Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 114040 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #540 dnia: 28 Marzec 2022, 12:18:25 »
@Kelsier może masz jakieś zdjęcia na wzór wspomnianych przeróbek?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #541 dnia: 28 Marzec 2022, 12:19:33 »
JX-Pro i generalnie nie ma opcji, żeby tutaj zaszło podobne zdarzenie

Potwierdzam, problem w JX PRO nie istnieje. Przynajmniej w moim  ;)

Co nie zmienia faktu, że trzeba odchodzić powoli od chińskiego dziadostwa. Polscy producenci młynków i solniczek itp niech się biorą do pracy. Przyszłość przed nimi widzę. Ceny też wysokie będą. Jak niemieckie.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #542 dnia: 28 Marzec 2022, 15:17:56 »
Chciałem się przymierzyć do naprawy/dekonstrukcji popsutej rączki, niestety nie było chętnego.
Mam nadzieję że moja wytrzyma jak najdłużej... (*tfu tfu*)
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline TrueMorph Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AeroPress + Prismo, Tchibo Cafissimo Pure
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #543 dnia: 25 Kwiecień 2022, 14:15:58 »
Cześć, mam na imię Rafał i jestem tu nowy. :-)

Przychodzę do Was z takim problemem, otóż ostatnio zakupiłem na aliexpress młynek Q2 w wersji Heptagonalnej i wszystko było by super gdyby nie to, że mam pewne wątpliwości, może pomożecie mi je rozwiać.

Po rozpakowaniu młynka i jego rozkręceniu, zewnętrzna część żarna posiada pewne kropki i ślady które przypominają rdzę lub oksydację albo jakiś inny dziwny nalot. Napisałem w tej sprawie do sprzedawcy i oczywiście zapewnia mnie, że to normalne i że wszystkie młynki mają takie różne niedoskonałości wynikające z trudności obróbki materiału. P_20220421_165725_1.jpgP_20220421_171630_1.jpgP_20220421_171542_1.jpgP_20220421_171542_2.jpg

Załączyłem zdjęcia, ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem. ;-)

Skontaktowałem się w tej sprawie z 1zpresso, wysłałem im foty, podałem gdzie kupiłem młynek i ku mojemu zdziwieniu, zostałem zbyty odpowiedzią że kupiłem od nieoficjalnego sprzedawcy i żebym do niego się zgłosił po gwarancję i że nie mogą mi przez to pomóc. Dodatkowo zapytałem czy te rzeczy są normalne i czy powinienem się martwić? Jako odpowiedź dostałem, że nie są normalne i że dla nich to wygląda jak rdza i że powinienem ubiegać się o zwrot kasy.

Czy wasze młynki też posiadają takie oznaki?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #544 dnia: 25 Kwiecień 2022, 15:16:50 »
Na stali mogą pojawiać się z czasem takie kropki. U mnie pojawiły się na żarnach w Kinu czy przy 1zpresso i ich żrnach jest to normalne, nie wiem.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #545 dnia: 25 Kwiecień 2022, 15:52:21 »
U mnie nie było i na razie nie ma.
Na jednym ze zdjęć to trochę wygląda jak wżery/otwory, czy tylko takie złudzenie?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #546 dnia: 25 Kwiecień 2022, 16:14:16 »
To nie wygląda standardowo/normalnie. Majfrenfy trzymają towar w fatalnych warunkach i wyłazi korozja.

Dlatego już lepiej niektóre młynki kupować w PL. Cenę można wybaczyć porównywalną, a przynajmniej o ew gwarancję ubiegasz się w ojczystym języku, a nie skośnymi krzaczkami ;)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #547 dnia: 25 Kwiecień 2022, 17:15:28 »
Zamawiałem dwie sztuki Q2 z aliexpres i na żadnym nie było takich rzeczy, do tej pory nie ma a mój młynek ma już dobre dwa lata.
Też mi to wygląda trochę na rdzę trochę na wżery, co najmniej podejrzane.

Offline TrueMorph Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AeroPress + Prismo, Tchibo Cafissimo Pure
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #548 dnia: 25 Kwiecień 2022, 19:17:37 »
Dzięki za informacje. Spróbuję zrobić lepsze foty jak wrócę do domu.

W każdym razie zasmucił mnie ten fakt, że bardzo prawdopodobne że wtopiłem kasę, a odzyskanie jej od majfrenda będzie nielada wyzwaniem. Jeszcze lepiej jakby uznał gwarancję i wysłał mi część zamienną lub nowy młynek, ale póki co wciska mi kity i mówi, że jak nie jestem zadowolony to mogę odesłać.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #549 dnia: 25 Kwiecień 2022, 19:57:36 »
Z ciekawości - za ile można wyrwać Q2 na ali?
Bo z tego co widzę to tam drożej jest niż w PL sklepach (lub podobnie). A u nas co chwilę są promocje/kody i Q2 kupić za 420-450 nie jest wyzwaniem. Jaką oszczędność daje ali?

Offline TrueMorph Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AeroPress + Prismo, Tchibo Cafissimo Pure
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #550 dnia: 25 Kwiecień 2022, 22:04:41 »
Z ciekawości - za ile można wyrwać Q2 na ali?
Bo z tego co widzę to tam drożej jest niż w PL sklepach (lub podobnie). A u nas co chwilę są promocje/kody i Q2 kupić za 420-450 nie jest wyzwaniem. Jaką oszczędność daje ali?

Za mniej więcej tyle samo co w PL +/- więc nie ma oszczędności, mi bardziej chodziło o wersję z żarnem siedmiokątnym, która jest dostępna tylko w Chinach i na Tajwanie.


U mnie nie było i na razie nie ma.
Na jednym ze zdjęć to trochę wygląda jak wżery/otwory, czy tylko takie złudzenie?

Jak się przyjrzałem w innym świetle to nie wygląda na wżery, a raczej na początek korozji. Rdzy to nie przypomina, ale nie wiem do końca jak taka stal się zachowuje. Ogólnie zależnie od kąta nachylenia one znikają, ale też niektóre są widoczne cały czas i mają kolor ciemniejszy niż żarno.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2022, 22:16:36 wysłana przez TrueMorph »

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #551 dnia: 26 Kwiecień 2022, 12:21:08 »
Osobiście nie zawracałbym sobie tym głowy. A tu krótkie wyjaśnienie od innego producenta co do śladów rdzy na żarnach https://baratza.com/rusty-burrs-really/

Offline Akabaton

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Mk4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #552 dnia: 01 Marzec 2023, 13:42:59 »
Porównywał, ktoś żarna w nowszej wersji Q2 (hexagonalna)?
Aktualnie posiadam 1zpresso Q2 z zarnem pentagonalnym, głównie używam AP i dripa hario.
Na Amazonie jest dostępna wersja hexagonalna, która jest bardzo chwalona pod przelew.
Zastanawiam się czy warto sprzedać swoją wersję i zakupić nową, czy jednak dużej różnicy nie odczuje?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #554 dnia: 18 Marzec 2023, 16:45:32 »
Nie chce mi się przeglądać 30+ stron, a jestem nadal b. zadowolony z myma, pojawila sie jakas ciekawa alternatywa do 300 zl z Chin? Bo tego mojego juz nie ma, a wszystko inne dużo droższe...

Może to?

 369,84 zł  50%OFF | MHW-3BOMBER 20g Mini Portable Manual Coffee Grinder Professional Espresso Maker Machine Chic Travel Home Barista Accessories
https://a.aliexpress.com/_EJ9U0tN

172,44 zł  52%OFF | MHW-3BOMBER Manual Coffee Grinder with 24 Adjustable Settings Espresso Maker Stainless Steel 420 Burr Home Camping Accessories
https://a.aliexpress.com/_EzDr9n9
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2023, 17:17:17 wysłana przez Evanduril »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi