Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 443534 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1875 dnia: 05 Październik 2021, 09:23:51 »
@Ryan1985   Daleko sięga twoja pamięć, aż do czasów przedpandemicznych :) Kenia Asali, ile ja pamiętam, została wprowadzona do sprzedaży konciem Maja tego roku. Nie mniej, kawa która ma dwa tygodnie powinna być już w miarę ustabilizowana i nie powinno z nią być większych problemów. Spróbuj zwiększyć temperaturę i sprawdź efekt w filiżance. Sprzęt masz dobry i powinien pozwołić na osiągnięcie ciekawszych nut z espresso. Celuj w ratio 1:2,2, czas 30-32 sec. i sprawdź również wodę czy tu się coś ewentualnie nie zmieniło.

Offline Loytnik

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Rancilio Silvia v3
  • Młynek: Brasilia rr45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1876 dnia: 05 Październik 2021, 11:41:51 »
Cześć

Też mam problem z tą kawą. Brak jej nut charakterystycznych dla kaw z Kenii.
Wydaje mi się, że jest też dość ciemno wypalona. Ogólnie przy dużej temperaturze i właściwej ekstrakcji (1:2) efekt pijany choć bez szaleństw. Do tego dość burzliwa ekstrakcja mimo zastosowania wszystkich znanym mi technik dystrybucji.

Acha, u mnie kawa ma ponad miesiąc od daty palenia. Dla mnie to optymalny czas jak chodzi o efekt końcowy.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1877 dnia: 05 Październik 2021, 11:52:35 »
Kenya Asali jest z nami od Maja i do tej pory nie było nikogo aby zareklamował problem z nią. Szkoda że dopiero teraz kiedy ta kawa wychodzi a ostatnie paczki znajdują się w sklepie. Kawa nie jest nic ciemniej palona niż pozostałe single z naszej oferty. Jutro od rana będą ponowne szczególowe testy tej kawy.

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1878 dnia: 05 Październik 2021, 14:19:26 »
@ranGo Chyba rzeczywiście pomyliłem Kenie z Waszego sklepu (widocznie wcześniej to była inna Kenia może Kenia AA albo Kenia Kini). W każdym razie dziękuję za a dobrą radę.

P.s. nie chciałbym być źle zrozumiany. To nie jest tak że ja chciałem wnieść jakąś skargę czy reklamację, albo że jestem niezadowolony i się żalę. Po prostu chciałem zapytać co mogę zrobić lepiej i takie info otrzymałem. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam,

« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2021, 14:26:19 wysłana przez Ryan1985 »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1879 dnia: 05 Październik 2021, 14:36:37 »
@Ryan1985 @Loytnik nie wiem skąd jesteście ale ostatnimi czasy aura, temperatura powietrza, wilgotności trochę się pozmieniały. Wraz z tym ziarna w hoperach nieco inaczej reagują i "wyciskają się" w ekspresach. Nasza sensoryka też  teraz inaczej reaguje na smaki, aromaty oraz zimne i ciepłe napoje.

Offline Loytnik

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Rancilio Silvia v3
  • Młynek: Brasilia rr45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1880 dnia: 05 Październik 2021, 15:06:41 »
Pozdrawiam z Górnego Śląska.

Absolutnie nie mam pretensji, żeby była jasność. Kupuje kawy od dłuższego czasu tylko w Euro Cafe i nadal będę to robił. Kawy nawet te same czasem różnią się mocno profilem i to jest zrozumiałe. Jak ktoś chce 100% powtarzalności to Segafredo czerwone pewnoe jest lepszym wyborem  ;)

Ta kawa faktycznie trochę u mnie stała, choć nie dłużej niż 2 miesiące i może po prostu jej nie umiem ogarnąć. Pewnie sprzętowo też trochę u mnie słabo, bo temp ekstrakcji robię na oko, choć lepiej powiedzieć że na doświadczenie  ;)

Generalnie nie ma nic negatywnego w tej kawie, choć brakuje mi zdecydowanie kwaśnych i owocowych nut które przeważnie są w Afryce.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1881 dnia: 06 Październik 2021, 14:50:21 »
Cześć, ja tylko na chwilę, żeby powiedzieć, że Ethiopia Guji Anaerobic pachnie i smakuje obłędnie.

Pozdrawiam
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1882 dnia: 06 Październik 2021, 16:11:44 »
choć brakuje mi zdecydowanie kwaśnych i owocowych nut które przeważnie są w Afryce.
Kawy u Gorana przeważnie idą w słodycz, w sumie to nie kojarzę nawet żadnej Afryki z ostrą kwasowością, jaką często można spotkać np. w kawach z Kenii z innych palarni. Myślę, że każdy wypala takie kawy i w taki sposób jak czuje. Wszyscy jesteśmy inni, więc albo w takich produktach znajdujemy jakiś wspólny mianownik, ze swoimi upodobaniami, albo nie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1883 dnia: 07 Październik 2021, 12:44:14 »
@Miklas przelewałeś ją czy poszła też do kolby?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1884 dnia: 07 Październik 2021, 15:31:23 »
@Miklas przelewałeś ją czy poszła też do kolby?
Do kolby, nie przelewałem jeszcze
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1885 dnia: 07 Październik 2021, 15:51:21 »
Hm to musze nabyć drogą kupna, dla mnie czasami ta metoda obróbki daje zbyt mdły efekt, słodki ale mdły tyle, że ponieważ wierzę w twoje kubki smakowe to zamówię.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1886 dnia: 07 Październik 2021, 18:42:26 »
kaw jest tyle, że praktycznie zawsze zamawiam inne (różne kawy/palarnie) bo lubię próbować czegoś nowego ale ostatni zestaw: KENYA NYERI KAROGOTO AA + KENYA ASALI AB z Euro Cafe mnie zachwycił i po raz pierwszy zdarzyło mi się  drugi raz z rzędu zamówić ten sam zestaw - dla mnie BOMBA - soczyste, kwaskowe, wyraziste
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1887 dnia: 11 Październik 2021, 16:27:05 »
@ranGo ta podwyżka cen kaw to na stałe?
W sierpniu brałem La Vaca i Polish Horse za 36, a teraz widzę 45  [emoji38]

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1888 dnia: 11 Październik 2021, 17:37:06 »
Nam też jest przykro kiedy ceny idą w górę. Na ostatnią podwyżkę największy wpływ miała sytuacja w Brazylii i mrozy który zniszczyli znaczną część plonów. Po tych informacjach, ceny surowej kawy na giełdzie momentalnie poszybowały w górę. Indeks kawowy skoczył z poziomu 125 na ponad 200 i tu się trzyma z lekką oscylacją. Mamy do czynienia ze zmianą cen o ponad 50% w stosunku do początku roku. Do tego dochodzą problemy z transportem bo np nie ma wolnych kontenerów i należy nie tylko czekać ale i dużo więcej płacić za ich wynajem. W jednych państwach Azji nie działa eksport robusty ze względu na COVID, chociaż to nas nie dotyczy bezpośrednio, a w innych pogoda też nie sprzyja uprawy kawy np. w Indonezji i sytuacja może być podobna do tej w Brazylii więc i ceny się nie ustabilizują.

Czy cena kawy na giełdzie się ustabilizuję/zmniejszy? Głównie zależy od podaży i tu musimy przeczekać przynajmniej dwa/trzy lata. Po krachu giełdy w 2011 kiedy kawa poszybowała aż do 300 USc/funt, w 2014 roku kryzys powrócił i mieliśmy tak samo wysoki poziom cen jak dzisiaj.

Czy cena kawy w naszym sklepie powróci do cen przed podwyżką jeżeli cena surowca powróci na poprzednią? Tu dużo zależy od samych kosztów produkcji na które m.in. składają się ostatnio rosnące ceny energii elektrycznej, gazu, ogrzewania, opakowań, wynajmu, zapowiedzi nowych podatków przez rząd ... Do tego nie ma gwarancji że cena kawy na giełdzie zatrzyma się na obecnym poziomie. Surowiec możemy kupować na bieżąco lub kontraktować ale i w jednym i drugim przypadku istnieję ryzyko więc działamy zachowawczo.

Jesteśmy świadomy że nasi klienci mają ograniczoną ilość pieniędzy do rozdysponowania i że w czasie kryzysu to najszybciej może odbyć się na konsumpcji kawy i zmniejszeniu zapotrzebowań na nią. Z tego powodu nie działamy agresywnie a ceny podnosimy minimalnie ile to możliwe i uważamy że ceny kaw w naszym sklepie są nadał atrakcyjne w stosunku do jakości jaką oferujemy. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość.




Notowanie kawy ostatni rok



Notowanie kawy 2011-2021


 

Offline Loytnik

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Rancilio Silvia v3
  • Młynek: Brasilia rr45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1889 dnia: 11 Październik 2021, 21:32:18 »
Podwyżka cen faktyczne trochę boli ale nie może to być zaskoczeniem. Dzięki za wyjaśnienie!
Imho, nadal stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.

Jest za to jeden plus, który stwierdziłem przy wczorajszym zamówieniu: dużo łatwiej uzyskać próg darmowej wysyłki 🙂

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi