Autor Wątek: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?  (Przeczytany 9224 razy)

Offline Endrju

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R &amp Rocket Appartamento
Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« dnia: 12 Październik 2021, 21:25:33 »
Próbuje wybrać nowy młynek do domu, chciałbym kupić coś docelowego, na dłuższy czas, ale jednocześnie nie przesadzić. Ot wybrać optymalną opcje dla człowieka który lubi espresso, chce dobrego espresso w ilości 4 dziennie ale z hoppera, bez codziennego odmierzania i perfekcji rytuału.
Wszystko sprowadza się do jednego pytania z tytułu tego posta.
Czy w warunkach domowych, warto pokusić się o płaskie żarna 75mm, czy wybór 65/65mm jest w zupełności wystarczający dla znakomitej większości entuzjastów espresso?
Pomińmy korzyści funkcjonalne - krótszy czas mielenia, w większości „domowych” zastosowań nie odegra decydującej roli.
Jako cel stawiam uzyskanie bardzo dobrego espresso, ale przyrządzonego relatywnie łatwo, co niesie za sobą już na wstępie pewne niedociągnięcia (retencja, hopper będzie zasypany ziarnem na kilka dni, ziarna beda świeże ale nie tydzień czy dwa od wypału).

Czy Waszym zdaniem, różnica w smaku uzyskanego w filiżance espresso, będzie zauważalna w wyżej  opisanych warunkach? Czy biorąc pod uwagę „błędy” wpisane w proces przygotowania by zachować jego funkcjonalność, jedyną korzyścią będzie poczucie posiadania 75mm a nie 65? A może w tych warunkach swoje zadanie równie dobrze spełni małe i poręczne 55mm a różnica będzie prawie pomijalna?

Ekspres to Rocket Mozzafiato Evo R. Ziarna to najczęściej Bazzara Dodicigrancru. Woda zawsze Żywiecki Kryształ. Może te informacje pomogą „sprofilować” mnie odrobine lepiej.

Młynki, które rozważałem na ten moment to Rocket Fausto albo Atom Specialty 75e. Przeczytałem o nich chyba wszystko co było do przeczytania. Włącznie z testem kogoś, kto zmienił fausto właśnie na atoma 75e i podkreślał słodycz i balans jakie atom wydobył z ziarna, których fausto nigdy nie udało się znaleźć.
Wydaje mi się jednak, ze w tym przypadku nie chodzi nawet o konkretne modele, tylko o to ile wnoszą większe żarna, zakładając ze cała reszta jest na podobnym poziomie.

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2021, 21:38:46 wysłana przez Endrju »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2021, 16:06:28 »
Ot wybrać optymalną opcje dla człowieka który lubi espresso, chce dobrego espresso w ilości 4 dziennie ale z hoppera, bez codziennego odmierzania i perfekcji rytuału.
Czyli chcesz jak we Włoszech? :-)
Zmielić do portafiltra, ubić, zapiąć, puścić ekspres i wypić espresso. Wiedzieć, że to co wypadnie z młynka, będzie jak trzeba.
Ja mam zestaw tylko do espresso, w tym młynek 64mm i ten efekt osiągam.
Nie mam porównania do 75, ale nie widzę - póki co - powodu do zmian.

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2021, 16:14:31 »
Jest  różnica  w pojemniku  na kawę , Rocket 600  vs  Atom  1400.
W warunkach  domowych  spokojnie powinien  wystarczyć   Rocket Fausto.

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2021, 16:18:06 »
Popieram to co napisał @rapoh . Większe żarna mogą się przydać w gastronomii dla szybszego mielenia. Chociaż taki F64 EVO i tak jest bardzo szybki a żarna ma 64 mm. Na smak kawy raczej nie wpłyną.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2021, 16:29:44 »
Czyli chcesz jak we Włoszech? :-)
Zmielić do portafiltra, ubić, zapiąć, puścić ekspres i wypić espresso. Wiedzieć, że to co wypadnie z młynka, będzie jak trzeba.
No tak ale u nich to tak działa bo oni robią kilka setek tych kaw dziennie a nie 4.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Październik 2021, 16:54:59 »
@Endrju ta Bazzara Dodicigrancru to bardzo przyzwoita kawka lecz nie sądzę żebyś mógł z niej wycisnąć coś więcej przy pomocy młynka. Ciężko kupić jakiś świeży wypał, a wydaje mi się że tylko w takim przypadku można liczyć na bonusy smakowe. Moim zdaniem młynek domowy nie musi być szczególnie szybki i nie musi mieć wielkich żaren, szczególnie gdy używasz go 4-5 razy dziennie. Zwróciłbym raczej uwagę na ergonomię, głośność i wygląd




Offline Endrju

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R &amp Rocket Appartamento
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2021, 16:58:52 »
Czyli chcesz jak we Włoszech?
Zmielić do portafiltra, ubić, zapiąć, puścić ekspres i wypić espresso. Wiedzieć, że to co wypadnie z młynka, będzie jak trzeba.
Lepiej bym tego nie ujął!
Wiem, że bez zmiany procesu (single dosing) nie będę w stanie uzyskać ideału. Jeśli większe żarna pozwoliłyby zmniejszyć mi dystans do ideału to ok, widzę sens, ale z tego co czytam, to chyba różnica jest pomijalna, a modele w żarnami 64-65mm bardziej mi leżą wizualnie i gabarytowo.

Jest  różnica  w pojemniku  na kawę , Rocket 600  vs  Atom  1400.
W warunkach  domowych  spokojnie powinien  wystarczyć   Rocket Fausto.
W kwestii Hoppera, to tak 1400 jak i 600 są dla mnie za duże. W atom od razu kupiłbym hopper 300g. W Rocket'cie może jakoś bym żył z tym 600.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Październik 2021, 17:12:21 »
Czyli chcesz jak we Włoszech? :-)
Zmielić do portafiltra, ubić, zapiąć, puścić ekspres i wypić espresso. Wiedzieć, że to co wypadnie z młynka, będzie jak trzeba.
No tak ale u nich to tak działa bo oni robią kilka setek tych kaw dziennie a nie 4.


A dlaczego ma to nie działać w domu? Jak masz wybrana kawę, którą - jakiś czas - powtarzasz, to masz ustawiony na nią młyn.
Podchodzisz i robisz. Nieistotne, czy 4, 40 czy 400 razy.
Ja mam ekspres włączony cały dzień, jak jestem w domu, choć kaw piję 5-8 dziennie, plus rodzina wyjdzie 10-12. 
Endrju trzyma się (też, jak mniemam, póki co  [emoji38]) Bazzary i będzie ją kupował regularnie.
Jak będzie miał porządny młyn (ale przecież nie aż gastro, jak słusznie zauważył Janusz), to może sobie też taką przyjemność fundować.

Jest  różnica  w pojemniku  na kawę , Rocket 600  vs  Atom  1400.
W warunkach  domowych  spokojnie powinien  wystarczyć   Rocket Fausto.

Jak Endrju kupuje Bazzarę, to pewnie w 1kg-ach. Kwestia domowych warunków to to, czy mu się zmieści młynek (u mnie do było kluczowe dla decyzji) i czy chce "kisić" kawę w hopperze, jak pija tylko ok. 4 dziennie.

W zakresie 64-65 mm jest spory wybór, bez obaw chyba o cenę (skoro Endrju rozważa też 75), wg mnie powinien poszukać takiego, co się skomponuje (również wizualnie) z ekspresem. Ten Fausto niebrzydki, choć ten Fiorek, o którym pisze Janusz, zdaje się mocniejszy. A to bym brał pod uwagę (mocniejszy od mojego - ale za wysoki i dlatego u mnie nie przeszedł do finału  :NO:)

....nie sądzę żebyś mógł z niej wycisnąć coś więcej przy pomocy młynka. Ciężko kupić jakiś świeży wypał, a wydaje mi się że tylko w takim przypadku można liczyć na bonusy smakowe...



Bez przesady, da się Bazzarę kupić mniej niż półroczną, a to wystarczy, żeby można było mieć "kapkę" Italii w domu.

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Październik 2021, 17:17:11 »
Do espresso używam Zenith 65, nie wiem jaka różnica byłaby na większych, ALE
- jeśli budżet to nie problem
- lubisz coś kupić top , a nie myśleć później czy jednak bez sensu oszczędziłem
- masz miejsce na większy młynek

To brałbym większe żarna.
Ekspres masz topowy,  więc młynek jak dla mnie może być do tego najlepszy na jaki masz ochotę wydać.

Oczywiście są jakieś granice sensowności i przyrostu jakości,  ale to też hobby, frajda, przyjemność posiadania czegoś wyjątkowego.

A,że inni będą pisać, że bez sensu tyle wydawać?  Nie słuchać [emoji3]

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Październik 2021, 17:19:11 »
Bazzare bardzo lubię,  pijam dużo bo w pracy wspólnik ją preferuje,  ale jest dość monotonna  w smaku  i jednak mocno palona.
Choć z drugiej na prawdę trudno o dobra kawę pod espresso z polskiej palarnii.
Włosi jednak mają to coś.
Ostatnio z Palarni Blend coś piłem i espresso świetne.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Październik 2021, 17:23:38 »
a nie 4
Kup młynek SD, będzie lepiej. Jak się pije 1 czy 2 kawy dziennie, młynek OD imho nie ma sensu, bo się kawa w hopperze zestarzeje.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Październik 2021, 17:26:14 »
Włosi jednak mają to coś.
Co oni mają?

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Październik 2021, 17:29:29 »
Choć z drugiej na prawdę trudno o dobra kawę pod espresso z polskiej palarnii.
Chyba Ci co kupują u @Antonio czy też @ranGo z tym by się nie zgodzili. Ja też się nie zgodzę. Spróbuj naszej CAFFE BARCA Blue ...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Październik 2021, 17:30:06 »
Choć z drugiej na prawdę trudno o dobrą kawę pod espresso z polskiej palarnii.
Naprawdę łatwo do espresso znaleźć ziarno w polskiej palarni, chociażby z naszych forumowiczowych od: Andrzeja, Gorana czy Pawła. Ciekawe, dlaczego to wiem :mhh:
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy w warunkach domowych warto zainwestować w 75mm zamiast 65mm ?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Październik 2021, 17:37:54 »
Oczywiście są jakieś granice sensowności i przyrostu jakości,  ale to też hobby, frajda, przyjemność posiadania czegoś wyjątkowego.
Ale Endrju jednak zastanawia się nad celowością z punktu widzenia efektu. Jeżeli ten efekt może mieć przy 65mm, to po co mu 75? To nie ma nic wspólnego z "przepłacaniem", bo i tak mowa tu już o konkretnym wydatku. Kwiatki dla teściowej dowieziesz też Scanią. Ale ja tu żadnej wyjątkowości bym nie widział.

a nie 4
Kup młynek SD, będzie lepiej. Jak się pije 1 czy 2 kawy dziennie, młynek OD imho nie ma sensu, bo się kawa w hopperze zestarzeje.

Endrju chce mieć luz, jak sam napisał, więc SD raczej nie jest w polu jego zainteresowania.
Ale może da się przekonać, sam byłbym ciekaw. Bo jakoś, jak trzymam się jednej kawy, nie widzę sensu dozowania do młynka, skoro młynek może mi dozować sam.

Włosi jednak mają to coś.
Co oni mają?

Podejście. Słusznie uważają, że kawa to nie luksus i jej picie to kwestia obyczaju, a nie mody, czy szpanu.
A u nas się idzie na "późne makiato" albo "alternatywę" po wyjściu od "barbera", a espresso ma 60ml.

Choć z drugiej na prawdę trudno o dobrą kawę pod espresso z polskiej palarnii.
Naprawdę łatwo do espresso znaleźć ziarno w polskiej palarni, chociażby z naszych forumowiczowych od: Andrzeja, Gorana czy Pawła. Ciekawe, dlaczego to wiem :mhh:


A jednak ludzie kupują tą włoszczyznę. Co z tego, że my wiemy, że Antonio swoją Ariadnę ma stabilną, niczym wiodący producenci włoscy. Na stacji benzynowej w Italli CZŁOWIEK robi Ci espresso z 4G La Cimbali, a nie g...no g...ny automat wielkości szafy, jak u nas, czy u naszych miłych zachodnich sąsiadów. I to na ludzi działa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi