Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 444470 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1890 dnia: 12 Październik 2021, 08:29:16 »
Hm to musze nabyć drogą kupna, dla mnie czasami ta metoda obróbki daje zbyt mdły efekt, słodki ale mdły tyle, że ponieważ wierzę w twoje kubki smakowe to zamówię.
Jak tak piszesz, to nie chcę brać tak dużej odpowiedzialności .

Może być mdło, ale mi to pasuje
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1891 dnia: 12 Październik 2021, 08:30:37 »
No niestety, ale tego można było się spodziewać, wszystko idzie do góry no i kawa nie jest wyjątkiem,  szczególnie że oprócz globalnych problemów finansowych kawa ma tez swoje problemy w tym roku o czym wspomniał ranGO. Palarnie po prostu nie mają wyboru i muszą podnieść cenę , nawet ryzykiem utraty klientów. Takie czasy ciężkie dla konsumenta i  sprzedawcy

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1892 dnia: 12 Październik 2021, 08:41:58 »
@Miklas , opowiedz trochę jak było na złocie kamperów. Czy zauważyłeś u innych jakieś ulubione metody przygotowania kawy w tych wozach czy raczej zalewajka króluje.

Może uda się załatwić, ale nie obiecuję:


Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1893 dnia: 12 Październik 2021, 09:19:58 »
 :wow2:
Czy to jest jakiś konkurs?  :D
Bo ja akurat też mam kampera i zauważyłem, że ci kamperowcy to używają... :mrgreen:
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1894 dnia: 12 Październik 2021, 09:33:39 »
O Jezus, chcesz mnie przyprawić o palpitację serca? Aż mi się ciśnienie podniosło [emoji12].

Co mam ci oddać za ten worek? Nerki mam chyba sprawne. Wątroba tak sobie. .

Niestety w bogatszych kamperach króluje jakiś mikro ekspres na takie małe kapsułki. Z doświadczenia i rozmów ze znajomymi to na szczęście nadal chyba najpopularniejszą metodą jest kawiarka, ale ląduje tam sklepowa mielonka. Chyba nie widziałem jeszcze nikogo kto miałby młynek do kawy .

Staram się zaszczepiać dobre nawyki i polecam dobrą kawę, ale nie wiem czy daje to jakiś efekt.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1895 dnia: 12 Październik 2021, 10:00:24 »
Obserwowałem trendy latem i teraz na Camper Carawan Show, Marek ma całkowitą rację, szczytem nowoczesności i topowego wyposażenia jest ekspres na kapsułki. Ma wiele obiektywnych zalet, małe wymiary, małe zużycie wody, nie grzeje otoczenia, łatwy w użytkowaniu i szybki, nie jest wymagający jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię. Camper ma płytę gazową wiec kawiarka wydaje się naturalnym rozwiązaniem ale moje bialetti mini zazwyczaj budzi zdziwienie, o jakie śmieszne urządzenie ;-)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6221
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1896 dnia: 12 Październik 2021, 13:42:12 »
Może uda się załatwić, ale nie obiecuję
Mieliśmy kiedyś takiego VW, wczesną wersję T2, z okrągłymi światłami z tyłu :) Super wehikuł :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1625
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1897 dnia: 12 Październik 2021, 14:41:40 »
Aiko i Emil, oni jeżdżą po Japonii. Używają stalowego, czworokątnego jakiegoś drippera. Nie pamiętam czy mają młynek, chyba tak. A z polskich, to widziałem też na YT, kanał PodróżoVanie, w jakimś odcinku ktoś miał komesia i dripper.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1898 dnia: 12 Październik 2021, 23:43:32 »
Aiko i Emil, oni jeżdżą po Japonii. Używają stalowego, czworokątnego jakiegoś drippera. Nie pamiętam czy mają młynek, chyba tak. A z polskich, to widziałem też na YT, kanał PodróżoVanie, w jakimś odcinku ktoś miał komesia i dripper.
Ja głównie używam Munieq Tetradrip. Jak mam ochotę na espresso, to Kazak Rota, a do tego Kinu M47, albo 1zpresso MYM54.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1899 dnia: 13 Październik 2021, 10:43:21 »
najpopularniejszą metodą jest kawiarka,

Mieszkam w małym hippie miasteczku przy Atlantyku, gdzie co drugi samochód na drodze to kamper. Powiedziałbym ze 70% ma kawiarkę, ale na zlocie w tym roku było naprawdę sporo ludzi z aeropressem i dwóch z Chemexem. Niemniej to tylko lans, bo używali kawę z Lidla 🙄
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1900 dnia: 13 Październik 2021, 11:48:54 »
najpopularniejszą metodą jest kawiarka,

Mieszkam w małym hippie miasteczku przy Atlantyku, gdzie co drugi samochód na drodze to kamper. Powiedziałbym ze 70% ma kawiarkę, ale na zlocie w tym roku było naprawdę sporo ludzi z aeropressem i dwóch z Chemexem. Niemniej to tylko lans, bo używali kawę z Lidla
Ooo, to mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że kawy sklepowe to nasza Polska przywara.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6221
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1901 dnia: 13 Październik 2021, 12:10:28 »
Niemniej to tylko lans, bo używali kawę z Lidla
Taki trochę mamy świat wykreowany przez media, nie jest więc dziwne że stajemy się pozerami/statystami w takim nieistniejącym świecie. Z drugiej strony kawiarka i aeropress potrafią zrobić pijalny napar z niespecjalnych ziaren.

Myślałem, że kawy sklepowe to nasza Polska przywara.
E tam, przecież Nesca, Maxwell, Jacobs i inne takie produkty, to nie nasze wynalazki. Poza Skandynawią i Niderlandami chyba nie ma jakiejś wielkiej, ogólnonarodowej świadomości kawowej idącej w stronę rzemieślniczych kaw. Chyba, że gdzieś na Bałkanach albo w Azji?
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2021, 12:14:00 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1902 dnia: 13 Październik 2021, 12:17:58 »
To może zaskoczę Cie jeszcze bardziej, gdy napisze, ze w Lidlu i Aldim są sprzedawane kawy specialty ;) i to nie jakieś „niewypały” czy „Brazylia Santos” tylko naturalne Etiopie czy Kenię. Tak jakby Hard Beans i Euro Cafe mieli kawy w Lidlu. Ale nie może być zbyt kolorowo - wszystkie kawy musza być już zmielone… prócz dużych firm nie ma możliwości kupienia kawy w ziarnach.

E tam, przecież Nesca, Maxwell, Jacobs i inne takie produkty, to nie nasze wynalazki. Poza Skandynawią i Niderlandami chyba nie ma jakiejś wielkiej, ogólnonarodo

Dodaj Irlandię - druga w Europie pod względem ilości kawiarni specialty. W samym Dublinie będzie KILKASET miejsc z kawą specialty. No i Australia, Nowa Zelandia i… Chile ma dość duże zainteresowanie specialty
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2021, 12:21:27 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6221
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1903 dnia: 13 Październik 2021, 12:24:30 »
A czemu miałoby nie być, skoro jest klient na taki towar. W Auchanie koło mnie jest cały regał kaw rzemieślniczych w ziarnach są i specialty, i fairtrade, bio też są. Są też zmielone choć mniej. Aczkolwiek nie widziałem tam żadnej palarni, której bym ufał. No i wypał też jest raczej pod przeciętnego Kowalskiego. Ba, jest nawet młynek sklepowy Eureki i można sobie mielić.

EDIT:
W samym Dublinie będzie KILKASET miejsc z kawą specialty. No i Australia, Nowa Zelandia i
W Dublinie może i tak, a jak to się przekłada na statystycznego Irlandczyka? W Australii to słyszałem, w NZ może jest podobnie, w końcu to niedaleko. Chile? To byłoby dla mnie zaskoczenie jakby duży procent społeczeństwa był świadomym konsumentem kaw rzemieślniczych. Ilość kawiarni z dobrą kawą niekoniecznie musi się przekładać na ogólną świadomość społeczeństwa.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2021, 12:41:02 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1904 dnia: 13 Październik 2021, 12:45:48 »
W Dublinie może i tak, a jak to się przekłada na statystycznego Irlandczyka
Przez ostatnie 8 lat świadomość ludzi bardzo wzrosła jeśli chodzi o dobra kawę. Kiedyś rzeczywiście było tak, że do kawiarni chodziły młode osoby, a atmosfera w kawiarniach byłam mocno hermetyczna. Teraz pomimo tego że kawa trzyma naprawdę wysoki poziom, coraz więcej ludzi wybiera  pójście do kawiarni i zapłacenie około cztery razy więcej za paczkę kawy niż w markecie. Sam fakt że tygodniowo sprzedaje około 100 Paczek kawy, około połowa  klientów prosi o zmielenie, nie jeszcze nie spotkałem się z z prośbą o zmielenie „do szklanki”. Zazwyczaj do kawiarki, aeropressa czy do ekspresu przelewowego.
Po pandemii szczególnie można to zauważyć, ostatnio liczyłem że w miasteczku 17 000 osób, w ostatnim roku powstało 20 bądź więcej kawiarnii czy Przyczep sprzedających kawę, większość z lokalnej palarni.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi