Autor Wątek: Biznesowo kawowy savoir-vivre  (Przeczytany 12324 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:40:37 »
Bądź że poważny człowieku :-)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:41:10 »
Czytając ponownie cały wątek wyłania się odpowiedź dla Ciebie idealna - bądź elastyczny.
A "pinda" (jak to określiłeś) może się zmieniać każdego dnia (nawet co pól dnia - w zależności od wielkości), więc nie musi pamiętać Twoich preferencji (które zmieniają się co drugi klient).
Wystarczy wyartykułować swoją preferencję (osobno czy razem) i po kłopocie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:45:36 »
A "pinda" (jak to określiłeś) może się zmieniać każdego dnia (nawet co pól dnia - w zależności od wielkości), więc nie musi pamiętać Twoich preferencji

O tym nie wspominałem bo już nie chciałem gmatwać tej zawiłej historyji. Będe elastyczny i w zależności od tego czy umowę podpiszę czy nie będę płacił :-)  Na pewno przed zamówieniem nie będę pouczał jak ma wyglądać rachunek bo to jednak nie na miejscu uczyć kogoś.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:47:21 »
Hmmm a tak abstrahując kawiarnia to rzeczywiście dobre miejsce na robienie interesów? Rozumiem, że chodzi raczej o takie "obwąchanie się" i rozmowy wstępne a nie stricte spotkani biznesowe...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:51:32 »
Tu będę bronił manfreda - swojego czasu będąc w dziwnej porze dnia w CH i przechodząc obok coffee heaven zobaczyłem, że sporo osób spotyka się tam biznesowo - notebooki, ustalenia itp
W trakcie dnia (południe) jest tam spokojnie, nie ma dzieciaków i snujących się po galerii, więc to dość dobre miejsce do spotkań, zaparkować też spokojnie można a to często ważne...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:52:53 »
Hmmm a tak abstrahując kawiarnia to rzeczywiście dobre miejsce na robienie interesów?

No na gabinet lokal,studio mnie nie stać. Może inaczej nie opłaca mi się utrzymywać takie coś. U siebie nie chce u klienta też problemowo bo czasami to drugi koniec Polski. No najbardziej kameralnie i ciekawie to kawiarnia. Chyba , że masz jakiś pomysł.

W trakcie dnia (południe) jest tam spokojnie, nie ma dzieciaków i snujących się po galerii, więc to dość dobre miejsce do spotkań, zaparkować też spokojnie można a to często ważne...
Dla mnie też jest inny aspekt jest bezpiecznie co ma dla mnie ogromne znaczenie.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:54:40 »
Nie mam  ;) Łatwiej jest krytykować niż być kreatywnym  :redface:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Grudzień 2014, 08:55:47 »
Można zrobić jak w sieciówce.
Przychodzisz pierwszy, zamawiasz, płacisz.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Grudzień 2014, 09:08:00 »
Nie ma złotego środka tak mi się wydaje.

Offline tomazo1974

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Rocket Giotto, Bialetti Venus
  • Młynek: Wega 5.8 Instant (alias Compak K3 Touch), Porlex Mini
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Grudzień 2014, 10:21:47 »

Nie ma złotego środka tak mi się wydaje.
Manfred: dokładnie tak.
Moje doświadczenie jest generalnie jedno. Jeżeli ja zapraszam - wydatek obciąża mój budżet. Jeżeli druga strona - odwrotnie.
Pisałeś, że w wielu przypadkach to druga strona ma większy interes, aby się z tobą spotkać. Może zatem tak spróbować poprowadzić rozmowę, aby zaproszenie wyszło z ich strony :)?

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Grudzień 2014, 10:46:19 »
Z tym, że zaznaczam nie mam parcia na kasę i trudnych klientów spływam po 5 minutach rozmowy ;-)
Ło matko i córko - kołczowie sprzedaży rozpaczają - nie ma trudnych klientów - są wyzwania o wysokim współczynniku satysfakcji hehe.

jpyt

  • Gość
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Grudzień 2014, 11:02:02 »
Niestety nie stać mnie taki gest gościnności o którym piszesz bo to nie są jednorazowe spotkania tylko nieraz i kilka dziennie. Tak się zastanawiam czy nie powrócić do domowych pieleszy. Wyjdzie taniej a przede wszystkim smaczniej i mam tu wszystko na myśli począwszy od ciastek skończywszy na kawie.

Tak na marginesie, bo to czysto hipotetyczna sytuacja:
Przecież jak zaprosisz do domu, to też Cię to kosztuje.
A jak nie podpiszesz umowy, to przy drzwiach wręczysz rachunek?

Poza tym też uważam, że nie ma złotego środka.
Weźcie pod uwagę, że w PRL'u aby zostać kelnerem, trzeba było skończyć szkołę, staż, kursy i EGZAMIN.
A teraz? W dobie "przyjmę do pracy panią z miłą aparycją"?
W niektórych nawet fajnych knajpach jest tragiczna obsługa nie mająca bladego pojęcia co serwuje i nie mająca swojego zdania.
Nie mówiąc już nawet o podpowiedzi i poradzie.

Obecnie nie ma kelnerów ani kelnerek.
Są roznosiciele potraw.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Grudzień 2014, 11:58:12 »
@manfred, jeśli ja inicjuje spotkanie (nie ważne która strona lepiej na tym wyjdzie) to ja płacę rachunek.
Jeśli potrzebuje kogoś w jakimś firmowym celu i możemy spotkać się mniej formalnie niż spotkanie w biurze z asystentka i kawą z automatu to umawiam się w sprawdzonych kawiarniach lub bardziej restauracjach. jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się abym w takiej sytuacji podzielił rachunek, pomijając fakt że druga strona także z tego spotkania jest zadowolona bo coś dla mnie wykona i zostanie za to coś wynagrodzona $.
Ja zapraszam.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Grudzień 2014, 13:49:59 »
Roger chciałbym kupić u Ciebie ... no w sumie nie wiem co ale coś chciałbym kupić. Nie jestem z Twojego miasta nawet nie wiem co to za miasto. Mam prośbę spotkajmy się nie w domu nie w biurze najlepiej Ty już sam wiesz gdzie najlepiej. Przedstawił byś mi ofertę Twojej firmy. A nie lubie ofert z netu lubie jak właściciel przedstawiciel sam mi ją przedstawi i opowie ( o matko sam się dziwię że to wymyśliłem ) No to kto płaci za rachunek. Hipotetycznie zakładam że zaprosisz mnie do kawiarni no bo chyba nie do baru bo się spijemy i będe po góralsku śpiewał.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Biznesowo kawowy savoir-vivre
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Grudzień 2014, 14:04:22 »
Jesli chcesz coś z mojej oferty to zaproszę Cię do magazynu/biura bo niepowazne będzie rozmawianie o kawie przy obrazkach z katalogu :)
Ale gdybym szukał jakiegoś fotografa i potrzebowałbym super sesji w górach ale np. nie miałbym czasu aby odwiedzić jego "warsztat" tylko poprosiłbym go aby przyjechał z podobnie zrealizowanym materiałem do kawiarni XXX to oczywiscie za rachunek zapłaciłbym ja.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi