Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484388 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1500 dnia: 30 Marzec 2020, 13:22:52 »
Jak naprawdę chcesz się pozbyć nadmiaru gotówki to sprobuj może czegoś czego nikt tu nie ma.
Apollo mnie kusi, z tym, ze teraz mam ważniejsze wydatki
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1501 dnia: 30 Marzec 2020, 16:50:13 »
Warto abyś porównał sobie przemiał z C40 Nitro Blade. Nie od razu wymieniał, ale warto przetestować.
Do kolekcji do Pharos 2.0 możesz też dodać Apex :)


Porównuję cały czas, bo akurat mam dostęp do Nitro Blade i IH jednocześnie. Z pierwszych testów wynika, że spływ z IH jest szybszy na tym samym kliku, co może dowodzić dwóch rzeczy - albo kliki są nierównoznaczne, albo IH produkuje mniej pyłu (chociaż sugerowano mi na odwrót). Na pewno będę testował dalej.

Apex właśnie chodzi mi po głowie, zdjęcia jednorodności przemiału robią ogromne wrażenie! Problem w tym, że u nas chyba nikt go nie ma, a sensownych testów też nigdzie nie znalazłem. Przeczytałem 60 stron wątku o Apex'ie na HB i nie dowiedziałem się nic, poza tym że ma równy przemiał... 30% postów to przypuszczenia i spekulacje jaki młynek będzie, 30% to posty ludzi podjaranych młynkiem, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć, 30% problemy techniczne, które ludzie mieli z kawą wchodzącą pod żarna i 10% opinie typu "gives sweeter cup" albo "better flavour separation" czy moje ulubione "cleaner aftertaste". Piękne słowa, które bez ślepych testów wnoszą całe NIC.


Komeś IH
Czyli nie wymyślać? 😂
No jeszcze Kinu jest :D

Wiem, wiem ale biorąc pod uwagę, że musiałbym jeszcze wymieniać żarno pod alternatywę, to nie wiem czy nie zamieniłbym przysłowiowej "siekierki na kijek"

Jak naprawdę chcesz się pozbyć nadmiaru gotówki to sprobuj może czegoś czego nikt tu nie ma.
Apollo mnie kusi, z tym, ze teraz mam ważniejsze wydatki

Do tych rozważań zmusił mnie pobyt w domu, a nie nadmiar na koncie :). Z tego co widzę Apollo ma te same żarna co 1zpresso JE, i (chyba) Kazak więc nie wiem czy jest sens...

Z młynków, których nikt nie ma najbardziej mnie kusi 1zpresso JS, ale nieuniknione koszty dodatkowe wysyłki i podatków trochę przedrażają cenę (wysyłka tylko bezpośrednio od producenta). Nietoperzożercy jednak postarali się i zrobili jakieś inne żarno, co może sugerować inną jakość, inaczej niż u bliźniaczej konkurencji. Jednak brak jakichkolwiek testów, poza magiczną chińską tabelką, nie zachęca do kupna...

Offline 500

  • Wiadomości: 31
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1502 dnia: 30 Marzec 2020, 17:41:21 »


Z młynków, których nikt nie ma najbardziej mnie kusi 1zpresso JS,

Mnie również  :ok:

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1503 dnia: 30 Marzec 2020, 18:16:27 »
No to czekamy:

« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2020, 18:18:29 wysłana przez Kasper »

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1504 dnia: 02 Kwiecień 2020, 22:52:14 »
Mam pytanie odnośnie Krindera, który powoli kończy zbiórkę na Kickstarterze.
Czy ktoś z Was zdecydował się wspierać?
Chciałbym żeby prezentował coś więcej niż Hario czy Porlex, a ciężko mi zobaczyć coś na projekcie/
Mam obecnie Kazaka i Xeoleo na wyjazdy, ale kusi mnie coś nowego  :evil:

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1505 dnia: 05 Kwiecień 2020, 13:23:47 »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1506 dnia: 05 Kwiecień 2020, 14:07:20 »
Nieźle. Nie ma żadnej znaczącej różnicy miedzy tymi młynkami :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1507 dnia: 05 Kwiecień 2020, 14:19:24 »
W Kinu były żarna pour-over a nie klasyczne pod espresso.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1508 dnia: 05 Kwiecień 2020, 14:59:10 »
ja jestem ciekaw, jak dobierali ustawienia młynków, w słupkowych wykresach c40 ma drobniejszy przemiał niż kinu, ale nie wiem czy któryś z nich ma ostrzejszy przebieg tego wykresu, chyba górka dla ek43 jest jakkolwiek ostrzejsza, chodź to tylko gdybanie.

Fajnie wyszło porównanie średnich tds-ów dziesięciu przelewów, niestety za brak powtarzalności mogę dalej siebie winić ;)

edit
doczytałem w komentarzach :) ustawienie dobierali doświadczalnie mierząc wynik z zautomatyzowanego zaparzacza. W tym samym komentarzu pada ciekawa, krótka niestety uwaga, że słabych młynków nie da się tak zestawić z ek43
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2020, 15:11:48 wysłana przez trez »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1509 dnia: 05 Kwiecień 2020, 18:27:08 »
Mnie najbardziej podoba się komentarz, "wychodzi na to, że wszystkie te młynki zasługują na swoją sławę/prestiż/renomę" (ciężko tu przetłumaczyć "status")
Taka prawda.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Niedzwiedz

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, Kalita, V60, Chemex
  • Młynek: Timemore Sculptor 78s
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1510 dnia: 06 Kwiecień 2020, 16:09:22 »
Co do 1zpresso JS, jak tylko go dostanę to się tu zgłoszę po pytania odnośnie jegomościa.
Krindera wsparłem, w wielosztuce, wyszedł za 45$. Pożyjemy, zobaczymy co to, wydaje się być lżejszym aergrindem.
A wracając do 1zpresso, wersja Q2 Oficial ma zbliżone żarna do C40 MK3. Ale to kolejny ich młynek sprzedawany tylko na rodzimym rynku.

Offline jarkus

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: v60, aeropress, phin
  • Młynek: Melitta Calibra
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1511 dnia: 25 Kwiecień 2020, 15:04:06 »
Dzień dobry. Przeczytałem ostatnie dwadzieścia kilka stron tego wątku aby utwierdzić sie w przekonaniu, że kupno młynka Wilfa 130B  będzie dobrym pomysłem do przelewów(phin, aeropres, french press, dripper, ewentualnie kawiarka). Miało być szybko i łatwo w obsłudze. Młynków ręcznych nie brałem pod uwagę i nie zwracałem uwagi na ich wady i zalety. Wszystko szło dobrze, aż do ostatniej strony z wykresami przemiałów z Kinu i Comandante.
Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy w cenie Wilfy (500zł) można kupić młynek ręczny, który da porównywalny, bądź lepszy, efekt w kubku/filiżance? Czy od razu zwrócić się w stronę Kinu/Comandante (w sensie dołożyć drugie tyle)? A może zostać przy młynku elektrycznym?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1512 dnia: 25 Kwiecień 2020, 16:16:28 »
Comandante kupisz za 800, podobnie kinu phoenix. Z tańszych to chinczyki 1zpresso. Timemore to jednak klasa niżej.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1513 dnia: 25 Kwiecień 2020, 16:21:44 »
Never Give UP †

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1514 dnia: 25 Kwiecień 2020, 17:20:08 »
Kilka dni temu wrzuciłem w translator inną aukcję z shopee i tę którą wkleiłeś:

JE Italian Hardcover-Out of stock
JS single product hardcover version-in stock

 Contents:
 JS single product hardcover version / JE Italian hardcover version: bean grinder, double head brush

 Cutter :
 JE Italian-style hardcover version: Italy imported italmill high carbon steel titanium plated 48mm large cutter plate (grinding hard beans is more laborious, users with less strength do not recommend buying)
 JS single product hardcover version: stainless steel 48mm large cutter head


 * The wooden balls are made of natural materials, the texture cannot be specified
 * Due to the problem of clamping the anodizing hanger on the inside of the grinding bean hopper and the inside of the powder cup, there will be scratches on the hanger. The scratches on the hanger are normal and do not affect the use. There is a slight color difference between the upper and lower body colors.  The process shell will leave some traces that do not affect the function. There will also be a certain color difference between the actual color and the photo taken in the studio. The perfectionist recommends to consult first.

 * How to join the membership:
 As long as the first purchase of the main product (hand press, grinder) at our original price on our official website of shrimp skins, you can enjoy discounts on the product within one year from the date of purchase.  [Specials] and [Specials] do not participate in discounts
 ※ Please inquire member's name, phone number / "before checkout" for member information, if you don't actively provide member information to chat customer service, you can not enjoy member discount
 * Free shipping is limited to the island of Taiwan. For remote areas and outlying islands, please contact us for additional charges.
 * 1Z products use high-precision bearing steel bearings. We specially design bearing covers with inverted grooves to avoid any contact between coffee (powder) and bearings.  Bearing steel needs lubricating grease inside the bearing to keep it slightly lubricated.  The reason why we do not use ceramic or semi-ceramic bearings is because commercially available miniature ceramic bearings are generally used by toys such as fingertip gyros or car models, and their accuracy and life are not as good as bearing steel.  Therefore, it does not affect the flavor of coffee. If you have any doubts, please do not place an order.

 Precautions:
 • Please refer to the instruction manual before use, and use the recommended grinding degree according to the instruction manual
 • After use, use a brush or blower to clean
 • Do not wash

 Model: 1Z-J
 Warranty: The original factory is guaranteed for one year, and we will give you the best service
 Source: Official direct sales of original company goods

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi