Autor Wątek: Problem z nowym ekspresem  (Przeczytany 1095 razy)

Offline tomas09

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
Problem z nowym ekspresem
« dnia: 08 Październik 2021, 23:02:16 »
Na początku chciałem się przywitać,jestem tu nowy.Wiem ,że odradzacie zakup takich ekspresów jak DeLonghi EC820.B ale na początek nie miałem wyjścia.A więc zakupiłem taki właśnie ekspres i zauważyłem,że po prawej str na dole tuż nad tacką ociekową ma mały otworek którym gdy robię kawę kapie zimna woda.Gdy zdejmę sitko woda leci tamtędy znacznie bardziej(tak jakby miało na to wpływ chyba ciśnienie) Na tacce pod tym otworkieem jest mała rynienka wygląda jakby celowo tam umieszczona aby woda po niej spływała w dół tacki.Czy ktoś mi wyjaśni czy tak powinno być,że ta woda tamtym oworem wylatuje?
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2021, 23:06:37 wysłana przez tomas09 »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Problem z nowym ekspresem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2021, 11:51:42 »
Miałem poprzednika w wersji z pojemnikiem na mleko (ECM850). Nie było czegoś takiego. Ale może poszli w jakieś rozwiązanie typu zawór trójdrożny, albo podobne.
Możesz odpiąć kolbę bez trudu zaraz po zrobieniu kawy?

Offline tomas09

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
Odp: Problem z nowym ekspresem
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2021, 13:57:14 »
Tak bez problemu kolba schodzi.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Problem z nowym ekspresem
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2021, 21:15:29 »
No to chyba jest ulepszenie. I dobrze, bo był problem ze zrobieniem "kawy po kawie", a przy funkcji capu nie można było robić dwóch naraz.
Co do "odradzania": nie ma co ukrywać, jak będziesz cisnął drobny przemiał, żeby mieć porządne espresso, to go błyskawicznie zajedziesz.
Zaakceptuj, ze "espresso" robisz w sześć do ośmiu sekund i będzie takie jak standardowych automatach.
Sprzęt dobry do większych kawek, łagodne arabiki się sprawdzają.
Dobrego używania  :) :kawa:

Offline tomas09

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
Odp: Problem z nowym ekspresem
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2021, 02:13:59 »
Jednak ten ekspres oddałem z powodu ciągłego kapania pod nim wody.Zakupiłem mniejszy EC685 chyba to bliźniaczy tylko mniejszy model.Narazie uczę się robić odpowiednio gęste mleko.Ta dysza to chyba im trochę nie wyszła.Ciekawe czy można nałożyć na nią jakąś inną dyszę normalną niezaciągającą powietrze...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi