Autor Wątek: Bodum Bistro  (Przeczytany 17504 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Marzec 2014, 08:14:17 »
Bodum Bistro spełnił moje oczekiwania. Mam go od kilku miesięcy i jestem zadowolona. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, śmiało - chętnie odpowiem. Najlepiej pytaj tutaj, wiedza zostanie dla potomnych.  ;)
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marzec 2014, 09:51:53 »
Tutaj jest w kolorach Olowych ;) za 400 PLN.

Czasem trafia się promocja u rodzimych dystrybutorów, czasem jest darmowa wysyłka i dobra cena na amazon.co.uk.

Mi się Bodumowe artykuły bardzo podobają.
LMWDP #469

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Marzec 2014, 09:54:41 »
Śfinia jesteś Doktorek, wiesz?


F.O.C.H!!!

Jak mogłeś pokazać to zdjęcie? Za grosz litości...  :'( Taki piękny młynek... Ech... Jaki kolor...
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2014, 10:32:34 »
Off-Topic:
http://i147.photobucket.com/albums/r304/mariellec/Magical%20Day%20Dream/cutepigpigletwithcoffeepainting1_zps1160cebf.jpg
Bodum Bistro
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marzec 2014, 13:41:28 »
Dalsze rozważania nt. zakupu i ostateczna decyzja Alas - w TYM wątku.

Offline mikus Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Bellezza Bellona
  • Młynek: ZF64W
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Sierpień 2016, 09:44:03 »
Witam,

Dawno w tym wątku się nic nie działo, ale postanowiłem go odświeżyć i podzielić się moją ostatnią przygodą.

Jakiś czas temu pakując młynek wypadło mi górne żarno i spadło na kafelki. Odłamał się wtedy kawałek pierścienia który akurat to żarno przytrzymuje.
Udało się kryzys zażegnać połowicznie, przyklejając żarno taśmą klejącą. Niestety przez to żarno było lekko krzywo i luźno, ale dało się mielić.
Po kilku miesiącach podczas czyszczenia młynka okazało się, że pierścień zaczął pękać. Pech chciał, że trafiło mi się bardzo twarde ziarno i dokonało jego żywota.
Po wstępnych poszukiwaniach tego pierścienia w necie trafiłem na poniższy wpis z udostępnionym projektem gotowym do wydruku 3D.

wamungo.com/PrintModel/Detail/Replacement-retainer-ring-for-Bodum-Bistro-Coffee-Grinder-530306ab8970280c304e3cfb

W-g autora, do tego młynka można zamówić wiele części zamiennych, ale oczywiście tej nie...
Wysłałem link do jednego z "drukarzy" na allegro, który wycenił taką usługę na 10zł. Razem z przesyłką miałem w 3 dni gotową cześć w domu za 18zł, w dodatku mogłem sobie wybrać kolor (:
Bałem się o wytrzymałość takiego wydruku, ale okazało się że pierścień sprawia wrażenie bardzo solidnego i sztywnego. Miałem mały problem z włożeniem żarna, który zakończył się pęknięciem tego ząbka trzymającego (znowu), ale tym razem udało się to skleić kropelką, a w dodatku żarno siedzi w nim tak ciasno, że i tak nie ma żadnych luzów. Następne schody zaczęły się przy wkładaniu pierścienia do młynka. Boczne "nóżki" są jakby szerzej rozmieszczone i w związku z małą elastycznością, nie tak łatwe w umieszczeniu w młynku. Ostatecznie część pasuje, tylko dokręcie hoppera na pierwszy klik trzeba zrobić z wyczuciem.

Podsumowując, niewielkim kosztem udało mi się zdobyć ciężko dostępną część, a po jej zdobyciu młynek działa jak należy. Wrzucam kilka zdjęć jak to wszystko wygląda. Jeśli okaże się, że rozwiązanie jednak zawali i znowu coś popęka to dam tutaj znać, ale na razie wygląda obiecująco (:

Jakby ktoś szukał wydruku 3D czegokolwiek, zostałem świetnie obsłużony przez użytkownika Cuda_drukowane


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sierpień 2016, 11:55:27 »
To mocowanie jest identyczne jak w Severinie, niemal takie samo jak w Wilfie (nie pamiętam już z którego do którego wkładało się łatwiej) i podejrzewam, że w przynajmniej kilku modelach młynków w ekspresach automatycznych też będzie to. Zatem część jest pewnie do znalezienia, tylko gdzie?

W serwisie Severina pytałem o żarna, nie mieli, ale mówili, że to się wszystko zmienia i trzeba pytać. Generalnie miły kontakt, więc zapytać nie zaszkodzi. W sprawie mocowania do Wilfy może Deski pomogą?

Offline Marcino

  • Wiadomości: 24
Odp: Bodum Bistro
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marzec 2017, 10:18:38 »
Wysłałem link do jednego z "drukarzy" na allegro, który wycenił taką usługę na 10zł. Razem z przesyłką miałem w 3 dni gotową cześć w domu za 18zł, w dodatku mogłem sobie wybrać kolor

za ten sam element u tego samego gościa ale z poliweglanu zapłaciłem właśnie 34pln z przesyłką co i tak jest połową ceny tego elementu w serwisie (fakt, że z żarnem) tylko że w/w element nadal jest niedostępny ...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi