Autor Wątek: Na początek, Jura czy Nivona?  (Przeczytany 2662 razy)

Offline Nethvoy

  • Wiadomości: 2
Na początek, Jura czy Nivona?
« dnia: 22 Czerwiec 2019, 10:31:50 »
Witam wszystkich, mój pierwszy temat jak i post. Stoję przez wyborem pierwszego ekspresu. Zastanawiam się nad Nivona 769 lub Jura E60. Użytkowanie na co dzień, od 2 do 4 kaw dziennie, przeważnie zwyczajne, czarne, raz na tydzień może coś bardziej wymyslnego. Nivone mam za około 2600zl w polskim sklepie z elektroniką na raty, Jurę mogę jeszcze dziś kupić za gotówkę w tej samej cenie. Z tego co wyczytałem są to dwie bardzo zblizone marki, korzystają z podobnych podzespolow. Grałbym Jurę ale trochę obawiam się tego, że ten model ma już swoje lata, no i zastanawiam się jak z czyszeniem go, niby bezobsługowy ale jednak raz na pół roku blok przydałoby się przeczyscic. Prosiłbym o szybkie odpowiedzi ponieważ zależy mi na czasie.
Pozdrawiam.

RadoGost

  • Gość
Odp: Na początek, Jura czy Nivona?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2019, 10:41:05 »
Jakbym déjà vu doświadczał :-(
Mam nadzieję, że zanim założyłeś wątek poczytałeś trochę na forum z działu: ekspresy automatyczne? Polecam ten, ale i inne.
Uważnie przeczytaj każdy komentarz z tego wątku nie denerwując się:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7698.0

A te zdanie w/g mnie jest najlepsze z Twojego prologu:
"Prosiłbym o szybkie odpowiedzi, ponieważ zależy mi na czasie"
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2019, 11:02:10 wysłana przez RadoGost »

Offline Nethvoy

  • Wiadomości: 2
Odp: Na początek, Jura czy Nivona?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2019, 12:36:24 »
 Zależy mi na czasie tylko dlatego że dzisiaj wyhaczyłem promocje na Jurę E60 za 2600zl, którą również obowiązuje tylko do dzisiaj. Musiałbym sprężyć się z zakupem. Różnica jest taka że u mnie w domu nie pije się kaw mlecznych aż tyle, raczej sporadycznie. Czasu również nie mam za dużo bo akurat siedzę w pracy i tylko wybiórczo mogę zerkać do Internetu.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Na początek, Jura czy Nivona?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2019, 20:39:55 »
Jak nie pijesz mlecznych to po co myślisz o automacie?

Albo kolba, albo alternatywy (drip, chemex, aeropres, kawiarka)


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi