Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484365 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #600 dnia: 07 Styczeń 2016, 14:09:26 »
Też mam ten pojemnik, ale swego czasu miałem na stanie dwie Wilfy i sobie zamieniłem, więc jest szansa, że zamieniłem od nowszej :) ale na pewno nie była to najnowsza.

Offline WitekN Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Różne Bialetti, AP, phin, V60-2, Konewki: Brewista, Tchibo
  • Młynek: Severin 3873, Porlex mini, Fio F4E nano, Xeoleo 50, MYM54, 1Zpresso JE-Plus
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #601 dnia: 07 Styczeń 2016, 19:22:17 »
To ja pisałem o tej Wilfie z zapachem. Nadal śmierdzi i to ostro. Siostrzeniec, który zakupił ten młynek będzie młynek zwracał. Sklep porządny to na pewno to jakoś załatwią (obiecali wymianę na nieśmierdzący - sklep powącha  lub zwrot gotówki). Prze te cotygodniowe święta jeszcze nic nie załatwił. Teraz się tym zajmie. Ten młynek był z dostawy przedświątecznej. Teraz jest nowa dostawa tych młynków, ale nie wiem czy też śmierdzą.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #602 dnia: 07 Styczeń 2016, 23:32:01 »
Cześć,

mam wielki dylemat. Baratza Virtuoso, czy Comandante MK3?  :-\

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #603 dnia: 08 Styczeń 2016, 00:08:36 »
E tam dylemat, ręczne już masz, więc wiesz jak się kręci, jeśli spoko to MK3, i tak będzie o wiele szybciej i lżej. Jeśli masz dość korbki, to co to za dylemat? ::)

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #604 dnia: 08 Styczeń 2016, 00:24:15 »
Z jednej strony mam już trochę dość kręcenia, a z drugiej mam wrażenie, że MK3 mógłby robić za super młynek do wszystkiego.
Tylko jakoś jeszcze mam pewien opór przed wydaniem około tysiaka na ręczny młynek  :redface:
Przy Virtuoso jego kwota jest jakoś bardziej "namacalna". Wielkość, raczej większy stopień złożoności, silniczek itp...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #605 dnia: 08 Styczeń 2016, 00:42:55 »
No więc moja wilfa ma wytłoczone na obudowie "WSCG-2" oraz datę prod. 04/15 i nie wydziela żadnych przykrych zapachów :)

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #606 dnia: 08 Styczeń 2016, 01:46:00 »
Przy Virtuoso jego kwota jest jakoś bardziej "namacalna". Wielkość, raczej większy stopień złożoności, silniczek itp...

Namacalny to w nim jest plastik :) Pół żartem pół serio mówiąc...
Wolałbym mk3 kupić - pełna stabilizacja żaren i dobre spasowanie młynka, kosztem silniczka. Przecież dziennie kilograma się nie mieli nie ? ;)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #607 dnia: 08 Styczeń 2016, 10:06:26 »
dobre spasowanie młynka, kosztem silniczka.
Od czego są wkrętarki ;)

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #608 dnia: 08 Styczeń 2016, 10:41:24 »
Niby się nie mieli kilograma, ale jak chce się zmielić koło 30g kawy do tygielka, to już nie jest tak różowo ;p
Ciekaw jestem o ile MK3 jest wydajniejszy od Rhino, albo Skertona na najdrobniejszym przemiale.

A patent z wkrętaką mam już opatentowany ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #609 dnia: 08 Styczeń 2016, 13:25:06 »
Nie wiem czemu wszyscy wychwalają tego porlexa czy rhino. Pyłu w tym ogrom i nie da się bez odsiewania zrobić dripa, momentalnie zapycha filtry.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #610 dnia: 08 Styczeń 2016, 13:47:03 »
Jak kupiłem ręczny PeDe to byłem mile zaskoczony ile razy mniej trzeba kręcić korbką w porównaniu do Tiamo slim.
Nie wiem jak z tygielkiem, ale mielenie 18 gram kawy pod dripa zajmuje MK3 ok 20/30 sekund, więc chyba nieźle.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #611 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:18:42 »
18 gram kawy pod dripa zajmuje MK3 ok 20/30 sekund
to zależy jak mielisz i jak przelewasz bo można bardzo różnie mielić pod dripa, a taki "standardowy" piaskowy przemiał to w 30 sek i w Rhino się zmieli. :)

czemu wszyscy wychwalają tego porlexa czy rhino
To nie są złe młynki, ale nie zauważyłem żeby ktoś je wychwalał. Po prostu są w porządku w tym przedziale cenowym. Jak znajoma pokazała mi młynek ręczny, który kupiła w jednej ze znanych sieci sklepów, to konstrukcja żaren mnie zadziwiła. Równie dobrze można by rozbijać ziarenka tłuczkiem do mięsa . Obawiam się że większość takich młynków produkowanych jest teraz jako eksponat na półkę. Więc czasem dobrze odwiedzić strych dziadków, albo pchli targ i zobaczyć czy czegoś fajnego tam się nie znajdzie ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2016, 15:22:27 wysłana przez krystians »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #612 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:22:24 »
No ale za 50zl więcej jest severin, nie dość że jest elektryczny to ma dużo rowniejszy przemiał i o wiele mniej pyłu.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #613 dnia: 08 Styczeń 2016, 15:23:47 »
chyba trochę przesadzasz, severin koło 270 kosztuje więc jednak stówkę więcej no i elektryka nie wrzucisz do bagażu podręcznego. Niemniej jak ktoś chce tylko w domu robić kawę, to nie twierdzę że nie warto dopłacić do S. 3873. To urządzenie ma dobry stosunek jakości do ceny. Na pewno ma równiejszy przemiał niż tańsze młynki. Każdy dostosowuje sprzęt do własnych potrzeb i możliwości.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2016, 15:31:27 wysłana przez krystians »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #614 dnia: 08 Styczeń 2016, 16:49:54 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi