Autor Wątek: JX Pro  (Przeczytany 31432 razy)

Offline Prochuu

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Aeropress, V60-02, kawiarka
  • Młynek: 1zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #120 dnia: 05 Sierpień 2021, 22:05:45 »
Kilka dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem JX-PRO.  Wcześniej używałem starego drewnianego młynka, więc przeskok na JX to niebo a ziemia  :D
Jak narazie najlepiej udało mi się go ustawić pod v60 metodą 4-6 (4 pełne rotacje). Jako że macie dużo większe doświadczenie z tym młynkiem to chciałbym zapytać jakie ustawienie polecacie pod v60 i AP metodami Hoffmana ?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #121 dnia: 05 Sierpień 2021, 23:26:16 »
Zacna cena. :poklon:

Offline fooxtrot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 4tz, AeroPress, Cafelat Robot
  • Młynek: 1zpresso JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #122 dnia: 05 Sierpień 2021, 23:35:53 »
I ja wziąłem, pierwszy młynek... :) życzcie powodzenia

Offline Marbo

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: moka
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #123 dnia: 07 Sierpień 2021, 13:21:44 »
Hej,
chciałbym nabyć swój pierwszy młynek do kawy i zapoznawszy się m.in. z recenzją z linka na początku tego wątku - rozpocząłem poszukiwania młynka 1zpresso JX (bez-PRO). Czy jest jakiś rodzimy sklep w którym mógłbym go dostać?

Słowian

  • Gość
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Sierpień 2021, 12:36:15 »
@Marbo tak z ciekawości zapytam, dlaczego akurat wersja JX, skoro to są praktycznie bliźniacze młynki? Cena u deskowych bardzo dobra w tej chwili, w grudniu 2020 też u nich, w promocji kosztował około 550zł. Patrząc na to co się ogólnie dzieje z cenami wszystkich towarów, taniej raczej nie będzie.

Offline Marbo

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: moka
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Sierpień 2021, 23:07:11 »
@Słowian Przeczytałem recenzję z drugiego posta i recenzent chwalił wersję nie-pro. Za łatwe mielenie (męłcie?) i ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Nie mieli jednak pod espresso, co potrafi ten droższy. Pomyślałem więc, że skoro espresso i tak w kawiarce raczej nie przygotuję to sprawiłbym sobie ten skromniejszy i zapewne trochę tańszy nie-PRO.

Słowian

  • Gość
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #126 dnia: 09 Sierpień 2021, 11:19:03 »
Różnica między młynkami to regulacja, 24 kliki w JX i 40 klików w JX Pro, i wymiary (wysokość). Żarna są takie same, a co za tym idzie przemiał i wygoda użytkowania też.
Co do recenzji. Do testów została użyta tylko wersja JX, autor wyszedł z założenia, że skoro są praktycznie takie same to nie będzie się "męczył" z dwoma modelami, i że jeżeli sprawdzi się tańszy model to droższy tym bardziej. JX też nadaje się do mielenia pod espresso, z zastrzeżeniem stopnia regulacji, przykładowo jeden klik w JX Pro to zmiana czasu ekstrakcji o +/- 2-3 sek (w zależności też od kawy), a jeden klik w JX to dwa razy tyle (dla "kawowych fanatyków" jest to raczej nieakceptowalny przeskok ;), dlatego też dużo osób wyżej ceni młynki z płynną regulacją).
Ostatnia ciekawa oferta na JX jaką znalazłem z 2019 (z Chin):
https://www.pepper.pl/promocje/mlynek-reczny-1zpresso-jx-zarna-48mm-193682
Patrząc na to jak od tamtej pory ceny podskoczyły, to nie ma co liczyć, że trafi się druga taka promocja.
Podsumowując moje rozważania młynkowo-rynkowe. Wydaje mi się, że skoro do tej pory nie pojawił się w polskiej dystrybucji model JX to raczej już go nie będzie, ponieważ na rynku jest model lepszy (bardziej precyzyjny), przy niewielkiej różnicy w cenie.
@Marbo bardzo dużo osób zaczynało od kawiarki, lepiej trochę dołożyć i mieć młynek z zapasem możliwości niż za pół roku szukać nowego.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2021, 11:47:14 wysłana przez Słowian »

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #127 dnia: 09 Sierpień 2021, 12:37:29 »
Słowian, piszesz samą prawdę, dodam jeszcze, że w różnicach między Jx a pro jest jeszcze jedna, przyczyniająca się bardzo w komforcie użytkowania a mianowicie regulacja grubości mielenia. Miałem Jx-a i stwierdzam, że górna regulacja jest o wiele praktyczniejsza od tej dolnej umieszczonej pod żarnami.

Offline BaronRicks

  • Wiadomości: 9
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #128 dnia: 25 Sierpień 2021, 11:30:12 »
Panie i Panowie,

czy JX Pro da radę z przemiałem pod Rotę?
Nabieram chęci do „wejścia” w świat espresso i przekonuje mnie „manualna droga” do celu.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #129 dnia: 25 Sierpień 2021, 19:23:29 »
czy JX Pro da radę z przemiałem pod Rotę?
Powinien spokojnie sobie poradzić - testowałem go z dźwignią La Pavoni, która jest dość wymagająca jeśli idzie o przemiał - i nie miał najmniejszego problemu ze zmieleniem

Natomiast miałem wrażenie, że smak jest trochę inny niż z Niche Zero - nie wiem czy gorszy, po prostu inny, bardziej płaski moim zdaniem - ale kawa była naprawdę bardzo dobra
testowałem na Ariadnie z Mastro Antonio
Never Give UP †

Słowian

  • Gość
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #130 dnia: 01 Wrzesień 2021, 08:21:26 »
CoffeeDesk znów ma promocje na młynki 1Zpresso.

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #131 dnia: 04 Wrzesień 2021, 16:15:22 »
CoffeeDesk znów ma promocje na młynki 1Zpresso.

Właśnie widzę nieznaczne obniżki. Sam niedawno kupowałem JX-pro z tymże w lepszej cenie - cena bazowa na Coffedesku to było 599zł. W tej cenie to chyba bym obecnie drugi sobie dokupił. Czy JE-plus za 899 lub K-plus za nieco poniżej 1000zł to dobra propozycja? Te promocje jakoś nie działają wybitnie mocno na wyobraźnię - na zasobność portfela i owszem

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Wrzesień 2021, 00:10:02 »
Niedawno widziałem o 100 zł taniej w innym polskim sklepie. Chyba robią coraz popularniejsze te młynki :)

Offline msz38

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: v60, switch, aeropress
  • Młynek: Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #133 dnia: 07 Wrzesień 2021, 17:48:13 »
Minął jakiś czas użytkowania i powiem wam że na początek, a i jeszcze trochę później, czyli początek i średnie zaawansowanie ten młynek za ok 600 PLN to budżetowa rewelacja.
Do Robota zmieli bez problemu (tygrysek w większości przypadków na luzie), regulacja wystarczająco precyzyjna do espresso i łatwa. Przelewy spoko, ilość drobin całkiem w normie.
Przy czym miele się szybko i łatwo. Łatwiej niż Lido.
Nie wchodzę w zawiłości smakowe zależne od rozkładu wielkości drobin, bo nie mam dużego porównania, ale właśnie dla kogoś  kto chce mieć jedno rozwiązanie które działa po prostu dobrze,  nie wydając gazyliona cebulionów i nie boi sie kręcenia,  to jest rewelacja. No i ta jakość wykonania to jest coś pięknego. Łożyska- mistrzostwo świata.
O dzięki ci sprytny chińczyku.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2021, 17:51:55 wysłana przez msz38 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #134 dnia: 07 Wrzesień 2021, 18:19:14 »
lub K-plus za nieco poniżej 1000zł to dobra propozycja
Najlepsza, to w K-plus jest dziura w pojemniku z zatyczką.  Wyjmujesz korek nad sitkiem lub dozownikiem, wszystko dokładnie wymiatasz a mielonka ląduje tam, gdzie chcesz. No prawie, na zdjęciu, to co nie trafiło do celu z dwóch mieleń. 
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2021, 18:24:32 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi