Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484494 razy)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1290 dnia: 23 Styczeń 2019, 09:40:02 »
Bo to wygląda tak, jakby z góry było założone, co ma pokazać test, czyli dlaczego komeś jest debest, celowo chyba nie wspominając, że poza tymi mlynkami -najtańszym i komesiem istnieje jeszcze jakaś inna opcja, w tym "młynki od chińczyka". Moim zdaniem reklama ukryta pod nazwą porównanie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1291 dnia: 23 Styczeń 2019, 09:43:11 »
Obawiam się, co gorsza, że dobór jest naddto przypadkowy.
Ja myślę że takie młynki zostały podsunięte, jako teoretycznie reprezentatywne dla swojej grupy cenowej. Co jest oczywistym błędem. Myślę, że przeprowadzający test nie wykazał się wystarczającą starannością przygotowania się w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2019, 09:47:12 wysłana przez krystians »

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1292 dnia: 23 Styczeń 2019, 11:02:23 »
przecież to nie był filmik dla nas, tylko dla szerokiej publiki a młynki wybrane są popularne i łatwo dostępne, to że na ali można znaleźć lepszy od handgrounda-a za podobne pieniądze, to fajnie, ale teraz i znając magiczne zaklęcie wyszukiwarki yym-cośtam, łątwodostępny jest chyba tylko Timemore za prawie 500zł.

Comendante został pokazany jako jeden z najwyższej pułki półki, żeby pokazać o jak dużych różnicach mówimy i do czego zdążamy, wręcz wyraźnie było podkreślone, że jest to bardzo drogi produkt nieodpowiedni dla wszystkich. A bez dwóch zdań C40 jest rewelacyjnym młynkiem z najwyższej pułkipółki, to że mają świetny marketing to oczywiście prawda, ale absolutnie nie jest to rozdmuchana reklama dookoła takiego se produktu. I w gruncie rzeczy co mieli pokazać, o połowę droższe kinu? czy w niszowe i nie zawsze dostępne jak np knocka czy kazaka?

Może i mógł wspomnieć o ciekawych alternatywach, czy o chińczykach, ale to by mu drugi filmik zajęło, żeby wytłumaczyć które i gdzie i jak znaleźć i raczej odbiegł by mocno od tematu nieco go zamazując, więc akceptuję jednak spore uogólnienie do tylko 3 sztuk.

Ja uważam filmik za zupełnie sensowny i bez większych uchybień i chętnie bym polecił pooglądać zielonemu koledze z pracy zagadującemu z rana aaaa ile to taki młynek musi kosztować i co musi mieć, żeby być dobry. Ładnie podkreślił, że często młynki droższe 3-4 razy od tego najtańszego niewiele się różnią, że nie zawsze warto, pokazał od czego zacząć i do czego zmierzać.

Serio, wogóle nie wpadłbym na to że jest to filmik reklamowy, za to, sorki, ale raczej od was nieco zalatuje lekką paranoją ;) jak by trochę się od otaczającej rzeczywistości odrywacie

Pisz staranniej/pafcio0
edit:
fakt, półki :-[ swoją drogą ciekawe czemu autokorekta nie podkreśla, może od liczby mnogiej pułku piechoty :)
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2019, 11:16:59 wysłana przez trez »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1293 dnia: 23 Styczeń 2019, 11:23:10 »
To jest absolutnie błędne powielanie stereotypu, że wszystkie tańsze młynki są z ceramicznymi żarnami i są kiepskie.
Z wypowiedzi pana Adama Laski z Czajnikowego na yt wnioskuję, że podsunął to porównanie nie kto inny jak Krzystof Barabosz.
Cytuj (zaznaczone)
"Film powstał dla początkujących odbiorców i nie chodzi w nim o porównanie modeli ale o pokazanie z czego wynika cena. Większość ludzi nie rozumie jak za młynek ręczny można zapłacić więcej niż 300 zł, zrobienie odcinka porównującego modele w przedziale 700-1000 zł, bardzo mocno zawężyłoby grono zainteresowanych odbiorem filmu. Musiałem zdecydować się na jeden młynek, a skoro Barabosz jest pod ręka to mógł od razu opowiedzieć mi o sprzęcie."

Ja uważam filmik za zupełnie sensowny i bez większych uchybień i chętnie bym polecił pooglądać zielonemu koledze z pracy zagadującemu z rana aaaa ile to taki młynek musi kosztować i co musi mieć, żeby być dobry. Ładnie podkreślił, że często młynki droższe 3-4 razy od tego najtańszego niewiele się różnią, że nie zawsze warto, pokazał od czego zacząć i do czego zmierzać.

A ja uważam, że merytorycznie słabo jest to przygotowany materiał. Chociażby w 29 sekundzie mamy przykład wypowiedzi, że to nie ziarno i woda są najważniejsze. Nawet jeśli nie było to umyślnie zrobione ze strony Czajnikowych, to film ten określiłbym jako tendencyjny.

Właśnie przez takie uproszczone wypowiedzi dla początkujących, ludziom robi się wodę z mózgu, a potem powielają różne głupoty bez zastanowienia.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1294 dnia: 23 Styczeń 2019, 11:30:33 »
A potem ktoś chce kupić pierwszy młynek do kawy i pierwsza ziarnista kawę i jak trafi n ten film to się będzie zastanawiał, czy napewno będzie warto kupować tani młynek... I stwierdzi że zostanie przy mielonie ze sklepu.. Ale to tylko moje subiektywne odczucie wobec filmiku. Nie chodzi o to, aby hejtowac czajnikowego, tylko zwrócić uwagę na nieco tendencyjny film.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1295 dnia: 23 Styczeń 2019, 12:03:02 »
Elektryka można kupić za 300 zł, do espresso za 850 zł. Skąd jego kwoty? To są punkty wyjściowe i wcale nie trzeba(chociaż warto) kupować od razu np F64 jeśli wystarczy i2, nie każdy ma potrzeby takie jak my...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1296 dnia: 23 Styczeń 2019, 12:12:55 »
Dokładnie tak, nawet za niecałe 300, moja siostra jest bardzo zadowolona z Severina 3873, a ja jak korzystam u niej z młynka, to też nie narzekam, pomimo tego, że mam odniesienie do dużo lepszego Kinu.

Bardzo mnie irytuje takie niepisane przyzwolenie w dzisiejszej publicystyce, że ogółowi ludzi można serwować głupawą papkę i wciąż obniżać poziom merytoryczny publikacji, oczywiście łączy się to z tanią produkcją treści bądź tworzenie jej na potrzeby potwierdzenia danej teorii. Po debacie publicznej w kraju widzimy dokąd to prowadzi. Ludzie po obu stronach barykady gotowi są wydrapać sobie oczy powtarzając głupoty, zamiast sięgać do faktów, źródeł i samemu wyrabiać sobie opinię opartą o wiedzę. 

W skrócie nie trzeba przedstawiać specjalistycznych szczegółów, ani mówić naukowym językiem, aby nie mijać się z prawdą.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1297 dnia: 23 Styczeń 2019, 12:27:22 »
Wchodzenie w technikalia raczej nie jest wskazane ;) za duży ogrom informacji jednocześnie i widz/czytelnik głupieje...

Krystian, robimy podobny filmik niesponsorowany jak przyjedziesz do Wrocławia? ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1298 dnia: 23 Styczeń 2019, 12:55:14 »
Bardzo chętnie. Problemem jedynie jest czas. Żeby to było należycie zrobione potrzeba przygotowań w postaci chociażby scenariusza i planu zdjęciowego. Ktoś musi te treści jakoś zaprezentować przed obiektywem, trzeba to nagrać, a potem obrobić i zmontować.  Ja w tej chwili mam kilka artykułów pisanych z myślą o forum, których nie mam kiedy skończyć.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1299 dnia: 23 Styczeń 2019, 13:08:10 »
Ja po ostatnich opiniach nt tego co się nie ukazało póki co odpuszczam ;) Ale z filmikiem może coś się udać, w końcu nie musi być to długie - mogę się poświęcić i stanąć przed kamerą :D

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1300 dnia: 23 Styczeń 2019, 21:39:14 »
Myślę, że przeprowadzający test nie wykazał się wystarczającą starannością przygotowania się w tym temacie.
Zwróć uwagę jak dalekie jest to od celowego doboru.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1301 dnia: 23 Styczeń 2019, 21:54:54 »
Myślę, że przeprowadzający test nie wykazał się wystarczającą starannością przygotowania się w tym temacie.
Zwróć uwagę jak dalekie jest to od celowego doboru.
Nie wiem przez kogo został dokonany wybór. Może też był nie do końca przemyślany. Choć z tego co kojarzę to Krzysztof Baranosz miał tego typu b zestaw na przeprowadzanych pokazach dla Comandante. Ale nie do końca wiem co masz dokładnie na myśli donkiszocie?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1302 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:57:47 »
Nie można dokonać celowego wyboru i jednocześnie nie wykazać się starannością.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1303 dnia: 24 Styczeń 2019, 08:07:30 »
Oczywiście, że można i to bardzo łatwo ;) Wystarczy polać wody, powiedzieć założone z góry wyniki testu i voila, masz test z otrzymanej wiedzy bez szukania dodatkowej. Wymaga jedynie dobrej pamięci.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1304 dnia: 24 Styczeń 2019, 14:28:15 »
Nie można dokonać celowego wyboru i jednocześnie nie wykazać się starannością.
Jako staranność rozumiem zdobycie wiedzy, na podstawie której dokona się wyboru reprezentatywnego dla danej grupy.  Jako celowość rozumiem dokonanie wyboru w jakimś celu.

W takim wypadku cel nie musi się pokrywać ze starannością.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 14:30:51 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi