Autor Wątek: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału  (Przeczytany 2463 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« dnia: 08 Grudzień 2021, 13:03:53 »
Dzień dobry :)

Kiedy kupowałem EMS i czytałem recenzje wszędzie (wliczając i to forum) napisane było, że młynek elegancko "trzyma dozę" pod warunkiem utrzymywania hoppera wypełnionego minimum w połowie. Ma to sens, w końcu ziarna zalegające od góry naciskają te które wchodzą w żarna i w funkcji czasu w ten sposób odrobina więcej ziaren zostanie zmielona, przy braku tego czynnika waga powinna spadać. Tak też robiłem po zakupie, tej zasady się trzymałem... aż do momentu kiedy postanowiłem zmienić kawę, więc "wymielałem" wszystko aż do pustego hoppera. Wtedy okazało się, że pod sam koniec waga przemiału nie jest wcale inna niż do tej pory. A jako że z zawodu jestem naukowcem w life-sciences to oczywiście nie wystarczyło mi "no chyba trzyma wagę" tylko zabrałem się do eksperymentu, z którego wynikami zapoznać możecie się poniżej.

Założenia wstępne, zmienne nie mające wpływu na wyniki:
1. Badamy zmianę wagi w funkcji czasu, nastaw to 8,9 sekundy i nie podaję jaką wartość w gramach chcę otrzymać, bo nie mierzymy tutaj odchyłów od żądanej wagi tylko ciągłość i powtarzalność uzyskanego wyniku.
2. Kawa to blend pod espresso.
3. Po użyciu nowej kawy należy dostosować czas mielenia, np tenże blend po wsypaniu do młynka w porównaniu z poprzednią kawą dawał ponad 1g więcej przy tym samym czasie. Te mielenia służące dostosowaniu czasu mielenia nie zostały uwzględnione w eksperymencie, zakładam że powtarzalność interesuje nas na już ustalonych parametrach.

Materiały i metody:
1. Hopper podzielony został na 3 części
- szyjka (kołnierz?), czyli najniższa część, mieści się w niej ok 52g kawy
- część dolna (tzw dolna połowa) która, zasypana została 155g kawy, co sprawiło że poziom kawy to mniej więcej połowa hoppera
- część górna (tzw górna połowa) która, jako że ma być połową, mieści również 155g kawy (oczywiście wartość zmienna zależna od kawy i od tego ile nasypiemy, niemożliwe jest ustalenie dokładnie równej linii którą da się powtórzyć)
Całość hoppera mieści więc w moim przypadku 362 gramy kawy. Określenia "górna i dolna połowa" są umowne, bo są one połową hoppera bez szyjki.

Nie umiem wstawiać obrazków na forum, będą więc odnośniki
https://i.ibb.co/BLXRmDg/hopper.png


2. Czas mielenia ustalony został na 8,9 sekundy.

3. Przemielono cały hopper, następnie uzupełniono kawę w szyjce (52g), domielono do końca i całą procedurę powtórzono. Dosypanie do szyjki miało na celu uzyskanie większej ilości wyników dla tego obszaru, ponieważ jest tam bardzo mało kawy to wyniki mogłyby być nieistotne statystycznie. 

Wyniki:

Do odczytu wyników użyto (myślę, że można spokojnie napisać "profesjonalnej") wagi OHAUS Scout STX d=0,01g

Uzyskano 48 wyników z czego:
- 9 z górnej połowy w pierwszym zasypie
- 9 z dolnej połowy w pierwszym zasypie
- 3 z szyjki w pierwszym zasypie
- 3 z szyjki z uzupełnienia w w pierwszym zasypie
- 9 z górnej połowy w drugim zasypie
- 9 z dolnej połowy w drugim zasypie
- 3 z szyjki w drugim zasypie
- 3 z szyjki z uzupełnienia w w drugim zasypie

Dla całości 48 wyników:
średnia arytmetyczna   17,14
max wynik   17,39
min wynik 16,94
mediana   17,14
odchylenie standardowe 0,088

Dla 18 wyników z "pierwszej połowy" (zsumowany zasyp 1 i 2)
średnia arytmetyczna   17,14
max wynik   17,33
min wynik 16,94
mediana   17,15
odchylenie standardowe 0,103

Dla 18 wyników z "drugiej połowy" (zsumowany zasyp 1 i 2)
średnia arytmetyczna   17,14
max wynik   17,39
min wynik 17,02
mediana   17,14
odchylenie standardowe 0,090

Dla 12 wyników z "szyjki" (zsumowany zasyp 1 + uzupełnienie i zasyp 2 + uzupełnienie)
średnia arytmetyczna   17,12
max wynik   17,19
min wynik 17,03
mediana   17,13
odchylenie standardowe 0,048

Jak to wygląda gdyby chcieć to przedstawić na wykresie?

Na wykresie ze skalą 0-20g różnice są niemalże niezauważalne
https://i.ibb.co/0fRMhvK/wykres1.png

Zerknijmy więc na wykres w skali 16-18g bo ten więcej nam powie (ale też jeśli ktoś wcześniej nie widział powyższego 0-20 oraz nie zwrócił uwagi na skalę może mylnie odebrać wahania jako bardzo duże)
https://i.ibb.co/ft6jvpW/wykres2.png

No dobra, ale to są te różnice pomiędzy górą a dołem czy nie ma? Kreska na wykresie niewiele nam powie, ale analiza wariancji już tak.
(nie umiem tu formatować, więc wrzucam screenshot zamiast plain textu):
https://i.ibb.co/0m6t96k/anova.png
Co to znaczy? Najprościej - nie ma różnic między grupami.

Wnioski:
Nie, waga przemiału nie spada wraz z wypełnieniem hoppera.
Tak, zdarzają się odchyły o prawie 0,3g, ale są one rzadkie oraz niezwiązane z poziomem zasypu.
Kiedy odchył jest znaczący z punktu widzenia przygotowania kawy? To pozostaje kwestią dyskusyjną, ale:
- 0,17g to jest 1% całej dozy. 1%! Czy jeden procent zmienia ekstrakcję w zauważalny sposób?
- 0,1g spokojnie IMO jest pomijalne
- 0,2g w większości przypadków nie zmieniało czasu ekstrakcji, 2 razy wymagało 2-3 sek więcej do osiągnięcia 34g uzysku, ale czy to kwestia tych 0,2g czy mojego przygotowania...
- 0,3g nadal bywało, że mieściło się w czasie, a czasem (częściej niż przy 0,2) wymagało jak 0,2g kilku sekund więcej/mniej
Dla spokoju ducha przyjąłem, że niezadowalający jest wynik różniący się od średniej o 1% i więcej, więc 0,17g. Takich wyników było 2 na 48 prób (co oznacza 4%).

Nie oceniam jakości przemiału, bo raz że mam za małe doświadczenie, a dwa nie mam narzędzi i metodologii.
Oceniam powtarzalność wagi przemiału przy zadanym czasie - jest bardzo dobrze i nie ma na co narzekać.


Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2021, 13:40:54 »
Mogę spytać co zrobiłeś potem z przemielonym prawie kilogramem kawy?

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2021, 13:58:16 »
Wypiłem :)

Bardzo dobre pytanie, które ukazuje, że zapomniałem umieścić ważną informację w sekcji Materiały i Metody.

Robione było ok 4 kaw dziennie, a samo zbieranie wyników trwało ok 2 tyg.

Nie mierzyłem temperatury ani wilgotności. Czy to miało wpływ na wyniki? Nie wiem, mogło. Czy to źle? Celem eksperymentu było zasymulowanie domowego "normalnego" korzystania, raczej nikt nie mieli 1kg kawy z podziałem na dozy na zapas, więc wydaje mi się, że to ma więcej sensu. Nie mówiąc o tym, że nie byłem gotowy na wyrzucenie prawie całej paczki tylko po to, żeby napisać posta ;)

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2021, 14:40:55 »
Bardzo ładny, profesjonalny test  :brawa:. Można sobie znaleźć wszystkie odpowiedzi odnośnie timera w tych danych.

Aż dziw, że tak rzadko ktoś używa prawidłowo matematyki w takich sytuacjach. Bez porównania z wieloma "testami", typu: waga 0.1g (już pomijam jakość) i analiza wyników 17.1g, 17.2g, 16.9g  :picardpalm:



Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2021, 15:08:46 »
Wypiłem :)
uf!  :poklon:
czyli można też zaryzykować wniosek, że wpływ 'starzenia się' kawy w hopperze (światło, powietrze) i zmiany warunków na dokładność przemiału jest raczej niewielki?

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień 2021, 15:15:01 »
 :brawa:
 Nie było różnic w czasie ekstrakcji między grupami?

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień 2021, 15:27:24 »
czyli można też zaryzykować wniosek, że wpływ 'starzenia się' kawy w hopperze (światło, powietrze) i zmiany warunków na dokładność przemiału jest raczej niewielki?

Jest absolutnie żaden. Cały hopper "zszedł" w ok tydzień i nie ma istotnych statystycznie różnic pomiędzy dniem 1-2 a dniem 6-7.
Test natomiast nie uwzględnia wpływu tych czynników na smak naparu, także trzeba brać pod uwagę, jak zresztą piszesz, że nie ma wpływu na powtarzalność wagi przemiału.

Chociaż gdybym recenzował czyjeś badanie tak skonstruowane to zapytałbym, czy wraz z upływem czasu kawa nie staje się cięższa co rekompensuje spadającą wagę przemiału wynikającą ze spadku nacisku ubywających ziaren ;) Intuicja mówi mi, że nie, bo wyniki są zbyt ciągle i kompensacja zachodziłaby niemalże liniowo, ale dopóki się nie sprawdzi to się nie wie :) Niemniej z punktu widzenia zaparzania kawy a nie naukowego to nie ma znaczenia - chcę 17,1 i mam 17,1 zarówno na początku jak i na końcu, bez znaczenia z czego to wynika.

Nie było różnic w czasie ekstrakcji między grupami?

Były, ale to jest niemierzalne (w sensie wpływ zmiennych, a nie sam czas) i w związku z tym nie mogę tego włączyć jako zmiennej do badania. Waga jest mierzalna i mogę to zrobić przy użyciu odpowiedniego narzędzia z dużą dokładnością, plus co najważniejsze nie ma nieznanych zmiennych które mogą wpłynąć na pomiar. Czas ekstrakcji natomiast, mimo że da się go dokładnie zmierzyć, zależy w dużej mierze od dystrybucji i tampowania. Co prawda używam Sputnika oraz OCD, ale nadal moim zdaniem nie zapewnia to powtarzalności na takim poziomie, żeby można było to mierzyć i porównywać.
Bo kiedy odważam dokładnie 17,00 gramów i parzę to 34g uzysku mam w 35 sek od włączenia pompy (czyli 28sek odkąd zaczyna płynąć) ale to jest zawsze +/- 2sek, więc jest to zbyt zmienne żeby włączać ten parametr jako coś znaczący w powyższym eksperymencie.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudzień 2021, 16:45:42 »
Były, ale to jest niemierzalne (w sensie wpływ zmiennych, a nie sam czas)

Może jednak dałoby się jakoś w miarę sensownie zbadać wpływ zasypu hoppera na czas ekstrakcji? Tak bym to widział:

Grupa 1 - hopper zasypany np. na 250g.
Grupa 2 - hopper zasypany np. na 50g.

Ustalona doza np. 17 g.

Najłatwiej byłoby wykorzystać jakiś neutralnie pachnący worek ważący 200g i zaparzać na zmianę z workiem i bez.

Dystrybucja, tamping to niezależna zmienna losowa (chyba, że widząc worek w hopperze trzęsłaby się nam ręka ;)). Do przemyślenia wpływ starzenia się kawy, temperatury, wilgotność, bo wprowadzają trochę problemów do założeń.

A może po prostu lepiej kupić młynek SD. :)

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 148
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudzień 2021, 18:32:15 »
Dziękuję za ten test. Tylko mnie upewnił, iż dobrze zrobiłem nabywając w zeszłym roku EMS. Oraz to, że nie ma dla mnie sensu kupować SD (bo ja piję przez długi okres tę samą kawę).

Słowian

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień 2021, 08:49:04 »
Dobra robota :ok: Używałem EMS jako SD i OD, pozostałem przy SD. Niemniej, według mnie w obu przypadkach młynek sprawdza się bardzo dobrze.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudzień 2021, 10:24:37 »
Używałem EMS jako SD i OD, pozostałem przy SD.

Miałeś jakiś mini hopperek i/lub bellows? Bo może w sumie bym spróbował SD...

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudzień 2021, 10:39:45 »
Miałeś jakiś mini hopperek i/lub bellows? Bo może w sumie bym spróbował SD.

Teraz Eureka wydaje ten hopperek i pompkę (co jest w nowym Mignon SD) oddzielnie do kupienia.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Grudzień 2021, 12:16:47 »
Dziękuję za ten test. Tylko mnie upewnił, iż dobrze zrobiłem nabywając w zeszłym roku EMS. Oraz to, że nie ma dla mnie sensu kupować SD (bo ja piję przez długi okres tę samą kawę).

Też jestem tego samego zdania, ale czekam na preorder Eureki SD, jak będę miał dwa młyny na blacie i będę mógł zrobic rzetelny test czy smak ma różnice. :) Funkcjonalnie wszystko  mi odpowiada.

Słowian

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Grudzień 2021, 20:20:56 »
Miałeś jakiś mini hopperek i/lub bellows? Bo może w sumie bym spróbował SD...
Bez dodatkowych gadżetów. Sam mini hopper wydaje mi się zbędny chyba, że ogranicza popcorning, ale ten sam efekt uzyskuje się zamykając zasuwkę, kiedy w trakcie mielenia poziom kawy zejdzie niżej. Żeby odświeżyć to co zalega w młynku, przed właściwym użyciem wrzucam kilka-kilkanaście ziaren (nigdy nie liczyłem), waga właściwej dozy po zmieleniu przeważnie się nie zmienia (czasem występują wahania na poziomie 0,1g), na początku z ciekawości sprawdzałem wagę po mieleniu, teraz dałem sobie spokój.
W moim przypadku częstotliwość używania młynka jest taka, że nawet kiedy działał jako OD, to i tak prawie za każdym razem odświeżałem kawę krótkim mieleniem. Straty kawy w obu przypadkach były podobne i akceptowalne.
Przeszedłem na SD bo jak wiadomo hopper w EMS do super szczelnych nie należy, wolę przechowywać kawę w oryginalnym opakowaniu ;)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Specialita - test powtarzalności wagi przemiału
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudzień 2021, 23:12:11 »
Przeszedłem na SD bo jak wiadomo hopper w EMS do super szczelnych nie należy, wolę przechowywać kawę w oryginalnym opakowaniu

W sumie masz rację z tą zasuwką... Muszę spróbować.
Skoro waga się nie zmienia niezależnie od zasypu hoppera to mam zamiar sypać max połowę, co zejdzie mi w ok 3 dni, więc o świeżość się nie martwię.
Moja chęć spróbowania SD wynikała z chęci zmiany kawy, na wieczór robię sobie decaf, do tej pory tylko v60, ale może spróbuję z kolby teraz w sumie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi