Autor Wątek: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?  (Przeczytany 9405 razy)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #60 dnia: 08 Grudzień 2021, 08:36:54 »
Tak, młynek mam od nowości, co jakiś czas oczyszczany z gwintem włącznie. Możliwe że "więksi bracia" nie mają tego problemu, jednak sądząc po tym samym rozwiązaniu technicznym, wielce prawdopodobne  :evil:
Żarna wyglądają ok, choć może się nie znam.
Ciekawe jak to wygląda u innych użytkowników mini, ale to może nie w tym wątku, jednak trochę nie w temacie.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Grudzień 2021, 11:10:16 »
Polecam osobiste zapoznanie się z nowymi Mazzerami.
Nowe młynki Mazzera od Jolly V Pro w górę to młynkowy high-end. Precyzja przemiału wow, wykonanie, materiały użyte do produkcji. Miałem z nimi do czynienia cały dzień.
W nowych modelach Mazzer przeprojektował żarna i są tego efekty. Chętnie bym „przytulił” nowego Major’a z żarnami 83 mm, ale zapewne skończy się Jolly V Pro 64 mm, bo inaczej rozwód murowany
nadal to jest idiotyczny młynek, w tej cenie nawet debilny patrząc na rozmiar żaren vs cena. Żadne parametry nie wskazują na to żeby się zainteresować tym młynkiem.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #62 dnia: 08 Grudzień 2021, 11:38:30 »
Polecam osobiste zapoznanie się z nowymi Mazzerami.
Nowe młynki Mazzera od Jolly V Pro w górę to młynkowy high-end. Precyzja przemiału wow, wykonanie, materiały użyte do produkcji. Miałem z nimi do czynienia cały dzień.
W nowych modelach Mazzer przeprojektował żarna i są tego efekty. Chętnie bym „przytulił” nowego Major’a z żarnami 83 mm, ale zapewne skończy się Jolly V Pro 64 mm, bo inaczej rozwód murowany
nadal to jest idiotyczny młynek, w tej cenie nawet debilny patrząc na rozmiar żaren vs cena. Żadne parametry nie wskazują na to żeby się zainteresować tym młynkiem.

Głupoty piszesz chyba tylko po to by coś „zaczepnego” napisać.
Nie masz pojęcia o tych młynkach, nie miałeś z nimi do czynienia.
Za precyzję, dobrą kalibrację, jakość trzeba zapłacić.
 
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #63 dnia: 08 Grudzień 2021, 12:20:33 »
nadal to jest idiotyczny młynek, w tej cenie nawet debilny patrząc na rozmiar żaren vs cena. Żadne parametry nie wskazują na to żeby się zainteresować tym młynkiem.
Idotyczyny to trochę za ostro napisane, nie chcę oceniać młynka nie widząc go na oczy ale rzeczywiście za to co oferuje jest drogi, czy wykonanie jest warte aż tyle to już każdy indywidualnie oceni. Z tego co zauważyłem na recenzjach mnie w nim brakuje to co jest w Eurekach zaczynając już od Speciality, czyli operowania młynkiem kolbą bez naciskania dodatkowego guzika, co za wygoda. Myślę że każdy kto się do tego przyzwyczaił będzie mu tego brakować. 😉

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #64 dnia: 08 Grudzień 2021, 14:22:02 »
nadal to jest idiotyczny młynek, w tej cenie nawet debilny patrząc na rozmiar żaren vs cena. Żadne parametry nie wskazują na to żeby się zainteresować tym młynkiem.
Idotyczyny to trochę za ostro napisane, nie chcę oceniać młynka nie widząc go na oczy ale rzeczywiście za to co oferuje jest drogi, czy wykonanie jest warte aż tyle to już każdy indywidualnie oceni. Z tego co zauważyłem na recenzjach mnie w nim brakuje to co jest w Eurekach zaczynając już od Speciality, czyli operowania młynkiem kolbą bez naciskania dodatkowego guzika, co za wygoda. Myślę że każdy kto się do tego przyzwyczaił będzie mu tego brakować. 😉

W nowych Mazzerach Jolly i wyższych jest funkcja operowania kolbą, bez potrzeby naciskania przycisku.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Grudzień 2021, 15:42:28 »
W nowych Mazzerach Jolly i wyższych jest funkcja operowania kolbą, bez potrzeby naciskania przycisku.
Rzeczywiście już jest.😉

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Grudzień 2021, 23:07:56 »
Polecam osobiste zapoznanie się z nowymi Mazzerami.
Nowe młynki Mazzera od Jolly V Pro w górę to młynkowy high-end. Precyzja przemiału wow, wykonanie, materiały użyte do produkcji. Miałem z nimi do czynienia cały dzień.
W nowych modelach Mazzer przeprojektował żarna i są tego efekty. Chętnie bym „przytulił” nowego Major’a z żarnami 83 mm, ale zapewne skończy się Jolly V Pro 64 mm, bo inaczej rozwód murowany
nadal to jest idiotyczny młynek, w tej cenie nawet debilny patrząc na rozmiar żaren vs cena. Żadne parametry nie wskazują na to żeby się zainteresować tym młynkiem.

Czy młynek z takiej fabryki może być zły? :taniec:
https://www.mazzer.com/wp-content/uploads/2021/10/Mazzer_shooting-aziendale_03_low-2800x1600.jpg

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Grudzień 2021, 23:09:52 »
Żarna wyglądają ok, choć może się nie znam.

Najlepiej ocenić po jakości espresso. Jeśli się nie  pogorszyło to ok.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Grudzień 2021, 08:29:07 »
Głupoty piszesz chyba tylko po to by coś „zaczepnego” napisać.
Nie masz pojęcia o tych młynkach, nie miałeś z nimi do czynienia.
Za precyzję, dobrą kalibrację, jakość trzeba zapłacić.
 
Zawsze piszę merytorycznie. Mylisz emocje z rozumem. Podoba ci się ten młynek to kup, ale napisz, że kupujesz bo ci się podoba, ja to to rozumiem, a nie, że precyzja, jakość itp.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Grudzień 2021, 13:53:56 »
Najlepiej ocenić po jakości espresso. Jeśli się nie  pogorszyło to ok.

Jak nie eksperymentuje za dużo, to ok :) ale z tą śrubką to się pośpieszyłem, jednak zmiana ustawień, a nawet przemiał, generalnie użycie niewielkiej siły na pierścień regulacyjny uruchamia orkiestrę...

ślad na żarnie

« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2021, 14:01:37 wysłana przez pietro »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi