość obrotów jaką należy zrobić przy mniejszych i większych żarnach, aby zmielić kawę do tej samej metody. Oczywiście mogą być też żarna większe z geometrią, która spowoduje wolniejsze mielenie, ale lżejsze.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 16:25:06 wysłana przez krystians »

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Grudzień 2020, 19:31:13 »
Przyszedł! Cudo! Teraz tylko opanować zakresy. Może już ktoś ma jakieś swoje kliki? Dziś do kawiarki dolny zakres z karteczki, czyli 24 cyferki (2 pełne obroty i 4 cyfry) i nie wiem czy to jednak nie za grubo :) Wrzucajcie co macie, bo chętnie skorzystam. Może być z konkretnymi kawami :)
PS. Sprzedać Q1 czy zostawić do plecaka w las? :) Polecacie jakąś kuchenkę turystyczną?

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Grudzień 2020, 20:55:17 »
Potwierdzam, że przeskok z Q1 jest spory. Za taką cenę to żal było nie brać. Też mam dylematy co robić ze swoim Q1, ale chyba sobie go zostawię. Będzie właśnie na jakieś wyjazdy.

Słowian

  • Gość
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Grudzień 2020, 20:58:03 »
Czy ktoś mielił tym młynkiem 16g kawy pod espresso, przykładowo do roty? Ile obrotów i jaki czas mielenia wychodzi?

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Grudzień 2020, 22:34:49 »
@RADMAN
Potwierdzam, że przeskok z Q1 jest spory.
Przeskok w jakim sensie?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Grudzień 2020, 23:08:04 »
Przeskok w jakim sensie?
wygody, ergonomi (nie trzeba mielić na 2x większą porcje), czasu mielenia, siły koniecznej do kręcenia
Never Give UP †

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Grudzień 2020, 23:24:03 »
Dokładnie to co wymienił kolega wyżej, ale też młynek sprawia wrażenie solidniejszego, a jakość przemiału też wydaje się lepsza. Chociaż bawię się nim dopiero dwa dni w tym jeden trochę stracony na złe skalibrowanie żeby 0 pokazywał na maksymalnie skręconym młynku ;)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Grudzień 2020, 04:29:41 »
w tym jeden trochę stracony na złe skalibrowanie żeby 0 pokazywał na maksymalnie skręconym młynku ;)

Tak z czystej ciekawości, jak to osiągasz? Ja wiedząc, że pełen obrót to 10 "dużych" klików, skręcam jakkolwiek, bo nie chce mi się bawić w celowanie :)

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Grudzień 2020, 07:31:19 »
Patrzysz czy punkt zerowy masz na 1, 2 czy 3. Odkręcasz ten pierścień regulujący. Pod nim jest taka nakładka i ona też porusza się klikowo. Naciskasz od spodu młynek i kręcisz nakładką o tyle klików przeciwnie do zegara co wcześniejszy punkt zerowy. Potem normalnie nakręcasz śrubę regulującą.
Jest filmik na necie i na stronie producenta opisane.

https://1zpresso.coffee/calibration/


« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2020, 08:53:02 wysłana przez RADMAN »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Grudzień 2020, 09:05:52 »
@RADMAN , dziękować, byłem pewien że musi być skręcona na maxa "ta podkładka" ile się nakombinowałem, aż dałem sobie spokój i zostawiłem na "3ce".

 Jeśli to nie wpłynie w żaden sposób na użyteczność i prace młynka to bomba!
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Grudzień 2020, 10:52:56 »
Patrzysz czy punkt zerowy masz na 1, 2 czy 3

Iii, za dużo zachodu. Wystarczy mi wiedza, że 1 duży obrót to 10 cyferek, a międzyklików póki co nie używam :) A zapamiętywanie punktu 0, który zerem nie jest, to mam obczajone z Q1 właśnie.
Ciągle z niecierpliwością czekam na przepisy :D Dziś spróbujemy V60 na 28 cyferkach :) Bo to co w filmiku jest określane mianem klików ja nazywam cyferkami, a między cyferkami dopiero są kliki dla mnie :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi