Autor Wątek: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.  (Przeczytany 5148 razy)

Offline miros_

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Ascaso Dream
  • Młynek: G-RISTO ZF64W; Ascaso i-2 mini
pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« dnia: 26 Październik 2021, 11:29:15 »
Proszę o pomoc w wyborze zestawu ekspres + młynek do 9tys. zł. Kawy głównie cappuccino, niekiedy podwójne espresso; jednocześnie dla 2 do 8 osób. Możliwie krótki czas przyrządzenia kaw - szybki młynek, dwa bojlery? Niekiedy jak przyjdą goście to mija ponad dwadzieścia minut na zrobienie kaw w moim obecnym zestawie - Ascaso Dream (mało pary), Ascaso i-2 mini. Sprzęt trwały z serwisem w Polsce.

skansen

  • Gość
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2021, 18:46:09 »
Przy takich kryteriach szedłbym w jakiegoś HX i bardzo dobry młynek-np. Ceado E37J (lub jeszcze lepiej E37S) a do tego NS Oscar II, Lelit Mara-X...

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2021, 18:47:14 »
Lelit Bianca + G-Risto Pro ZF64 z kodem "ekspresdodomu" wychodzi 9300 zł - https://www.konesso.pl/product-pol-8494-ZESTAW-Ekspres-Lelit-Bianca-Mlynek-G-RISTO-PRO-ZF64.html
Ewentualnie Bianca z tym samym kodem (7700 zł) oraz szukanie innego młynka.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2021, 19:12:26 »
zestawu ekspres + młynek do 9tys. zł.
Ja bym wziął Fiorenzato f64 (ostatnio przez parę godzin się nim bawiłem, niezły młyn) i Profitec pro 300 myśląc też o espresso. Po rabatach zmieścisz się w 9k.
》tertium non datur《

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2021, 09:15:13 »
Proszę o pomoc w wyborze zestawu ekspres + młynek do 9tys. zł. Kawy głównie cappuccino, niekiedy podwójne espresso; jednocześnie dla 2 do 8 osób. Możliwie krótki czas przyrządzenia kaw - szybki młynek, dwa bojlery? Niekiedy jak przyjdą goście to mija ponad dwadzieścia minut na zrobienie kaw w moim obecnym zestawie - Ascaso Dream (mało pary), Ascaso i-2 mini. Sprzęt trwały z serwisem w Polsce.
dzień dobry! serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, pomożemy w wyborze, doradzimy, przedstawimy najlepsze rozwiązanie  i przygotujemy ofertę w atrakcyjnej cenie :) prosimy o @ na [email protected] z numerem telefonu, od razu się skontaktujemy
Pozdrawiamy, zespół  Coffeesite


The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik 2021, 09:30:39 »
miros_ - przy takim budżecie pomyśl o podłączeniu ekspresu do bieżącej wody i odpływu. Czyli jak coś ekspres z pompą rotacyjną. Ja już parę lat mam w takiej konfiguracji HXa z termometrem w grupie i aktualnie nie widzę sensu zmian na inne urządzenie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Październik 2021, 09:43:57 »
No wtedy będziesz pewnie musiał pójść na kompromis z młynkiem. Ekspres z pompą rotacyjną może się nie zmieścić w budżecie z dobrym, szybkim młynkiem. Jakbyś miał ochotę to również zapraszam do kontaktu. Postaramy się dopasować ofertę do potrzeb i możliwości.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Październik 2021, 10:13:47 »
Ja bym kupił:
 - Oscar II mood
 - Nuova simonelli MDJ
trochę wykracza poza budżet, ale możesz po targach da się zamknąć w kwocie 9tyś.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Październik 2021, 10:50:31 »
Jeśli z pompą rotacyjną, to polecam to co sam mam, czyli  La spaziale vivaldi II, tylko do młynka trzeba by było dołożyć.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Październik 2021, 11:08:21 »
9tyś
Jeżeli już, to 9 tys (bo pisze się tysiąc, a nie tyśąc). Przepraszam, ale tak mnie drażni ten wszechobecny bład, ze nie mogę się powstrzymać.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Październik 2021, 11:09:07 »
polecam to co sam mam, czyli  La spaziale vivaldi II
:ok:
Może wtedy młynek trochę tańszy, ale jakieś płaskie żarna minimum 64-65mm.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Październik 2021, 11:13:43 »
eśli z pompą rotacyjną, to polecam to co sam mam, czyli  La spaziale vivaldi II, tylko do młynka trzeba by było dołożyć.
Właśnie też miałem koledze polecić ten ekspres, bo ma wszystko czego potrzeba, super wygląda i przede wszystkim nie jest nachalnie wciskany przez nachalnych manipulantów. Jedyne co mnie powstrzymało to portafilter 53mm. Możesz coś napisać jak on się sprawuje, lub podać jakiś link w temacie?
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Październik 2021, 11:48:15 »
Nie bardzo wiem co miałbym napisać :) Jakiś czas temu przestałem te zagadnienia analizować. Mi osobiście ta średnica nie przeszkadza, dostrzegam nawet pewną zaletę, co pewnie będzie dyskusyjne na forum ;) Uważam że mniejsza średnica portafiltra pomaga uzyskać "fajne" espresso z mniejszej dozy niż z grup 58mm, ale to tylko taka moja osobista perspektywa ;) Nie robiłem zaawansowanych prób. Jeśli chodzi o akcesoria, to sitka VST nie są dostępne w tym rozmiarze, co dla niektórych może być wadą. Jako użytkownik Roty i Lm pewnie masz jakieś odczucia względem rozmiarów grup.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Październik 2021, 12:32:02 »
Jako użytkownik Roty i Lm pewnie masz jakieś odczucia względem rozmiarów grup.
Nigdy na to tak nie patrzyłem :ok:. Różnice w uzyskiwanych kawach upatrywałem raczej w innych aspektach niż rozmiar sitka i myślę, że w przypadku Roty to ciężko powiedzieć, co akurat decyduje o innym smaku espresso, choć pewnie można próbować :mhh:.

Nie bardzo wiem co miałbym napisać :)
Jak się nad tym zastanowiłem, to sam nie wiem co chciałbym usłyszeć?  ;)
Espresso dobre?
Tak, dobre.
Aha, no to dobrze. :mrgreen:

Po prostu, jak doczytałem opis La Spaziale Vivaldi II do końca, to pojawił się "portafilter 53mm"...i chyba sam nie wiedziałem, czy to źle, czy może właśnie dobrze? Może nie ma to większego znaczenia?
To chyba nie jest miejsce żeby się nad tym rozwodzić, a fakt, że budują te ekspresy w wersji dwugrupowej też o czymś świadczy.

Tak, czy inaczej, jakbym miał budżet do 10 tys., to ten Vivaldi byłby na szczycie mojej listy.
« Ostatnia zmiana: 27 Październik 2021, 12:41:49 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: pomoc w wyborze zestawu do espresso do 8-9 tys.
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Październik 2021, 13:41:25 »
Uważam że mniejsza średnica portafiltra pomaga uzyskać "fajne" espresso z mniejszej dozy niż z grup 58mm, ale to tylko taka moja osobista perspektywa
Nie tylko Twoja ;) To piękny ekspres i w dodatku przez te swoje węższe sitko ciśnie fajne szoty. Ja też polecam :D

Jak się nad tym zastanowiłem, to sam nie wiem co chciałbym usłyszeć? 
Espresso dobre?
Tak, dobre.
Aha, no to dobrze.
Espresso wychodzi przednie, dobry młynek, wiesz który ;) i portafilter 53mm nie sprawia żadnego problemu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi