Autor Wątek: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...  (Przeczytany 4387 razy)

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« dnia: 26 Marzec 2015, 10:07:52 »
Czy któryś ze lokalnych polskich sklepów udostępnił już taką możliwość?
Jeśli nie to co jest problemem?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2015, 11:36:46 »
Czemu apkę, a nie stronę mobilną?

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2015, 12:00:17 »
Wygodniejsze? Przystosowane i lepiej widoczne na ekranie smartphona?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2015, 12:05:18 »
Zupełnie jak mądrze zrobiona strona MOBILNA, nie ma takich wiele ale uważam je za lepsze rozwiązanie, niż robienie apek na kilka platform...

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marzec 2015, 13:42:46 »
Wygodniejsze?
No właśnie co jest wygodniejsze ? Ja na robienie zakupów wykorzystuje czas, którego nie da się wykorzystać na nic innego np. czekając gdzieś na coś czy kogoś. Coffeedesk i Świezopalona mają na pewno strony mobilne ale ja i tak wolę włączyć "widok komputerowy" bo moim zdaniem jest wygodniejszy. Dla mnie największą upierdliwością przy robieniu zakupów w wymienionych sklepach jest to, że przysyłają "bony" rabatowe z których w tej sytuacji nie mogę skorzystać bo nie noszę ich przy sobie więc finał zakupów i tak jest w domu. Lepszym pomysłem by było wysyłanie takich bonów (kodów rabatowych) sms-em bo wtedy zawsze je masz w telefonie.

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2015, 14:04:17 »
Zupełnie jak mądrze zrobiona strona MOBILNA, nie ma takich wiele ale uważam je za lepsze rozwiązanie, niż robienie apek na kilka platform...

W zasadzie na dwie liczące się platformy i ewentualnie WP dla masochistów ;) Aplikacja to aplikacja - ciągnie mniej danych, ma lepiej przystosowany interfejs i jest zwyczajnie wygodniejsza.

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec 2015, 14:07:17 »
No właśnie...takie bony ostatnio rozdaje allegro poprzez swoją apkę. Przypisują się do konta. Naliczają się automatycznie przy płaceniu.
Siedzisz na spotkaniu i nie odpalisz zakupów na laptopie....a w apce pyk pyk.. dwie kawki do koszyka i nikt nie widzi :-).
Już nie mówię w jakich innych miejscach można takie zakupy robic :hihihi:.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2015, 15:29:12 »
Napisanie i wdrożenie takiej aplikacji wiąże się z dużymi nakładami. Tym bardziej jeśli chcemy aby aplikacja działała na 3 najpopularniejszych platformach i dorównywała funkcjonalnością wersji przeglądarkowej. Większość zamówień i tak jest realizowana poprzez witrynę internetową sklepu, ponieważ najczęściej oferuje większą funkcjonalność niż aplikacja.

Coffeedesk działa bardzo dobrze zarówno na tablecie jak i telefonie.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec 2015, 20:45:41 »
Robienie oddzielnej apki mija się z celem. Takie same funkcjonalności jesteśmy w stanie udostępnić przez stronę WWW. A pomysł z kodami smsowymi dobry:)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marzec 2015, 21:11:49 »
Kody rabatowe według mnie najlepiej podawać emailem, ewentualnie jako "punkty" do wykorzystania przy następnym zamówieniu/kody dostępne na profilu sklepu, żeby były zawsze pod ręką.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Chcę kupować kawę przez apkę w telefonie...
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Marzec 2015, 10:18:06 »
A najlepiej mieć na etapie zamawiania możliwość wyboru w jakiej formie chcesz kod rabatowy: sms, mail, papier... Zaznaczasz właściwe okienko i załatwione. Obstawiamy kto pierwszy wprowadzi takie "wirtualne" kody rabatowe ?  ;) Przecież będą tańsze od druku papierowych nie mówiąc już o EKOLOGII  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi