Autor Wątek: #6 Kawa i Herbata.  (Przeczytany 7356 razy)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
#6 Kawa i Herbata.
« dnia: 14 Wrzesień 2013, 19:05:03 »
Kawa i Herbata.
Na wstępie powiem, że nie zamierzam porównywać tych dwóch wspaniałych napojów na zasadzie plusów i minusów. Nie będę wywyższał jednego nad drugim, nie będę  wymyślał cudownych leczniczych działań dla któregoś z napojów. (Takich tekstów w sieci jest masa, zazwyczaj bezsensownych)
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi środowiska herbacianego i kawowego w Polsce. Dość długo byłem przekonany o tym, że kawowe środowisko jest małe. Przekonanie to było uwarunkowane między innymi niewielką liczbą dobrych kawiarni, wydarzeń kawowych, czy choćby stron www na których można by podyskutować o kawie. Ostatnie miesiące pokazały mi, że środowisko to rozwija się. I to intensywnie.
Spotkania kawowe organizowane są coraz częściej, a w ostatnich tygodniach festiwal goni festiwal. Dobrych kawiarni jest coraz więcej, a te które są nie zamykają się w swoich czterech ścianach, tylko wychodzą poza swoje metry kwadratowe. Uczestniczą a to w targach, a to w wydarzeniach organizowanych przez miasta, akcjach różnego typu i wystawach. Jednym słowem wszystko idzie do przodu!
Teraz o herbacie - w mieście, w którym jest 755 tys. mieszkańców są zaledwie dwie herbaciarnie (pomijam sklepy z herbatą). Strony www poświęcone herbacie bardzo często przedstawiają sprzeczne informacje. Dostęp do herbaty jest dosyć duży, choć wart uwagi jest fakt, że jeden z dobrych sklepów herbacianych właśnie jest zamykany. Nie wspomnę już o wydarzeniach, spotkaniach herbacianych, których jest bardzo mało. Niestety.
Tekst ten został napisany pod wpływem subiektywnych odczuć mieszkańca Krakowa - może w innych miastach jest lepiej pod pewnymi względami. Mam nadzieję, że oba te środowiska będą się coraz bardziej rozwijać i otwierać się na nowych amatorów-zapaleńców.

A wy co myślicie? Zgadzacie się, czy może macie zupełnie inne zdanie?




Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień 2013, 21:46:35 »
Też uważam, że środowisko kawy lepiej prosperuje od środowiska herbaty. Ogólnie jeśli chodzi o kawę i herbatę to powoli się to zmienia ale moim zdaniem troszkę za powoli, wszystko zależy od nas teraz, od tych zapalonych entuzjastów którym chce się puszczać informacje w świat.
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2016, 19:02:00 »
Też uważam, że środowisko kawy lepiej prosperuje od środowiska herbaty. Ogólnie jeśli chodzi o kawę i herbatę to powoli się to zmienia ale moim zdaniem troszkę za powoli, wszystko zależy od nas teraz, od tych zapalonych entuzjastów którym chce się puszczać informacje w świat.

Polska to kraj herbaty, więc chyba nie jest tak źle: http://www.herbata.info/polska-to-kraj-herbaciarzy/
Za słabą promocję herbaty odpowiadają po części same sklepy herbaciane, które to zaniedbują. Na szczęście są chlubne wyjątki - na Youtube od paru lat funkcjonuje profesjonalnie prowadzony kanał herbaciany Czajnikowy, jest też parę blogów które edukują rodaków na temat zalet prawdziwej herbaty zamiast marketowych śmieci. Powinno być więcej takich źródeł.

Nie funkcjonują za bardzo fora herbaciane ale to chyba z tego powodu że nie ma o czym za bardzo się rozpisywać - parzenie herbaty jest banalne i nie wymaga żadnych urządzeń. Na forach kawowych treścią 90% postów są dyskusje dotyzcące sprzętu kawowego, gadżetów, a nie samych ziarenek. Przy herbacie urządzenia nie są potrzebne.

To co ewidentnie mogłoby zostać poprawione to bardzo słaby dostęp w zwykłych sklepach do herbaty innej niż czarna. O ile z czarnej da się w markecie kupić coś smacznego, o tyle z zielonej oferowany jest tylko najtańszy badziew bez smaku, często jeszcze sztucznie aromatyzowany (i potem ludzie sobie kojarzą że zielona rzekomo tak smakuje), a o oolongi czy biała to w ogóle towar nieznany.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2016, 19:09:00 wysłana przez Greg. »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2016, 19:08:33 »
Termometr, filtr wody, czajnik żeliwny, szklany, porcelanowy, filtry do herbaty, stoper, filiżanki, gaiwan, morze herbaty, czarki, ingenui tea, czajnik do wody....
Tak na początek :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2016, 19:16:53 »
przerobiłem po kolei różne gadżety i mam kilka z nich, czasami jeszcze używam ale... najlepiej sprawdza się zwykły szklany kubek.

Mimo wszystko sprzęt herbaciany jest opcjonalny, da się go zadstąpić tym co mamy w prawie każdej kuchni. W porównaniu z kawą to mikroskopijna część i znikomy koszt tego, co się używa żeby zrobić espresso.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2016, 19:21:10 wysłana przez Greg. »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2016, 19:21:34 »
Zgadza się.  Mam sporo tego sprzętu w domu, część kawowego wykorzystuję też do herbaty.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2016, 19:58:46 »
Mi się super sprawdza przy herbacie najmniejszy Range Server. Zwłaszcza przy małych parzeniach z czajniczka, typu 150/200ml. Można zlać, dobrze wymieszać i zamknąć pokrywką. Herbata przy drugim wlaniu do czarki jest cały czas ciepła. No i na końcu bardzo fajnie czuć aromat po zdjęciu pokrywki :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2016, 20:08:27 »
Polska to kraj herbaty
Ale niskiej jakości, Joannie chodziło o poziom najwyższy.

jest też parę blogów które edukują rodaków na temat zalet prawdziwej herbaty
Właśnie Joanna prowadzi jeden z nich ;)

parzenie herbaty jest banalne
Oj, chyba nie jest, a już na pewno nie jest nudne i równie jak z kawą można eksperymentować i podróżować po sensorycznym świecie.


i nie wymaga żadnych urządzeń.
Żadnych, tylko: gaiwan, cha hai, czarki, chapan... itd.


Fora herbaciane zamierają, bo herbatnicy są skromni. No i wolą się spotkać przy herbacie i porozmawiać. Taka jest moja koncepcja.


najlepiej sprawdza się zwykły szklany kubek.
W kawie tak samo, cupping najlepszy. :pycha:

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2016, 20:54:28 »
wiem o blogu Joanny, co więcej zachęcałbym do poszerzenia działalności o kanał video na Youtube. Jeszcze parę lat i YT zastąpi telewizję, to świetne medium o bardzo szerokim zasięgu.

Myślę, że z czasem klienci herbaciani się doedukują i zamiast czarnego pyłu w torebce zechcą czegoś lepszego. Zresztą już teraz specjalistyczne sklepy herbaciane są nawet w mniejszych miastach, widać jest zapotrzebowanie na taki towar.

Dla porównania parę danych z Youtube, dwa największe kanały na temat obu napojów:
- kanał kawowy Arabean (od 2014) - 1,6 tys. subskrypcji i niecałe 130 tys. odsłon
- kanał herbaciany Czajnikowy (od 2013) - 40.000 subskrypcji i niecałe 4 miliony (!) odsłon.

Wychodzi, że - mimo nieobecności na forach - herbaciarze to potęga.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2016, 21:03:43 wysłana przez Greg. »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:33:18 »
Zresztą już teraz specjalistyczne sklepy herbaciane są nawet w mniejszych miastach, widać jest zapotrzebowanie na taki towar.
Z ich specjalistycznością bym polemizował. Przepełnione mieszankami dodatków do przeciętnej bazy. Sklepów z prawdziwą świeżą herbatą jest zaledwie kilka.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2016, 23:25:14 »
E nie ma co narzekać, na 100 kolorowych mieszanek znajdzie się 15-20 czystych herbat i czasem na zamówienie też coś sprowadzą. To i tak dużo lepszy towar niż w sklepach spożywczych. Dzięki tym sklepom wiele osób ma możliwośc wkroczyć w ogóle świat dobrej herbaty.
No i herbata nie zawsze musi być świeża, zresztą tutaj terminy przydatności w ogóle są dłuższe. Czerwoną zaleca się leżakować minimum 5 lat zanim trafi do sprzedaży a najlepszą formę osiąga po 20-30 latach. Czarna też może dłużej poleżeć. Zakupiłem niedawno kolejną porcję mojej ulubionej zielonej z Czajografii, mimo że ma już ok. 2 lat dzieki odpowiedniemu przechowywaniu jest znakomita, nie zauważyłem żeby w czymś szczególnym odbiegała od samej siebie sprzed półtora roku. Zapach i smak intensywny.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2016, 23:40:22 »
20 czystych herbat? Czyli po 3? na rodzinę? Czyli mamy standard: czarna indyjska, czarna chińska i english breakfast ;) Gdzie tu miejsca na Zheng Shan Xiao Zhong?

Oczywiście, że nie ma co narzekać, ale zgadzam się z Joanną, że o dobrą kawę znacznie łatwiej. Sporo jeszcze trzeba zrobić aby herbata dogoniła, przynajmniej komercyjnie, na mieście, sukces kawy wysokiej jakości. Tak jak pisałem, herbatnicy to skromni ludzie i wolą popijać swoje herbaty w domowym zaciszu. Na mieście jeszcze długo będziemy płacić krocie za pył z torebki zaparzony w wodzie z ekspresowego bojlera.

Właśnie o przechowywanie chodzi. Gigantyczne puszki, a herbaty na dnie.

Leżakowanie puerhów to zupełnie inna kwestia.

A czy herbata musi byś świeża? No cóż, kawa też nie musi. Wolę jednak gdy jest.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Styczeń 2016, 00:12:06 »
nie wiem o co chodzi z tymi rodzinami ale chyba się nie zrozumieliśmy. Pisałem że nawet w sieciówce typu "czas na herbatę" oprócz setki mieszanek masz z 8 słojów z różnymi gatunkami zielonych, czarnych i po 2-3 z białych, oolongów, czerwonych. To razem daje 20+ gatunków w których można już coś sobie na początek wybrać.
Ja początkowo kupowałem w tego typu sieciach i mogę powiedzieć że np. Lung Ching czy Yunan smakował mi bardzo podobnie z tej sieciówki jak zakupiony w sklepie eHerbata czy w herbaciarni.
To prawda z tymi za dużymi słojami, pewnie chodzi o stronę wizualną, ale jeśli komuś bardzo zależy nie jest problemem zaopatrywać się tuż po dostawie, wtedy słoje są pełne i masz świeższe liście.

Jeśli chodzi o tą herbatę którą podałeś to z ceną 90zł/100g raczej nie znalazła by wielu nabywców i trudno się dziwić, że mniejsze sklepy nie mają takich w ofercie gdy za 1/4 tej kwoty też można nabyć coś fajnego. Kaw po 400zł/kg też próżno szukać w polskich palarniach, z tych samych powodów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń 2016, 00:28:59 »
Ciężko przeliczać cenę herbaty na kawę (inna gramatura na mililitr i wielokrotność parzeń), ale jakościowo to będzie coś w stylu CoE i tu dochodzimy do sedna, nie trudno znaleźć dziś w Polsce w każdym większym mieście kawiarnię, która ma kawę na tym poziomie (okazjonalnie, na co dzień tylko stopień niżej), a herbaciarni na takim poziomie jest ile? Ja znam 3 więc pewnie poniżej 10 w skali kraju. Jeśli przyrównamy to do spożycia kawy i herbaty w ogóle, to przepaść jest kolosalna. Pijemy ogromne ilości herbaty, ale tej najniższej jakości niestety.


Na poziomie najtańszego Yunnana nie będzie różnicy (może nawet źródło to samo), różnice zaczynają się wyżej. Porównaj oskarową (całkiem przyzwoita jak na pakowaną) Yunnan Gold z Yunnan Golden Tips, wtedy zobaczysz różnicę, a to dopiero początek.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: #6 Kawa i Herbata.
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2016, 11:14:04 »
mi z "herbaty" to tylko ahmad english podchodzi. a tak to szukam gdzie się napić prawdziwego rooibosa - i ciężko...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi