Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 346441 razy)

Offline efv

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Porlex Tall, Timemore Chestnut X
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1875 dnia: 31 Sierpień 2021, 15:48:22 »
Tak, sprzedaż idzie przez ich stronę. Rzut jest zazwyczaj co miesiąc (na początku m-ca), termin dostawy to zazwyczaj 3 m-ce, jednak z tego co ludzie ostatnio piszą młynki przychodzą odrobinę szybciej.
Z tego co zauważyłem najszybciej znikają wersje globalne, model EU jest dostępny zazwyczaj przez parę dni. Niestety do dostawy do Polski trzeba doliczyć ok. 150€... Aby nie przegapić terminu najwygodniej zapisać się na ich newsletter, powiadamiają z wyprzedzeniem o dostawie.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1876 dnia: 31 Sierpień 2021, 16:19:29 »
Kilka tygodni temu zapłaciłem, dostałem maila z potwierdzeniem i czekam na dostawę w październiku.
W potwierdzeniu jest wzmianka o tym że non-UK customers będą obciążeni VATem i cłem.
Ja zamówiłem na adres w UK i jak dojdzie to wrzucę tu info.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1877 dnia: 31 Sierpień 2021, 17:10:29 »
Kilka tygodni temu zapłaciłem, dostałem maila z potwierdzeniem i czekam na dostawę w październiku.
W potwierdzeniu jest wzmianka o tym że non-UK customers będą obciążeni VATem i cłem.
Ja zamówiłem na adres w UK i jak dojdzie to wrzucę tu info.
Też zamawiałem do rodziny w UK, nie ma żadnych dodatkowych opłat, bo wysyłają je z UK

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1878 dnia: 31 Sierpień 2021, 18:25:48 »
 
Oj, złoto! W sam raz na obecne czasy.

A mówi się Antonio, że młynek powinien  lepszy od ekspresu. Tu nie jest. :lol2:

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1879 dnia: 16 Wrzesień 2021, 21:59:34 »
Dzisiaj dostarczyli młynek, którego dostawa miała być w październiku, czyli miła niespodzianka bo jakieś 2 tygodnie wcześniej niż oczekiwałem.
Niestety, wcześniej niż oczekiwałem kupiłem też ekspres (na co wydałem całą kasę ::)) i chyba będę musiał sprzedać nowego Niche zanim go rozpakuję, i nadal doskonalić technikę mielenia ręcznego... :mrgreen:
(Jakby ktoś chciał nowego Niche to najprawdopodobniej będzie w przyszłym tygodniu na pchlim targu :mhh:).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1880 dnia: 16 Wrzesień 2021, 22:11:45 »
 
Jakby ktoś chciał nowego Niche

Zastanów się, nowy Niche w czasach inflacji to może być lokata kapitału.  ;)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1881 dnia: 16 Wrzesień 2021, 22:21:25 »
Zastanów się, nowy Niche w czasach inflacji to może być lokata kapitału.  ;)
Taaak, a sprzedawca ekspresu twierdził że to "inwestycja na lata"... :lol2:
Poza tym, to jak go zatrzymam to zacznę używać i nie będzie już nowy ;), ale jeszcze pomyślę...
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline astonish

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, Aeropress, Chemex
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1882 dnia: 23 Wrzesień 2021, 18:04:50 »
Kupiłem Niche Zero 13.09, a już 20.09 był u mnie. Wygląda na to, że trochę przyspieszyli z dostawą. Do dopłaty za cła, podatki itd. było 145 EUR.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1883 dnia: 06 Październik 2021, 01:23:13 »
Nie wiem, czy już było - nie ma opcji, żeby przejrzeć 126 stron :D

Zauwazyłem FANTASTYCZNE rozwiązanie w NZ. Proste i baaaaardzo pomocne.

Regulacja mielenia jest oczywista, kręcimy górą. Pod tym jest taki czarny pierścień z kuleczką, która pokazuje gdzie teraz jesteśmy z przemiałem. Tym też można kręcić!!!! Co nam to daje? Wyznaczenie dobrego DLA NAS punktu zero i bezproblemowe dostosowanie skali do siebie. Jeśli zaczynamy zabawę i przemiał pod Hario wyjdzie nam na końcu skali (oznaczonej jako coarse) to możemy przesunąć samą skalę jednym ruchem ręki tak, by przesunąć wskazówkę na filter drip. Dzięki temu błyskawicznie przesuwamy nasz punkt zero i mamy lepszy dostęp do grubego przemiału. Możemy nie korzystać z espresso na rzecz samych przelewów (jeśli ktos ma taką potrzebę) albo zrezygnować z przemiału "po turecku" tak, by zyskać samą podziałkę w kierunku przemiału do Kality/Chemexa. Tam się nic nie zmienia oprócz ruszania podziałką w lewo lub prawo.

Mówię o tym, bo nie jest to oczywiste i może łatwo umknąć. Rozwiązanie pozwala dostosować młynek do własnych potrzeb! RE-WE-LA-CJA :) Pewnie ktoś o tym wcześniej pisał, ale tak mi się prostota rozwiązania spodobała, że od razu pomyślałem o podzieleniu się :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1884 dnia: 06 Październik 2021, 05:48:55 »
Pod tym jest taki czarny pierścień z kuleczką, która pokazuje gdzie teraz jesteśmy z przemiałem.
Też zwróciłem na to uwagę i mówiąc krótko bardzo mnie to urzekło:)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1885 dnia: 11 Październik 2021, 11:14:39 »
Regulacja mielenia jest oczywista, kręcimy górą. Pod tym jest taki czarny pierścień z kuleczką, która pokazuje gdzie teraz jesteśmy z przemiałem. Tym też można kręcić!!!! Co nam to daje? Wyznaczenie dobrego DLA NAS punktu zero i bezproblemowe dostosowanie skali do siebie. Jeśli zaczynamy zabawę i przemiał pod Hario wyjdzie nam na końcu skali (oznaczonej jako coarse) to możemy przesunąć samą skalę jednym ruchem ręki tak, by przesunąć wskazówkę na filter drip. Dzięki temu błyskawicznie przesuwamy nasz punkt zero i mamy lepszy dostęp do grubego przemiału. Możemy nie korzystać z espresso na rzecz samych przelewów (jeśli ktos ma taką potrzebę) albo zrezygnować z przemiału "po turecku" tak, by zyskać samą podziałkę w kierunku przemiału do Kality/Chemexa. Tam się nic nie zmienia oprócz ruszania podziałką w lewo lub prawo.
Warto wspomnieć, że gdybyśmy chcieli tak zrobić i chcąc przestawić przemiał do najniższych wartości lepiej zacząć od skalibrowania żarna żeby nie uruchomić młynka przy styku żaren.

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1886 dnia: 13 Październik 2021, 14:05:40 »
Cześć,
piszę z takim pytaniem, spostrzeżeniem ostatnio dostałem 2 kawy od znajomego z pewnej palarni. 1 to jakiś firmowy blend, 2ga to Nepal Himalaya "mount Everest". Od samego początku miałem problem z ustawieniem poziomu mielenia na Niche, zwykle miele kawy pod espresso w okolicach 9-12, a z tymi kawami schodziłem od 12 do 1, i dopiero w okolicach 1 przemiał wychodził w miarę ok ale mimo takiego ustawienia była bardzo słaba crema i przepływ był dość szybki. Przy ustawieniu ok 10 to lało się z ekspresu jak z wodospadu . Czym to może być spowodowane? Testowałem już sporo kaw i oczywiście poruszam się na jakimś Zakresie grubości mielenia i zwykle po kilku przemialach udaje się trafić w miarę w punkt kiedy jest ok.
Chętni bym się dowiedział co ma tak duży wpływ na stopień przemiału.
 Z góry dzięki za pomoc...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1887 dnia: 13 Październik 2021, 14:21:33 »
Prawdopodobnie te kawy są jasno palone do metod przelewowych lub są bardzo stare, zwietrzałe.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1888 dnia: 13 Październik 2021, 14:22:02 »
Czy nikt nie przestawił Ci dolnego okręgu z kuleczką? Zrobiłeś kalibrację? Jak stara kawa (ile dni od palenia)?

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1889 dnia: 13 Październik 2021, 14:24:04 »
Prawdopodobnie te kawy są jasno palone do metod przelewowych lub są bardzo stare, zwietrzałe.
To raczej pewnie będzie związane z datą palenia, bo poziom wypalenia był raczej ciemny, średnio ciemny.
Dzięki za info

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi