Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484358 razy)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #180 dnia: 30 Październik 2014, 14:05:43 »
Nie wiem dokładnie jak te serbskie młynki od Gorana, ale np tureckie nie są w stanie zmielić wystarczająco grubo dla powszechnie znanych metod alternatywnych. Ich zakres regulacji jest niewielki i są skonstruowane przede wszystkim po to, by produkować pył do tygielka, czyli mielą dobrze, ale bardzo drobno.
Dla mnie przemiaił z nich jest stanowczo za drobny dla V60, a o FP można zapomnieć.

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #181 dnia: 30 Październik 2014, 20:32:39 »
Rhinowares to ponoć ulepszony Porlex, tak się wypowiadali na jakimś angielskim forum.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #182 dnia: 31 Październik 2014, 00:26:45 »
Dla mnie przemiaił z nich jest stanowczo za drobny dla V60, a o FP można zapomnieć.
Pewnie dużo zależy od konkretnej sztuki. Mój spokojnie zmieli na drippa, french press może niekoniecznie, do aero powinien wystarczyć.

Rhinowares to ponoć ulepszony Porlex, tak się wypowiadali na jakimś angielskim forum.
Żarna nadal ceramiczne, znacznej poprawy bym się nie spodziewał.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #183 dnia: 31 Październik 2014, 08:18:39 »
W ogóle hasło "żarna ceramiczne" dyskwalifikuje młynek. Takie żarna to tanie rozwiązanie i wygodne w masowej produkcji. Żarna muszą być stalowe i tyle.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #184 dnia: 31 Październik 2014, 09:41:19 »
Tytanowe ;).

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #185 dnia: 31 Październik 2014, 10:12:48 »
W ogóle hasło "żarna ceramiczne" dyskwalifikuje młynek. Takie żarna to tanie rozwiązanie i wygodne w masowej produkcji. Żarna muszą być stalowe i tyle.

Uogólniasz, Mahlkönig Vario ma ceramiczne żarna.

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #186 dnia: 31 Październik 2014, 10:31:26 »
Jest jeszcze Peugeot Bresil za 399 ze stalowymi żarnami
http://allegro.pl/showItem2.php?item=4731961547

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #187 dnia: 31 Październik 2014, 11:51:35 »
Uogólniasz, Mahlkönig Vario ma ceramiczne żarna.
Nie widziałem trzewi Vario ale sam młynek pod względem solidności wykonania zrobił na mnie złe wrażenie - kupa trzeszczącego plastiku. Owszem uogólniłem bo "ceramicznymi" nazywa się żarna zrobione z pyłu mineralnego spojonego syntetycznym lepiszczem i uformowanego. Ceramicznymi nazywa się też żarna przemysłowych młynów z powierzchniami tnącymi wykończonymi węglikiem spiekanym z tym, że komplet takich żaren kosztuje pewnie tyle co roczne sprzedaż Vario w Polsce. Ja miałem na myśli "ceramikę" montowaną w tanim domowym sprzęcie.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #188 dnia: 31 Październik 2014, 12:02:24 »
Podobnie jak WS mam Vario i nie mogę się zgodzić z opinią nt solidności wykonania. Jest naprawdę dobrze.:)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #189 dnia: 31 Październik 2014, 14:20:55 »
dobrze
W takim razie inaczej definiujemy to pojęcie. Dla mnie dobrze to jest Mazzer zrobiony  ;) bo plastikowy jest tylko klosz i wyłącznik. Vario byłby dobry za 500-700 zł.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #190 dnia: 31 Październik 2014, 15:51:44 »
Czyli metal dobrze, a plastik źle, mało skomplikowane rozumowanie. Pochwal się może jakiego młynka, może młynków, używasz do metod alternatywnych, bo o nich jest ten wątek.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #191 dnia: 31 Październik 2014, 17:53:53 »
Gaggia mdf made in Italy.
Moja jest metalowa, nie wiem jak te z Węgier, czy nadal ten poziom trzymają.
Dozownik ma części plastikowe i nie ma się co równać do precyzji działania takiego rancilio md50 ale młynek stoi na gumie antypoślizgowej i machanie cynglem dozownika go nie rusza.
Bardzo jestem z niego zadowolony.
Oczywiście do alternatyw używam go w trybie on-demand.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2014, 17:55:56 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #192 dnia: 31 Październik 2014, 18:34:17 »
Pochwal się może jakiego młynka, może młynków, używasz do metod alternatywnych,
Wilfy (Concepta) kupionego na Allegro za grosze i Peugeota kupionego za grosze i Hario, którego kupiłem z myślą, że jest fajny ale nie jest. Są to rozwiązania tymczasowe po sprzedaniu Mazzera, który był super ale nie do metod alternatywnych. Zdecydowałem się na Vario ale po oględzinach i "macaniu" nie przypadł mi do gustu. Relacja cena-jakość mi nie odpowiada. Ten młynek atrakcyjnym ma czynić wyświetlacz, guziczki i suwaczki a nie jakość wykonania. Tyle ode mnie tytułem jakości wykonania tego sprzętu. Jednocześnie uważam, że najlepiej kupować to co Cię zadowoli a nie to co inni uważają za dobre.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #193 dnia: 31 Październik 2014, 20:31:13 »
Młynek oceniam po jakości przemiału i ergonomii użytkowania, a nie po obudowie. Oprócz tego w Vario podoba mi się jego czystość. Bardzo ważna cecha w metodach alternatywnych moim zdaniem, kiedy często zmienia się ziarenka. Wtedy można poczuć ich prawdziwy smak, a nie miks z ostatnich mieleń, A pod tym względem żaden Mazzer nie podskoczy Vario, bo w tym młynku nie zostaje dosłownie nic, niezależnie od grubości mielenia. Wymieli wszystko, co wpadnie do hoppera, z dokładnością do 0,1 g. Jak na „kupę trzeszczącego plastiku”, to chyba nieźle. No i mój Vario akurat jakoś nie trzeszczy :).

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #194 dnia: 01 Listopad 2014, 10:45:49 »
I na mnie pora przyszła. Poszukuję młynek do alternatywy. Drip i aeropress tylko i wyłącznie w użyciu. Szukam takiego młynka za pomocą, którego rano namiele sobie troszkę więcej  kawy tak aby kogoś poczęstować kawką lub aby później nie mielić ponownie. W pracy czasami brak czasu na to mielenie. Szukam też takiego młynka który zabiorę w teren który będzie mobilny. Cena też chciałbym aby nie była za duża. Wpadł mi taki Ręczny młynek ceramiczny HARIO SKERTON  czy jest coś lepszego od tego tutaj?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi